4p

Az eredeti elképzelések szerint már 2019 tavaszán megnyitotta volna kapuit a kisvárdai mozipark, a Cinemaqua. A belépőket nem adják olcsón, egy kétgyermekes család akár 25 ezer forintot is fizethet, hogy átlépjen a kapun.

A cikk eredetileg az mfor.hu-n jelent meg. 

Nagy nap lesz pénteken Kisvárdán, hiszen újabb látványossággal bővül a formálódó szórakoztatónegyed. Kinyit a számos díszletet felvonultató és többféle látványossággal szolgáló mozipark. Mint arról bő két és fél évvel ezelőtt elsőként számolt be lapunk, a Universal Studios élményparkja megihlette a Seszták Miklós hátországaként elhíresült kisvárost és megtervezte a saját gigantikus moziparkját. Az akkori tervek szerint több különböző világot ötvöz és fog egybe majd a park, így lényegében minden korosztályú és érdeklődésű látogató megtalálhatja a kedvére való szórakozási formát.

A Cinemaquát eredetileg 2019 tavaszán kellett volna átadni, ám két alkalommal is módosítani kellett a határidőn. Ennek oka az volt, hogy bizonyos díszletek és élményelemek megvalósítására zárt, fedett építési helyszínre volt szükség. Emiatt először 2019. június végére tolták ki az átadási határidőt, ám ezt sem sikerült tartani, hiszen csak az átadás előtt nem sokkal kezdték el intézni az engedélyeket a hatóságoknál.

A projekt másfél éves csúszása után pénteken délelőtt 10 órakor megnyithat a mozipark. Ezt a város honlapján és a park Facebook-oldalán is beharangozták, igaz, saját weblapja még nincs a Cinemaquának. A város oldalán közzétett tájékoztató szerint az eredeti elképzelésekhez képest rengeteget változott a koncepció. Miközben a közbeszerzés kiírásakor még fixnek tűnő látványelemekkel kalkuláltak, mostanra évente változó tematikával terveznek újabb és újabb látogatókat becsábítani a létesítménybe. Mint írják:

"A tervek szerint minden év attrakcióit valamilyen tematika fogja jellemezni. Idén a fő téma Amerika - az első amerikai telepes falutól Hollywood filmes térhódításáig. Ennek jegyében kezdheti meg utazását a látogató, ebben a különleges világban. Bátran mondhatjuk, hogy a Cinemaqua parkjában sétálni igazi időutazás."

A teljesség igénye nélkül látható lesz

  • a New York-i szabadságszobor mása,
  • egy 1614-es amerikai telepesfalu,
  • "Jamestown a Pocahontas-rajongók kedvelt helye lesz",
  • vadnyugati pályaudvaron pisztolydörrenések sorozata figyelmezteti a látogatókat arra, hogy figyeljenek minden lépésükre,
  • lesz Honvédsuli-sziget katonai sátrakkal a gyerekeknek,  
  • kalandhajó, mutatványosok utcája,
  • VR-szoba (virtuális valóság),
  • és az Elveszett világ, ahol a dinók korát ismerhetik meg a látogatók.

Az eredeti elképzelésekben szereplő, nagy visszhangot keltő látvány-szegénynegyedről egyelőre nincs nyilvánosan elérhető információ, így tekintve, hogy több új elem is bekerült a parkba, elképzelhető, hogy ez végül kikerült.

Bár az eredeti tervek között nem szerepelt a közbeszerzési kiírás alapján, végül a látványosságok közé kerültek a tiszaderzsi, 2018-ban bezárt D-Rex Dinópark őshüllői is, melyek a bezárás óta a falu határában árválkodtak.

A tájékoztatás szerint a park szeptember elejéig mindennap nyitva lesz, utána már csak hétvégenként várja a látogatókat Halloween napjáig. És hogy mennyibe kerülnek a belépők? Nem adják olcsón a bejutást, derül ki a Cinemaqua Facebook-oldalán megosztott táblázatból.

Egy kisvárdai felnőtt 5900, egy nem helyi felnőtt pedig 6900 forintért juthat be a moziparkba. Egy helyi gyerek belépőjéért 4900, más esetben 6200 forintot kell fizetni.

 

Külön kialakítottak egy családi belépőt is a moziparknál. Két helyi felnőtt két gyerekkel 19 900 forintért mehet be a parkba, amivel egyébként 1700 forintot spórolnak, mivel ha külön-külön vennék megy a jegyeket, akkor 21 600 forintot kellene fizetniük. Ha nem kisvárdai kétgyermekes család keresné fel a látványosságot, akkor 24 900 forintba kerül a családi belépő, amivel még kevesebbet, csupán 1300 forintot tudnak megspórolni.

 

És ezek a jelek szerint nyitási akcióval csökkentett árak. A bejegyzés tanúsága szerint a nyitási akció keretében 9900 forint helyett kerül 6900 forintba a jegy. Ez egy nem kisvárdai felnőtt belépőjét takarja.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Továbbra is bajban van Európa igáslova
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 19:27
Lefelé módosították a német gazdasági várakozást.
Makro / Külgazdaság Mit jelent valójában az ESG a befektetésekben?
Izsó Márton - Veresegyházi Gábor | 2026. január 28. 18:07
Az ESG ma már nem csupán szabályozói elvárás, hanem egyre inkább meghatározó tényező a vállalatértékelésben és a befektetési döntésekben is.
Makro / Külgazdaság Pénzmosás gyanúja miatt razziáznak a Deutsche Bank háza táján
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 14:17
Kiszállt a szövetségi rendőrség Németországban.
Makro / Külgazdaság Több mérnökkel képzeli el az új gazdasági honfoglalást Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 10:22
A nemzetgazdasági miniszter arról írt, a magyar cégeknek be kell törnie a magasabb hozzáadott értékű tevékenységekbe, Európa ipari szerkezete pedig túl lassan alkalmazkodik a megváltozott piachoz.
Makro / Külgazdaság Tömeges az érdeklődés a huszonéves használt autók iránt
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 08:44
Több modell iránt mért 80 ezer feletti érdeklődést a Használtautó.hu tavaly, most kiderült, melyik típusú autóra kattintottak a legtöbben az egymillió forint alatti ársávban.
Makro / Külgazdaság Hatalmas tempóban termelte a milliárdokat a turizmus decemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 08:30
14 százalékkal több lett a bevétel a szálláshelyeken, mint tavaly decemberben.
Makro / Külgazdaság Aggódhat Donald Trump a fogyasztók miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 19:45
Az Egyesült Államokban 2014 óta a legalacsonyabb szintre csökkent a fogyasztói bizalom januárban.
Makro / Külgazdaság Szaúd-Arábia elveti a „Kockát”
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 19:00
Szaúd-Arábia felfüggesztette egy monumentális, kocka alakú felhőkarcoló tervezett építését Rijád belvárosának egyik fejlesztési központjában, miközben újraértékeli a projekt finanszírozását és megvalósíthatóságát – mondta az ügyet ismerő négy forrás.
Makro / Külgazdaság Majdnem szomorú rekordot döntött Románia
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 17:20
146 milliárd lejes (mintegy 10 948 milliárd forint) deficittel zárta a 2025-ös évet a román központi költségvetés – közölte kedden a bukaresti pénzügyminisztérium.
Makro / Külgazdaság A cseh devizakereskedő idén növekedési fordulatot vár Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 15:40
A magyar gazdaság 2026-ban a hároméves stagnálást követően várhatóan visszatér a növekedéshez. A GDP ütemének várható gyorsulását azonban elsősorban átmeneti tényezők hajtják: a választási fiskális ösztönzők, az alacsony infláció rövid időszaka és az új ipari kapacitások fokozatos beindulása – írja az Akcenta.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG