4p

Rendkívüli izgalmak közepette zárult a második alkalommal megrendezett Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! nevű diákverseny, amelyen ezúttal az ország több mint nyolcszáz gimnazistája számolt be arról, mit tud a pénzügyekről. A győztes a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája négyfős csapata, az Adóászok lett. A kezdeményezés elsődleges és legfontosabb célja, hogy az elsősorban a gyakorlati tudásra koncentráló és a szakértők által összeállított, a diákok nyelvén íródott oktatási anyag segítségével a lehető legtöbb fiatal játékos formában elsajátítsa azokat az alapvető pénzügyi ismereteket, amelyek elengedhetetlenek a későbbiek során.

Közel 840 diák jelentkezett arra a versenyre, amelyet a Privátbankár.hu Kft. a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány támogatásával az idén másodszor rendezett meg, 2021. április 20. és május 19. között. Míg tavaly ősszel a technikumok és a szakképző iskolák tanulói mérhették össze a pénzügyekről megszerzett elméleti és gyakorlati tudásukat, addig ezúttal a gimnáziumok diákjai csaptak össze az online térben, három fordulóban.

A kezdeményezés elsődleges és legfontosabb célja, hogy az elsősorban a gyakorlati tudásra koncentráló és a szakértők által összeállított, a diákok nyelvén íródott oktatási anyag segítségével a lehető legtöbb fiatal játékos formában elsajátítsa azokat az alapvető pénzügyi ismereteket, amelyek elengedhetetlenek a későbbiek során. A szervezők azokat a diákokat is szeretnék minél nagyobb számban megszólítani, akik kevésbé jó háttérrel rendelkeznek.

A május 19-ei országos döntőbe került húsz csapat két fordulóban döntötte el az elsőséget. Olyan kérdések megválaszolása, kifejtése révén, mint például:

  • a személyi jövedelemadónak mi a célja, mit fizetnek belőle?
  • miről ismerni meg a befektetési csalókat, a nem valódi ajánlatokat, a veszélyes üzleteket?
  • milyen hatással volt a koronavírus-járvány a lakáspiacra, a lakásbérletekre, a befektetésként vásárolt és kiadott lakásokra?
  • mire jók az egyes biztosítások és például az utasbiztosítás miben nyújt többet, mint az Európai Egészségügyi Kártya?

A II. Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! nevű diákverseny végeredménye:

  1. Adóászok – Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
  2. Businessbogyók – Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
  3. Fogyi Mogyik – Szekszárdi Garay János Gimnázium

A verseny létrehozását támogató szervezetek gyorsértékelése szerint a verseny beváltotta a hozzáfűzött reményeket, hozzájárult az azon elindult gimnazisták pénzügyi és adótudatosságának a növeléséhez.

Nem csak a győztes csapat tagjai részesültek jutalomban, a verseny támogatói, szakmai partnerei ugyanis számos értékes díjat ajánlottak fel: 

  • A döntő első három helyezett csapatának tagjai és kísérő tanára számára bécsi egynapos tanulmányútra mehetnek az Erste Bank támogatásával, amelyre a döntő időpontjához képest 1 éven belül kerül sor.
  • Az MKB Private Banking a Privátbankár.hu-val közösen egyenként 100-100 ezer forint értékű nyereménnyel díjazta azt a három iskolát, amelyekből az első fordulóban a legtöbb csapat vett részt.
  • A verseny fővédnöke, Dr. Maruzsa Zoltán államtitkár jóvoltából az első öt helyezett csapat csapatonként 60 ezer forint értékben választhat műszaki cikkeket.
  • A Magyar Biztosítók Szövetsége egy laptoppal jutalmazta azt a pedagógust, aki
    - a legtöbb diákot készítette fel a versenyre,
    - és iskolája nem szerepelt a HVG A 100 legjobb gimnázium középiskolai 2021-es rangsorában.
  • A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 250 000 forint összegű ajándékutalványt nyújtott át a "Feltörekvő Junior Klasszisnak" – azaz a legnagyobb fejlődést elérő, az országos döntőbe bejutott csapatok közül a legalacsonyabb tanulmányi átlaggal rendelkező csapatnak és felkészítő tanárának. 
  • A Pénziránytű Alapítvány az országos döntő első 3 helyezett csapatát 1-1 hordozható bluetooth hangszóróval honorálta.
  • A Pénzügyminisztérium 150 ezer forint értékű ajándékutalványt biztosított.
  • A Fundamenta Lakáskassza a három, legtöbb csapatot indító pedagógus munkáját egyenként 50-50 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal ismerte el.
  • A Giro Zrt. az EU-s régiós felosztás szerinti három leghátrányosabb régióból érkező (9 megye), az országos döntőn legjobb eredményt elérő csapatnak 100 000 forint értékű digitális eszközökkel/internet-előfizetést nyújtott át.

A szervező Privatbankar.hu tervei szerint a jövőben is folytatja diákversenyek rendezését.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megállt a Tisza áradása? Itt egy új közvélemény-kutatás
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:46
Nem tudott nyáron új szavazókat szerezni Magyar Péter pártja?
Makro / Külgazdaság Meghökkentő tényt közölt az állami hivatal
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:30
A nonprofit szektorban dolgozók jóval többet vihettek haza júniusban, mint a vállalkozásoknál és a költségvetésben alkalmazottak.
Makro / Külgazdaság Mit tehet a Tisza, ha megnyeri a választást? Ma délután Klasszis Klub Live a Transparency ügyvezetőjével
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:03
Martin József Péter 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Tényleg itt a büntetés az orosz olajért
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 06:44
Életbe lépett az Indiára kivetett büntetővám – ez fájni fog.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály szépen felbeszélte a forintot
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 16:23
Az alapkamatot 6,5 százalékon hagyó monetáris tanácsi döntés után tartott elnöki sajtótájékoztató alatt a hazai fizetőeszköz viszonylag jelentősebbet drágult az euróval és a dollárral szemben.
Makro / Külgazdaság Mást ebben a helyzetben aligha tehettek Varga Mihályék
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 14:00
Az MNB monetáris tanácsa nem változtatott a 6,5 százalékos jegybanki alapkamaton.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt kétszer emelhetnek árat a benzinkutak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 12:39
Kedd után szerdán is áremelés jöhet a nagykereskedelmi árak változása miatt. 
Makro / Külgazdaság Az EU-n állna bosszút Trump a techcégek szabályozásáért
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 10:38
Vámok, exportkorlátozás és szankciók: egyre több téren éri fenyegetés az amerikai techóriások szabályozásáért az EU-t és az uniós tisztviselőket.
Makro / Külgazdaság Kiderült: eddig hosszabbította meg a kormány az árrésstopot
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 06:57
A csirkemell így is drágul, de a boltosoknak fontos lehet az új határidő. 
Makro / Külgazdaság Mit rejthet Orbán Viktor suttyomban tett nagy bejelentése?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 14:56
Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti adásában, annak apropóján, hogy az augusztus 31-éig érvényes árrésstop meghosszabbítását Orbán Viktor a Harcosok Klubja nevű zártkörű Facebook-csoportban tette közzé, a részletek említése nélkül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG