6p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A fővárosi Lauder Javne Zsidó Közösségi Iskola négytagú csapata nyerte a Privátbankár.hu által gimnáziumoknak megrendezett Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny 2022 elnevezésű országos megmérettetést.

Közel egy hónapon át versenyeztek az ország minden részéből jelentkezett, gimnazistákból álló négyfős csapatok a Privátbankár.hu Kft. versenyén, melyet a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány támogatásával rendezett meg. S amelynek programját a szervezők a verseny többi támogatóival együtt kifejezetten edukációs céllal állították össze, azt szem előtt tartva, hogy a diákok gyakorlati tudásra tegyenek szert, játékos módon.

A verseny – mely szakértői bizottságának elnöke Bod Péter Ákos volt jegybankelnök – három fordulóból állt. Az egyaránt online formában megrendezett selejtezőkből, majd a budapesti és megyei középdöntőkből továbbjutott tizenkilenc, egyenként 4 fős csapat április 27-én, immár személyesen mérte össze a tudását a budapesti A38-hajón, két fordulóban.

A verseny végeredménye:

1. Audere est Facere - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest,
Csapattagok: Marczali Barna, Brezóczki Ádám, Oláh-Grosz Benjámin, Benedek Simon
Felkészítő tanár: Varga Péter

2. Euro - Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium, Budakeszi
Csapattagok: Matolcsy András, Tibiássy Ágoston Attila, Illés Nándor, Végh Levente
Felkészítő tanár: Balogh Andrea

3. Pukkandúrok - Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium
Csapattagok: Medveczki Gábor József, Jusztin Ádám, Kiss Máté Ferenc, Ungureán Zsombor
Felkészítő tanár: Kozma Sándor

A 6 csapatos döntő további helyezettjei:

4. ÖtszázasVár - Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium
Csapattagok: Ivancsó Rita, Csizmadia László, Novák Csaba, Szuromi Mihály
Felkészítő tanár: Császiné Busa Krisztina

5. NERLovagok - Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium
Csapattagok: Márk Levente, Csontos Ádám, Kőhalmi Máté, Nemes Szilárd
Felkészítő tanár: Pataki Ágnes

6. Lámpa - Mátyás Király Gimnázium, Fonyód
Csapattagok: Járdánházy Dominik, Türgyei Gergő, Kolics Mátyás, Ledniczki Petra
Felkészítő tanár: Hosszú Zoltánné

Számos értékes díjat ajánlottak fel a verseny támogatói, szakmai partnerei, akik képviselői a döntő után megosztották a gondolataikat.

A verseny fővédnöke, Dr. Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériuma államtitkára azt emelte ki, hogy „az iskolarendszerre egyre szélesebb körben hárulnak feladatok, hiszen a klasszikus tantárgyakon és tantárgyi ismereteken túl egyre több területen várható el, hogy a tanulók a mindennapokban használható és használandó tudást szerezzenek. Ilyenek a pénzügyi ismeretek is, melyek a Nemzeti Alaptanterv alapján az állampolgári ismeretek tantárgyban jelennek meg elsősorban, de a Pénz7 is nagyban hozzájárul a tanulók pénzügyekkel kapcsolatos tudásának bővüléséhez. A tanulmányi versenyek általában, a Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis 2022 diákverseny pedig különösen is alkalmas ezen tudás visszamérésére, a tanulói csoportok önkéntes megmérettetésére.”

„A Nemzeti Adó- és Vámhivatal idén is támogatja a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis 2022 diákversenyt, mely remek lehetőséget nyújt az adózási ismeretek megalapozására, és ezzel együtt annak tudatosítására, hogy az élet velejárója az adózás. Nemcsak a vállalkozóvá válni szándékozó fiataloknak érdemes az adózási szabályokat ismerniük, hanem például munkavállalóként, ingatlan tulajdonosaként, illetve leendő tulajdonosaként is érdemes tudni miért, mikor, hogyan kell adót fizetni, illetve milyen kedvezményeket lehet igénybe venni. Ezek az ismeretek nagy mértékben megkönnyítik a hétköznapi élet pénzügyi tervezését, ezért az adótudatosságot már a középiskolában célszerű megalapozni, így a diákok felnőttként a jogkövető utat ismerő adózóvá válhatnak” – vélte Sinkáné dr. Csendes Ágnes, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal adóügyi szakfőigazgatója.

„Az Erste Bank már három éve támogatja a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis 2022 diákversenyt. Ahogyan már 200 éve, úgy ma is elsődleges célunk, hogy elősegítsük ügyfeleink jólétét, pénzügyi egészségét, melynek fontos, elválaszthatatlan eleme a pénzügyi kultúra fejlesztése. A jövő a mai fiatalokkal kezdődik, ezért az Erste stratégiájának alapvető része a pénzügyi oktatás fejlesztése, a digitalizáció és az új generációk igényeinek megismerése és kielégítése. A Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis 2022 diákversenyben is az a fontos számunkra, hogy a versenyben részt vevők tudásukat bővítik, ráadásul a gyakorlatban valóban hasznosítható ismeretekkel gazdagodnak” – mutatott rá Jelasity Radován, az Erste Bank Hungary Zrt. elnök-vezérigazgatója.

„A Kincstár kiemelt feladatának tekinti a pénzügyi ismeretek terjesztését, a pénzügyi tudatosság elősegítését és az öngondoskodás előmozdítását. Ennek érdekében minden korosztályt igyekszünk megszólítani: a diákoknak kreatív alkotópályázatokat írunk ki és mobiltelefonos alkalmazással is segítjük pénzügyi jártasságuk fejlesztését, a felnőtteknek pedig az állampapírokra, mint a legbiztonságosabb befektetési termékekre hívjuk fel a figyelmét minél több fórumon. A mostani fiatalok már egy digitális kor gyermekei, akiknek az online világ gyakorlatilag az életük része, számukra az online bankolás már egy természetes rutinfeladat lesz.  A digitalizáció az elmúlt időszakban a Kincstárt is új kihívások elé állította, folyamatosan bővítjük online szolgáltatásainkat, s mára elmondható, hogy a befektetési tranzakciók közel 80 százaléka már online bonyolódik le, mely arány megtartására törekszik a Kincstár a jövőben is” – hangsúlyozta Bugár Csaba, a Magyar Államkincstár elnöke.

Tátrai Bernadett, a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. vezérigazgatója azt emelte ki, hogy „a diákversenyt immáron 3 éve, azaz az indulása óta támogatjuk, hiszen kiemelkedően fontosnak tartjuk a fiatal generáció pénzügyi tudatosságának és pénzügyi ismereteinek növelését. Gratulálunk a győztes csapat tagjainak és felkészítőjüknek, továbbá köszönjük a színvonalas válaszokat minden döntőbe jutott versenyzőnek. Idén is a három legtöbb csapatot indító pedagógus részére ajánlottunk fel díjat, hiszen a tanárok kulcsszerepet játszanak a diákok pénzügyi tudatosságának fejlesztésében.”

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést hívhat össze az Európai Bizottság a Paksi Atomerőmű leállítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:06
Az Európai Bizottság kész arra, hogy összehívja az úgynevezett villamosenergia-koordinációs csoport rendkívüli ülését, ha leáll a termelés a Paksi Atomerőműben - közölte az Euronews uniós hírcsatorna kérdésére Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság szóvivője pénteken.
Makro / Külgazdaság Egyetlen cég tette a világ egyik legnagyobb sikersztorijává az apró szigetországot
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:28
A mesterséges intelligencia iránti globális kereslet nyomán Tajvan gazdasága a világ egyik leggyorsabban növekvő gazdaságává vált.
Makro / Külgazdaság Még épp jó a lengyel infláció
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:01
Lengyelországban, a piaci várakozásoknak megfelelően, 3 százalékra gyorsult az éves infláció júliusban a júniusi 2,5 százalékról.
Makro / Külgazdaság Nem várt meglepetés a német munkanélküliségi adatban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:56
Németországban a várt stagnálás helyett emelkedett a munkanélküliség. A munkanélküliek száma a már politikailag is érzékeny 3 millióhoz közelít.  
Makro / Külgazdaság Továbbra sem jeleznek áremelkedést az ipari adatok
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:43
Júniusban az ipari termelői árak az egy évvel korábbihoz viszonyítva átlagosan 0,4 százalékkal alacsonyabbak voltak, míg az előző hónaphoz képest 0,1 százalékkal magasabbak lettek – közölte a KSH.
Makro / Külgazdaság Most már biztos: leáll Paks, asztalra került a kikapcsolási terv – újabb részletek
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:00
Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon mondta el a részleteket, kemény lépésekkel készül a kormány.
Makro / Külgazdaság Füstfelhő Szentpétervár felett: külföldre menekülhet az orosz Amazon az ukrán dróncsapások elől
Wéber Balázs | 2026. július 30. 17:01
Kazahsztánban hozna létre raktárbázisokat a legnagyobb orosz online kiskereskedő cég, amelynek infrastruktúráját tucatnyi ukrán dróntámadás érte az elmúlt két hétben. A csapásokban több milliárd dollár értékű áru semmisült meg. Ukrajna célja a cég és az orosz bankrendszer bedöntése, és nem utolsósorban a háború elvitele az orosz átlagemberekhez.
Makro / Külgazdaság Rossz hír a németeknek, többet fizettek a boltokban júliusban
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 14:36
2,8 százalékra gyorsult az infláció júliusban.
Makro / Külgazdaság Akár már csütörtökön teljesen lekapcsolhatják a paksi atomerőművet
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 12:17
A Duna alacsony vízállása a leállás oka, a folyó kiszáradása jövő hétre csak súlyosbodni fog.
Makro / Külgazdaság Elárulták az elemzők, miért lassult a gazdasági növekedés a kormányváltás után
Imre Lőrinc | 2026. július 30. 11:57
Az új kormányzati struktúra felállása, a kevésbé költekező fiskális politika és a nagy állami beruházások felülvizsgálata is hozzájárulhattak ahhoz, hogy az idei második negyedévben lassult a magyar gazdaság növekedési üteme az év első három hónapjához képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG