2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Hétfőn szavaz az Országgyűlés a gyülekezési törvény szigorításáról is – akciózhatnak az ellenzéki képviselők?

Az alaptörvény kormánypárti képviselők által kezdeményezett tizenötödik módosításáról dönthet hétfőn az Országgyűlés. Egyes ellenzéki képviselők a parlament blokád alá vonását tervezik, korábban pedig füstgyertyákkal is tiltakoztak az ülésteremben az újabb alaptörvény-módosítás ellen.

A parlamenti honlapon olvasható napirend szerint az ülés 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.

Másfél órán keresztül kérdések hangzanak el, majd megtartják az azonnali kérdések és válaszok óráját.

A határozathozatalok között a képviselők döntenek több nemzetközi egyezmény kihirdetéséről, valamint a Magyarország területén élő nemzetiségek helyzetéről szóló beszámoló elfogadásáról.

Elfogadhatják a határátlépéssel járó csapatmozgások engedélyezéséről szóló kormányhatározatban foglalt döntésekről szóló beszámolót is.

A képviselők szavaznak az előterjesztő kormány által közlekedési alkotmánynak nevezett, a személyszállítási szolgáltatásokról szóló törvény módosításáról.

Az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény módosításával mezőgazdasági idénymunka esetében 2026. január 1-jétől az ezen foglalkoztatás keretében ledolgozható munkanapok száma a jelenlegi legfeljebb 120 napon túl még 90 nappal egészülhet ki.

Döntenek az egyes állami tulajdonban lévő részvénytársaságokkal kapcsolatos törvények módosításáról, amely a Magyar Export-Importbank Zrt.-vel és a Magyar Fejlesztési Bankkal kapcsolatos változtatásokat tartalmazza.

A képviselők szavaznak Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosításáról, valamint azzal összefüggésben egyes törvénymódosításokról. Kormánypárti képviselők kezdeményezésére rögzíthetik az alkotmányban, hogy a gyermekek testi, szellemi és erkölcsi fejlődésének védelme, valamint a gyermekek születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogának védelme kiemelt jelentőségű alapvető jog, és ezzel arányos védelmet élvez. A más állampolgársággal is rendelkező magyar állampolgár állampolgársága határozott időre felfüggeszthető lenne, és alapvető jogként rögzítenék a készpénzzel történő fizetést. Magyarországon a kábítószer előállítása, használata, terjesztése, népszerűsítése tilos – egészülhet ki az alaptörvény.

(via MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Európa egyik leggyengébb teljesítményét hozta össze a magyar gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:10
A nemzetközi mezőny egyik legrosszabb adatát érte el 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Óriási fordulatot jelez a cégek toborzási kedve
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:45
Javuló kilátásokat mutatnak a hazai cégek foglalkoztatási tervei: 2026 második negyedévében a magyar munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 17 százalékuk jelez előre – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Makro / Külgazdaság Csak ámulunk-bámulunk: több mint kilenc éve nem fordult elő ilyen
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:30
Februárban az éves infláció 1,4 százalék lett, ennél utoljára csak 2016 novemberében tett közzé alacsonyabb adatot a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Jövedékiadó-csökkentést is bejelentett a kormány az éj leple alatt megjelent rendeletében
Imre Lőrinc | 2026. március 10. 06:45
Már olvasható a március 10-től hatályba lépett rendelet a Magyar Közlönyben a védett üzemanyagárakkal kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Vagy kompenzációt kérnek a kutak, vagy bezárnak – itt az első piaci reakció a védett árakra
Imre Lőrinc | 2026. március 9. 19:43
Magyarországot is elérte a nemzetközi üzemanyagárrobbanás, ezért a kormány védett árat vezetett be mindkét üzemanyagtípus esetében – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormány rendkívüli ülését követően. A Független Benzinkutak Szövetsége egészen mást javasolt, szerintük jelenleg még több a nyitott kérdés, mint a válasz. De vajon hogyan kerülhetők el az ellátási problémák?
Makro / Külgazdaság Putyin fontos üzenetet küldött Európának
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 18:38
Az oroszok együttműködnének Európával.
Makro / Külgazdaság Akinek elege van a rossz hírekből, gyorsan ugorjon le az élelmiszerboltba
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:31
Biztosan nem múlik el nyomtalanul az olajárrobbanás és a forint zuhanása, de a hazai élelmiszerárakról készített pillanatkép egyelőre kedvező. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendégeként Gáspár András lapigazgató felhívta a figyelmet: az igazi izgalmakat a következő felmérés eredménye hozza majd. Kollégánk beszélt arról is, az igazságérzetünkön kívül miért fontos, hogy a nők ne kapjanak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért, mint a férfiak.
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: nincs közvetlenül fenyegető olajellátási hiány
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:09
A tagállamok rendelkeznek a szükséges készletekkel a Bizottság szóvivőjének szavai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor bejelentette: legfeljebb ennyibe kerülhetnek az üzemanyagok ma éjféltől!
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:49
Nem üzemanyagár-stop jön, hanem védett ár.
Makro / Külgazdaság Recseg-ropog az európai építőipar, de már vannak jó jelek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:34
Nem tört meg a negatív széria.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG