1p
Brüsszel nem hagyta annyiban és fenntartja a keresetet, annak ellenére, hogy a magyar Alkotmánybíróság visszamenőleges hatállyal megsemmisítette a bírák nyugdíjkorhatárát 70 évről 62 évre leszállító intézkedéseket.

Az Európai Unió Bíróságának eljáró tanácsa Luxembourgban tárgyalta az ügyet. A felperes, vagyis az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény nevében Talabér-Ritz Klára, a magyar kormány nevében pedig Fehér Miklós, az igazságügyi tárca képviselője fejtette ki álláspontját.


A brüsszeli bizottság szerint a nyugdíjkorhatár leszállítása az érintett bírákkal szemben életkoron alapuló eltérő bánásmódot jelent, ami ütközik a diszkrimináció uniós tilalmával. Fehér azzal érvelt a bizottsági kereset elutasítását kérve, hogy egyfelől az alkotmánybírósági döntés megszüntette a vitatott rendelkezéseket, másfelől pedig azok a rendelkezések egyébként sem ütköztek uniós jogba, mert igazolható célra, a minőségi igazságszolgáltatás kialakítására irányultak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Világszenzáció – így jellemezte Orbán Viktor a gyermekesek adómentességét
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 12:25
Közel huszonöt perces ünnepi beszédében a kormányfő alapvetően politikai üzeneteket fogalmazott meg – jelesül Brüsszelnek és Magyar Péternek –, ám azért jutott idő a magyar gazdasági teljesítmény méltatására is.
Makro / Külgazdaság Csak egyszerre lehet kevesebb szegény és kevesebb gazdag?
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 11:27
Az MSZP szemben áll a kiváltságosokkal, valamint abban hisz, hogy csak egyszerre lehet kevesebb szegény és kevesebb gazdag – jelentette ki az MSZP elnöke a nemzeti ünnep alkalmából.
Makro / Külgazdaság Buszokkal szállították fel a vidéki fideszeseket Orbán Viktort élőben meghallgatni
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 10:50
Szokásos buszos kirándulás a Beszédre.
Makro / Külgazdaság Gyurcsány Ferenc: Mi a küzdők közé tartozunk!
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 10:05
A DK elnöke is posztolt március 15-e alkalmából.
Makro / Külgazdaság Megírta 12 pontját Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 09:45
Orbán Viktor a Facebookon közzétette a maga 12 pontját, vagyis azt, hogy „mit kíván a nemzet Brüsszeltől.”
Makro / Külgazdaság Karácsony Gergely négy fal között beszélt a szabadságról
Privátbankár.hu | 2025. március 15. 09:21
Az utca a fideszeseké és a tiszásoké március 15-én.
Makro / Külgazdaság Valami félrement a briteknél, nem erre számítottak az elemzők
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 10:14
Növekedés helyett visszaesés a brit gazdaságban januárban.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetjük a német inflációs adatokat? Az energia még olcsóbb is lett
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 09:09
Pedig az élelmiszerek ott is az átlagnál jobban emelkedtek.
Makro / Külgazdaság Rossz szájízzel mehet raportra a Karmelitába Lázár János
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 08:30
Rosszabbak lettek a miniszter által felügyelt építőipar januári adatai az egy hónappal korábbiaknál.
Makro / Külgazdaság Példátlan adatot mondott az OECD
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 09:17
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban történelmi mélypontra, 4,8 százalékra csökkent a munkanélküliség januárban, miután az előző öt hónapban 4,9 százalékon stagnált.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG