2p
Nagyon kedvező munkaerőpiaci adatok jelentek meg pénteken, javult a munkanélküliségi ráta, és nőtt a foglalkoztatottak száma is. Egyedül a 15-24 éves korosztályban probléma a munkanélküliség.

Októberben a munkanélküliek száma 176 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,6 százalékos volt. A fő mutatóként használt háromhavi mozgóátlag szerint augusztus-októberben 15-74 éves munkanélküliek száma 10 ezerrel, 174 ezerre, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal, 3,6 százalékra csökkent - ismertette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A 15-24 éves munkanélküliek száma 32 ezerre, munkanélküliségi rátájuk 3,4 százalékponttal, 10,3 százalékra mérséklődött, ennek ellenére az összes munkanélküli 18,4 százaléka közülük került ki. A 25-54 éves korosztály 3,2 százalékos munkanélküliségi rátája nem változott, míg az 55-74 éveseké kismértékben, 0,1 százalékponttal 2,8 százalékra emelkedett.

A fiatalok körében még mindig magas a munkanélküliség. Fotó: Depositphotos
A fiatalok körében még mindig magas a munkanélküliség. Fotó: Depositphotos

Októberében a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 705 ezer volt, 17 ezerrel több, mint egy éve. Az augusztus-októberi háromhónapos időszak átlagában a foglalkoztatottak létszáma 37 ezerrel több, 4 millió 714 ezer fő volt.

A KSH adatai szerint az elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma 35 ezerrel, a külföldön dolgozóké 16 ezerrel nőtt, a közfoglalkoztatottaké 14 ezerrel csökkent. A 15-64 évesek közül 4 millió 601 ezren minősültek foglalkoztatottnak, a korcsoportra jellemző foglalkoztatási ráta 74,7 százalékos volt, 0,8 százalékponttal magasabb az egy évvel korábbinál.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jeleket küldött a Hunity a világűrből
Privátbankár.hu | 2025. november 30. 14:27
Mintegy 100 másik műholddal együtt.
Makro / Külgazdaság Nagyon fontos adatok érkeznek a magyar gazdaság vergődéséről
Privátbankár.hu | 2025. november 30. 09:32
A KSH és az MNB is publikálja az eredményeit.
Makro / Külgazdaság „Hónapok óta nem kapunk fizetést” – egyre duzzad a bérválság Oroszországban
Kormos Olga | 2025. november 29. 16:31
Oroszországban egyre emelkedik a kifizetetlen bérek nagysága: a hátralékok egy év alatt megnégyszereződtek. Az építőiparban, a bányászati ​​​​és még a stratégiai védelmi üzemekben dolgozók is azt mondják, hogy hónapok óta fizetés nélkül élnek. Elbocsátások, sztrájkok – amelyekről az orosz sajtó nem tudósít.
Makro / Külgazdaság Az MNB behúzta a kéziféket
Privátbankár.hu | 2025. november 29. 15:04
Megéri beszállni a túlfűtött lakáspiacra az olcsó hitel miatt? 
Makro / Külgazdaság A Moody's-t is megúsztuk, de a Fitch még idén fájdalmat okozhat
Imre Lőrinc | 2025. november 29. 12:59
A Moody's hitelminősítő helyben hagyta a magyar államadós-besorolást, így idén már csak a Fitch Ratings szokásos felülvigyálata van hátra. A laptársunk, az Mfor által megkérdezett elemző szerint a kilátások rontása benne lehet a pakliban, hosszabb távon pedig a 2026-os országgyűlési választások utáni költségvetési folyamatok lesznek a meghatározók. 
Makro / Külgazdaság Az állampapírok még mindig verhetetlenek
Privátbankár.hu | 2025. november 29. 11:05
Kijött a közép- és kelet-európai háztartások vagyonáról szóló jelentés. 
Makro / Külgazdaság A szakadék széléről táncolt vissza Magyarország
Privátbankár.hu | 2025. november 29. 08:12
Az eddigi szinten, Baa2-n hagyta a Moody's hitelminősítő Magyarországot.
Makro / Külgazdaság A német munkanélküliség a vártnál kevésbé nőtt, de magasan maradt
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 11:35
A munkaerő-kereslet továbbra is lassul, ami a munkaerőpiac lassú fellendülését és a lendület tartós hiányát jelzi.
Makro / Külgazdaság Mintha egész Győrt elnyelte volna a föld – nagyot zuhant a munkaképes korúak száma a háború kitörése óta
Csabai Károly | 2025. november 28. 10:34
Ez is következik a péntek reggel közzétett foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatokból. A Nemzetgazdasági Minisztérium és a hazai makrogazdasági elemzők gyorsértékeléséből szemezgettünk.
Makro / Külgazdaság Azért a Karmelita kapott egy gyógyírt is
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 08:45
Bár a foglalkoztatottsági adatok nem lettek fényesek, a termelőiár-index tizenhárom hónapja nem látott alacsony szintet ért el.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG