2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Főleg az igazságügyi reform végrehajtásáról érdeklődnek Brüsszelből.

Az Európai Bizottság (EB) hétfőn levélben kért információkat a kormánytól arról, hogyan hajtja végre a felzárkóztatási (kohéziós) támogatások nagy részének felszabadításához kötött igazságügyi reformot, tudta meg a Népszava megbízható forrásoktól. A brüsszeli testület a válaszok függvényében fogja értékelni a magyar hatóságok teljesítményét: ha kedvező minősítést ad, akkor néhány hónapon belül elindulhatnak a kifizetések a hét évre mintegy 22 milliárd eurót tartalmazó kohéziós borítékból.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter július végén azt mondta, hogy Magyarország teljesítette az igazságszolgáltatással kapcsolatos „mérföldköveket”, így innentől kezdve nem lehet akadálya a kifizetéseknek. Az Orbán-kormány július végén el is küldte az első, 238 millió euróról szóló számlákat Brüsszelbe, amelyekből az Uniónak 202 milliót kell finanszíroznia. A számlák megérkezésétől kezdve az EB-nek három hónapja van rá, hogy értékelje a pénz folyósításához kötött feltételek teljesítését, majd két hónap alatt kell az összeget átutalnia.

A brüsszeli testület meg is kezdte az elemzést, és szűk két hónap múltán arra a következtetésre jutott, hogy pótlólagos kérdéseket intéz Magyarországhoz a reform megvalósításáról.

A levél elküldése egyben azt is jelenti, hogy a válaszok megérkezéséig nem ketyeg az óra, azaz az eredetileg kalkulált három hónapnál tovább tarthat az értékelés.

A lap úgy tudja, hogy az EB kilenc kérdést tett fel a kormánynak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jegybanki milliók érkeztek Balog Zoltán ökumenikus alapítványához
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 08:43
A jegybank által adott támogatás sorsáról Balog Zoltán kurátorként dönthet.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mely nagybankok ügyfelei kezdhetnek aggódni
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 08:16
Nagy Márton megnevezett négy nagybankot, amelyek maradhatnak az országban.
Makro / Külgazdaság Dróntámadás érte a Barátság vezeték egy fontos pontját
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 16:27
Egy szivattyúállomást támadtak drónok.
Makro / Külgazdaság Nagyon pipa lesz, ha meglátja, hogyan alakul a benzin ára
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:02
Erre lehet számítani akutakon, már a keddi naptól.
Makro / Külgazdaság Szerdától olcsóbbak lehetnek a hitelek?
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 09:57
Az Mfor Elemzői Konszenzus nem hozott egységes eredményt: egyesek már kedden várnak kamatcsökkentést az MNB-től, mások csak márciusban.
Makro / Külgazdaság Kibújt a szög a zsákból: ezért is stagnálhatott a gazdaság tavaly
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 08:30
A növekedés egyik fő motorja lefulladt: a tavalyi negyedik negyedévi beruházások a nyers adatok szerint 1,3, szezonálisan kiigazítva 1,7 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint 2024 azonos időszakában – tette közzé a KSH.
Makro / Külgazdaság Ennyi volt, szertefoszlik egy álom: nem lesz elektromos Lambo
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 08:24
Úgy ítélték, hogy ezeket bizony el kell engednie a vállalatnak.
Makro / Külgazdaság Léket kapott a MAGA-terv: sorra faképnél hagyják a nagyhatalmak az USA-t
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 06:14
Kína még ráadásul fel is szólította az egyoldalú intézkedések kapcsán az Egyesült Államokat.
Makro / Külgazdaság Trump mondott egy kövéret, és újra elsütötte kedvenc fegyverét
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 08:25
Az lehet, hogy hallott Trump globális vámjairól, de az már a múlté. Újra emel az elnök.
Makro / Külgazdaság Robert Fico: Hétfőn az áramszállítást is leállítják Ukrajnába, ha nem indul el az olaj Szlovákiába
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 14:10
A szlovák miniszterelnök a hét végére adott gondolkodási időt Zelenszkijnek. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG