3p

Persze még így is nagyon magas ez a szám: az elmúlt egy napban 211-en hunytak el. Kevesebb az új fertőzött is, de még így is majdnem negyedmillió aktív eset van az országban.

A koronavirus.gov.hu kormányzati portál ma reggeli közlése szerint 6566 az új fertőzöttek száma (egy héttel ezelőtt 9082 új esetet jelentettek), ezzel a járvány kezdete óta összesen 685 979 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

Az új fertőzöttek számának hétnapos átlaga március 26-án tetőzött, azóta csökken.

Illusztráció. (Fotó: Pixabay)
Illusztráció. (Fotó: Pixabay)

Elhunyt 211 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 21 715 főre emelkedett.

Ennél kevesebb új áldozatról (189) utoljára március 29-én érkezett jelentés.

Ez a mutató tegnap is csökkent az előző naphoz képest.

A hétnapos átlag március 31-én volt a csúcson, azóta enyhe csökkenés tapasztalható.  

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 416 972 fő, de

az aktív fertőzöttek száma is már 247 292 főre emelkedett.

11 571 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1440-en vannak lélegeztetőgépen.

Magyarország a második az uniós oltási ranglistán. A magyar lakosság 22,9 százaléka már kapott vakcinát, szemben az uniós 12 százalékos átlaggal. A veszélyeztetettségük miatt továbbra is a regisztrált idősek oltása van elől a sorban, az eddig regisztrált 65 év felettiek 83 százaléka már megkapta az oltást. 

A vakcinálás a húsvéti ünnepek alatt is folytatódik.

A beoltottak száma 2 312 501 fő, közülük 905 117 fő már a második oltását is megkapta.

Orbán Viktor kormányfő ma reggel közzétett Facebook-videójában azt mondta:

Jó esélyünk van arra, hogy ha holnap és holnapután is rendben mennek a dolgok, akkor a húsvét utáni első-második napon meglesz a 2,5 milliomodik beoltott.

A brit vírusmutáns továbbra is nagyon gyorsan terjed, ezért kérjük, hogy a húsvéti ünnepek alatt is tartsák be az óvintézkedéseket, írja a kormányzati portál. 

A kórházi oltópontok fogadják a háziorvosok által szervezett oltandókat, és azok a háziorvosok, akik az ünnepek alatt is oltanak, kiegészítő díjazásra jogosultak.  

Szombattól Budapesten a háziorvosi rendelők és a kórházi oltópontok mellett már a szakrendelőket is bevonják az oltásba, hogy a húsvéti ünnepek alatt is minél többen megkaphassák a vakcinát. A kijelölt 18 szakrendelőben ma is oltják a fővárosi háziorvosok által szervezett regisztráltakat. 

Ma is szállítanak ki AstraZeneca vakcinát a kormányhivatalokba, így a háziorvosoknál és a fővárosi szakrendelőkben akár húsvéthétfőn és az azt követő napokban is folytatni tudják az oltást.

Arról, hogy milyen a magyar járványhelyzet a szomszédos országokhoz képest, itt írtunk részletesen: Tragikus március - Magyarországot sújtotta legjobban a harmadik hullám a térségben.

 
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jó hírt kapnak azok, akiknek nincsen magyar rendszáma
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 15:57
Csütörtökön árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Bejelentették: tényleg megóvja a választási eredményt a Mi Hazánk
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 15:36
Ezt Toroczkai László közölte szerdán.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Európában az iráni válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:02
Az EU szerint elhúzódó energiaválság jöhet, ha folytatódik az iráni konfliktus.
Makro / Külgazdaság Felsejlett a technikai recesszió képe a magyar gazdaságban, de mit tehet ellene az új kormány?
Imre Lőrinc | 2026. április 15. 12:59
A legrosszabb forgatókönyv esetén akár technikai recesszióba is süllyedhet idén a magyar gazdaság. Az iráni háború miatti energiaválság hatásait még nem lehet pontosan megbecsülni, de kínálati és versenyképességi oldalon is újabb problémákat okozhat Európában. Idehaza az ipari termelés már februárban is visszaesett, ami nem jó jel.
Makro / Külgazdaság Erste: Az ország érdeke az lenne, hogy az üzemanyagok hatósági árait azonnal kidobjuk
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 12:18
Csütörtökön újabb nagy csökkenés várható a benzin és a gázolaj piaci árainál. Eközben az Erste elemzői azt írják, kiszolgáltatott helyzetbe került az ország energiabiztonsága, ezért azonnal ki kellene vezetni a hatósági árakat az üzemanyagoknál.
Makro / Külgazdaság Magyar Pétert felkérte Sulyok Tamás az új kormány megalakítására
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:10
Az új Országgyűlés alakuló ülése május 5-én vagy 6-án lehet.
Makro / Külgazdaság „Kiterjesztjük a rezsicsökkentést” – mondta Magyar Péter a közmédiában
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 10:10
Erősen kezdett a Kossuth rádióban és a köztévében Magyar Péter, őszintén és határozottan beszélt a riporterekkel. 
Makro / Külgazdaság Betlizett az ipar februárban, nehéz lesz a Tisza-kormány dolga
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:30
Megerősítette az első becslésben szereplő adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az ipari termelés éves és havi alapon is csökkent Magyarországon februárban.
Makro / Külgazdaság 390 milliárdos informatikai közbeszerzés: megvannak a nyertesek
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:19
A Digitális Kormányzati Ügynökség óriási tenderén több tucat informatikai vállalkozás osztozik, ismerős nevek is vannak a nyertesek között.
Makro / Külgazdaság A magyar euróval kapcsolatban az Európai Központi Bank is bizakodó
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 07:01
Az EKB elnöke, Christine Lagarde a magyar euróról beszélt a Bloombergnek, de ehhez még nehéz feltételeket kell teljesítenie a Tisza-kormánynak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG