2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az egykori georgiai államfő, Miheil Szaakasvili szervezetében abnormálisan magas nehézfémet mutattak ki, köztük higanyt. 

A jelenleg börtönbüntetését töltő volt georgiai elnök egészségi állapotáról édesanyja, Giuli Alaszania beszélt szombaton, aki szerint fia szervezetében az orvosi kórlap szerint nehézfém volt, például higany. Találtak még a báriumot és talliumot is.

Hogy hogyan kerülhettek ezek az anyagok a szervezébe, eddig nem ismert – derült ki a TASZSZ cikkéből, amit az Index szúrt ki.

Ma már biztos nem így néz ki Szaakasvili, ügyvédje szerint a bal keze is elsorvadt. Fotó: Depositphotos
Ma már biztos nem így néz ki Szaakasvili, ügyvédje szerint a bal keze is elsorvadt. Fotó: Depositphotos

A volt elnök édesanyja megjegyezte, hogy Szaakasvili elszigetelten él, és saját maga nem tud hozzájutni ilyen anyagokhoz. A volt georgiai elnök ügyvédje pedig arról számolt be, hogy védence bal keze elsorvadt a mérgezés miatt. 

Az ügyvéd beszélt arról is, hogy már készül egy független jelentés, amit hamarosan lefordítanak, és átadják külföldi szakértőknek. Hangsúlyozták: súlyos diagnózisokat állítottak fel.

Ezzel egyidejűleg az orosz Országos Igazságügyi Szakértői Iroda is véleményt készített, ebben az áll, hogy az orvosok több mint 30 diagnózist adtak Szaakasvilinek, olyanokat, mint demencia és tuberkulózis.

Miheil Szaakasvili korábban vezető szerepet játszott a 2003-as georgiai rózsás forradalomban. 2004. január 25-től Georgia elnöke, majd 2008-tól 2013-ig ismét az ország államfője volt. 2015 májusában megkapta az ukrán állampolgárságot, majd 2015. május 30-tól 2016. november 7-ig az Odesszai Területi Állami Közigazgatási Hivatal vezetője volt, de 2017-ben kiutasították Ukrajnából. 

2020. május 7-én Volodimir Zelenszkij jelenlegi ukrán elnök az állami reformokért felelős Nemzeti Reformtanács vezetőjévé nevezte ki. Ekkor már Georgiában büntetőeljárás folyt Szaakasvili ellen, és később a kinevezése miatt Georgia visszahívta Ukrajnából a nagykövetét. 2021-ben tartóztatták le Miheil Szaakasvilit, miután illegálisan visszatért Georgiába, ahonnan már 2013-ban száműzték. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nagyon rossz hírt kapott Trump: behúzta a féket az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:35
Jelentősen lassult az Egyesült Államok gazdasági növekedése 2025 utolsó negyedévében. Eközben a fogyasztás továbbra is bővült, az infláció pedig a jegybanki cél felett maradt – közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium gazdasági statisztikai hivatala, a BEA (Bureau of Economic Analysis) pénteken.
Makro / Külgazdaság Alacsony az infláció, de drágul a rezsi Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:01
Lengyelországban januárhoz hasonlóan februárban is 2,1 százalék volt az éves infláció, ami 2024 óta a legalacsonyabb érték – áll a statisztikai hivatal (GUS) pénteki közleményében.
Makro / Külgazdaság Az elemzők is foghatják a fejüket: váratlanul zuhant az ipari termelés az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:54
Növekedést vártak, visszaesés lett belőle.
Makro / Külgazdaság Orosz olaj: Európának is lépnie kéne, különben nem sokat ér az amerikai mentesség
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:26
Bendarzsevszkij Anton reagált az amerikai lépésre. Az amerikai és az európai szankcióknak együtt kell mozogniuk.
Makro / Külgazdaság Rosszul jár, aki idén megy nyugdíjba
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:16
Közzétette a minisztérium a korábbi évek kereseteinek beszámításához használt új szorzókat – kevesebb lett a vártnál.
Makro / Külgazdaság Valami nem stimmel a babaváró hitelekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:02
De nem a konstrukcióval van a baj, csak kezdenek elfogyni a jogosultak.
Makro / Külgazdaság Az áprilisi választás után jön a neheze a győztesnek – megszólalt a Fitch Ratings
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:22
Jelentős kihívásokkal kell majd szembenéznie az új kormánynak.
Makro / Külgazdaság Beleszédül, ha megnézi, mi történik Romániában az árakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:08
Van terület, ahol bőven 10 százalék felett nőttek az árak februárban a szomszédban.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter felszólította Brüsszelt, hogy kövesse Trump példáját
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:54
Európának is jár az olcsóbb orosz olaj? 
Makro / Külgazdaság Soha nem látott olajválság jön?
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:09
A szuezi válság kismiska volt ahhoz képest, ami most történik? Pletscher Tamás szerint a helyzet páratlanul súlyos.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG