4p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ez történt ma az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan.

  • Megrongálódott az orosz Fekete-tengeri Flotta Pavel Gyerzsavin nevű hajója az Oroszország által még 2014-ben Ukrajnától önkényesen elcsatolt Krím félszigeten lévő Szevasztopol közelében, erősítette meg Dmitro Pletencsuk, az ukrán haditengerészet sajtótitkára csütörtökön az ukrán Szabadság Rádiónak az MTI szerint. További részleteket nem árult el. Az Ukrajinszka Pravda emlékeztetett arra, hogy korábban a média és Telegram-csatornák arról számoltak be, hogy a Pavel Gyerzsavint ismeretlenek felrobbantották.
    Az orosz Fekete-tengeri Flotta egy hajója Szevasztopol kikötőjében (korábbi felvétel). Fotó: Wikimedia
    Az orosz Fekete-tengeri Flotta egy hajója Szevasztopol kikötőjében (korábbi felvétel). Fotó: Wikimedia
  • Az ukrán rendvédelmi szervek azonosították az összes halálos áldozatot, akik a kelet-ukrajnai Harkiv megyében lévő Hroza falu kávézójára mért orosz rakétacsapás nyomán vesztették életüket, a számuk 59-re emelkedett - közölte Ihor Klimenko ukrán belügyminiszter csütörtökön a Telegramon. Az áldozatok mind helyiek lakosok voltak. Nyugdíjasok, orvosok, gazdálkodók, tanárok, vállalkozók, valamennyien civilek. Több generációs teljes családok vesztették életüket" - fogalmazott a tárcavezető. A létesítményben az ukrán hatóságok korábbi közlése szerint azért voltak annyian, mert  egy aznap eltemetett ukrán katona halotti torát tartották.
  • Az ukrán nemzeti gárda 11. dandárja arról számolt be a Facebookon, hogy kamikaze drónnal működésképtelenné tették az orosz hadsereg egy nagyteljesítményű rádiókommunikációs tornyát Ukrajna déli részén. A toronyba becsapódó drónról videófelvételt is közzétettek a közösségi oldalon. Ukrán közlések szerint az orosz hadsereg ukrajnai vesztesége mintegy 990-cel 284 890-re nőtt.
  • Az orosz fegyveres erők az elmúlt nap folyamán 15 ukrán rohamot vertek vissza (köztük a kupjanszki frontszakaszon megkísérelt hét ellentámadást), amelyek során mintegy 690 ukrán katona esett el vagy sebesült meg - közölte csütörtöki hadijelentésében az orosz védelmi tárca.
  • Az orosz ellenőrzés alá került ukrajnai területek és az Ukrajnával határos orosz régiók több településéről jelentettek csütörtökön a helyi hatóságok ukrán tüzérségi és dróntámadást. A dél-oroszországi Belgorod megyében egy éjjel lelőtt, pilóta nélküli repülőszerkezet darabjai lakóépületekre zuhantak, és kioltották három civil, köztük egy gyerek életét, további két embert pedig súlyosam megsebesítettek orosz közlések szerint.
  • A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) azonnali hatállyal felfüggesztette csütörtökön az orosz ötkarikás testületet (ROC), mivel fennhatósága alá vont több sportszervezetet a megszállt ukrajnai területeken. A döntés automatikus következménye, hogy az Orosz Olimpiai Bizottság nem működhet nemzeti olimpiai bizottságként és nem részesül az olimpiai mozgalom bevételeiből. A határozat ugyanakkor nincs hatással arra, hogy orosz versenyzők semlegesként részt vehetnek-e a jövő évi párizsi játékokon. Utóbbiról - amint azt a NOB szóvivője, Mark Adams jelezte - "a megfelelő időben" dönt a nemzetközi ötkarikás testület.
  • Oroszország újabb dróntámadást intézett Ukrajna dunai kikötői infrastruktúrája ellen, kárt okozva az Odessza megyében található létfontosságú exportútvonalban - közölték csütörtökön ukrán tisztviselők és a hadsereg. Oleh Kiper, a regionális közigazgatás vezetője azt írta a Telegramon, hogy a kikötői infrastruktúra és lakóépületek megrongálódtak az éjszakai támadásban Izmajil körzetben, ahol Ukrajna dunai kikötői találhatók. A támadás okozta tüzeket eloltották, majd hozzátette, hogy egy nőt égési sérülésekkel kórházba szállítottak.
  • Finnország és Oroszország viszonya jelentősen megromlott az utóbbi időben, miután Finnország áprilisban belépett a NATO-ba - közölte a Finn Biztonsági és Hírszerző Szolgálat (SUPO) csütörtökön az MTI szerint. A finn hírszerzés közlése szerint Oroszország "készen áll arra, hogy intézkedéseket hozzon a Finnországgal szemben" és valószínűleg folytatja befolyásoló tevékenységét, hogy aláássa a két ország közötti nemzetközi kapcsolatokat.
  • Az amerikai kormány szankciókkal sújtott két közel-keleti hajózási vállalkozást, amiért részt vettek a nemzetközi ársapka felett értékesített orosz kőolaj szállításában - közölte csütörtökön a pénzügyminisztérium Washingtonban. A bejelentés szerint az Egyesült Arab Emírségekben és Törökországban bejegyzett vállalkozásokról van szó.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy milyen kartellezést lepleztek le a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:24
Tiltott módon egyeztettek az érintett cégek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: kiábrándító képet adnak gazdaságunkról a legújabb GDP-adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:59
Lényegében 2022 nyarától nem képes érdemi növekedést felmutatni a magyar gazdaság.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb benzint hoz a Mikulás az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:22
Az átlagárak tovább csökkenhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjött az adat, ami eldöntheti, hogy merre mozdul a GDP az év végén
Imre Lőrinc | 2025. december 5. 08:30
Éves szinten nagyobb a csökkenés a szeptemberi mutatóhoz képest, havi alapon viszont ismét enyhén bővült az ipar teljesítménye októberben.
Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
Makro / Külgazdaság Megint változik a benzinár pénteken
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:08
Sőt, a gázolajé sem marad ugyanannyi.
Makro / Külgazdaság Foghatják a fejüket az építőiparban érdekeltek az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:29
A legnagyobb pozitívumnak a csökkenés csökkenését lehet értékelni.
Makro / Külgazdaság Ennyit tudott teljesíteni Orbán Viktor a béremelésre vonatkozó ígéreteiből
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:14
13 helyett 11 százalékra futotta, de legalább a miniszterelnök rémálma nem vált valóra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG