3p
A jobbközép Köztársaságiak elnöke erős kijelentéseket tett, amit egy kiszivárogtatott felvételen rögzítettek.

Laurent Wauquiez, a francia jobbközép Köztársaságiak elnöke szerint Nicolas Sarkozy volt francia államfő lehallgatta saját minisztereit, a tavalyi elnökválasztás jobboldali jelöltje, Francois Fillon korrupciós botrányának kirobbantása mögött pedig Emmanuel Macron jelenlegi államfő áll.

A bejelentés egy diákoknak tartott konferencián hangzott el, ahol a politikus engedélye és tudta nélkül készült felvétel. A TMC kereskedelmi tévécsatorna péntek este sugározta a kiszivárogtatott felvételt, amely másnapra hatalmas politikai vihart kavart Franciaországban.

A felvételen elhangzott: Nicolas Sarkozy időnként ellenőrizte azok mobiltelefonjait, akik részt vettek a kormányülésen. Lehallgatta azokat, leszívta a maileket, az SMS-eket, és ellenőrizte, hogy miket beszélnek a miniszterek.

Wauquiez a jelenlegi államfőt, Emmanuel Macront sem kímélte:

Ha objektíve nézzük, a csillagok együttállása eléggé hihetetlenül jól jött ki Macronnak. Mármint, hogy Fillon megnyerte az előválasztást, aztán meg összeomlott. Biztos vagyok abban, hogy mindezt Macron szervezte meg, és úgy gondolom, hogy nagyban hozzájárult a Francois Fillont lejárató csoport felállításához.

Eljárás indul a törvénytelen felvétel miatt?

Wauquiez korábbi párttársáról, Gérald Darmanin-ról is beszélt. A költségvetési miniszter ellen egy állítólagos 2009-es eset miatt nemi erőszak vádjával feljelentést tett egy nő. A miniszter ellen péntek este bizonyíték hiányában megszüntette a nyomozást a párizsi ügyészség, a kormány pedig támogatásáról biztosította őt. A történtekhez Wauquiez ennyit fűzött hozzá: Nagyon jól tudja, mit tett, nagyon jól tudja, mi fog történni. Repülni fog.

Veszélyes ellenfelet találtak a franciák - hadihajókkal ugranak fejest egy komoly konfliktusba - További részletek >>>

Benjamin Griveaux kormányszóvivő szerint az elhangzottak csupán rágalmak, sértegetések, aminél jobbat érdemelnek a diákok. Christophe Castaner, a Köztársaság lendületben (LREM) vezetője szerint a felvételen a pártelnök kimutatta a foga fehérjét: Wauquiez igazi természete megvetni az újságírókat, Nicolas Sarkozyt vagy Angela Merkelt, és arról is meg van győződve, hogy Macron is őt másolja!

Az LREM szóvivője elmondta, nem folytattak lejárató hadjáratot, csupán kampányoltak az elnökválasztáson. Hozzátette: Mindez rávilágít arra, ki is Laurent Wauquiez és mennyire durva a véleménymanipulációban. Mindenki tudja, hogy miket mond, aztán meg azt állítja, hogy ő olyat soha nem mondott, és számos dologban hazudik. Most a közvélemény is láthatja, ki ő, és mik a módszerei.

Laurent Wauquiez szombaton közleményben ítélte el, hogy a diákok előtt tartott előadását törvénytelen módon rögzítették, és jogi következményeket helyezett kilátásba. A pártból senki sem kívánta kommentálni a pártelnök szavait, a France2 közszolgálati televízió híradójának tudósítása szerint viszont a jobboldalon mindenki elismeri, hogy leginkább a Nicolas Sarkozyról mondottak nagyon kínosak, és várhatóan tovább mélyítik a legnagyobb ellenzéki párton belüli törésvonalakat.

Macron kiakadt: az EU szabályait nem lehet kijátszani

A francia elnök szerint a brit üzleti szektor csak akkor férhet hozzá maradéktalanul a brit EU-tagság megszűnése után is az Európai Unió egységes belső piacához, ha Nagy-Britannia az ehhez kötődő szabályrendszer egészét teljesíti, nem szemezgethet az EU-val folytatandó együttműködés előnyeiből. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság GKI: ez a romló külkereskedelmi egyenleg oka
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 14:21
A KSH legfrissebb adatai szerint 2026 februárjában a hazai export volumene 2,3 százalékkal csökkent, míg az import 6,7 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest.
Makro / Külgazdaság Jó hír jött az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:59
Az Egyesült Államokban tavaly augusztus óta a legmagasabbra emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata a március 27-én végződött héten – derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) adataiból.
Makro / Külgazdaság Ez is az iráni háború hatása: nagy fordulat készül Németországban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:45
Németország gazdasági minisztere az atomenergia szerepének újragondolását sürgeti az ország energiaellátásában.
Makro / Külgazdaság A boltokban is visszaköszönhet Donald Trump háborújának hatása
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:30
Az iráni háború nemcsak az energiaárakat, hanem a mezőgazdaságot is súlyosan érintheti, ami világszerte élelmiszerinflációhoz vezethet. Erről a magyar vásárlóknak még viszonylag friss élményei lehetnek, hiszen a 2022-23-as időszakban az EU-ban nálunk volt a legjelentősebb az élelmiszerek drágulása.
Makro / Külgazdaság Javítási munkák indulnak a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:15
Megindulhat a Barátság kőolajvezeték kulcselemének helyreállítása: Ukrajna tendert írt ki a brodi szivattyúállomás felújítására, ami az első konkrét lépés a januári leállás óta.
Makro / Külgazdaság Nagyon törékeny maradt a bizalom a magyar kulcságazatban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 09:00
A 2026 márciusi BMI index 50,4 pontra csökkent a februári (51,2) értékhez képest. Március átlag alatti hónapnak számít: az 1995 óta mért hosszútávú átlag értéke 52,6; a márciusi értékeké 51,8. A most mért, szezonálisan kiigazított BMI index a nyolcadik legalacsonyabb e havi érték.
Makro / Külgazdaság Nem túl fényes helyzetet örököl az április 12-én győztes párt által megalakítandó kormány
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal szerda reggeli közlése szerint 2025-ben a költségvetés hiánya GDP-arányosan 4,7, az államadósság pedig 74,.6 százalék lett.
Makro / Külgazdaság Újabb tartályhajót támadtak meg a Perzsa-öbölben, orosz szállítmány érkezett Kubába
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 07:55
Újabb olajszállító hajót ért találat szerda hajnalban a Perzsa-öbölben; 24 órán belül ez a harmadik hajó, amit megtámadtak, köztük a második tartályhajó – közölte a brit UKMTO tengerbiztonsági hivatal.
Makro / Külgazdaság Nem sokat várt a kormány, tényleg megemelik a biztonsági tartalékot
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 07:40
A Magyar Közlönyben is megjelent a rendelet arról, hogy a kormány a nemzetközi energiabiztonsági válsághelyzetre tekintettel megemelte a földgáz biztonsági készletének mértékét.
Makro / Külgazdaság Az EU az iráni háború miatt újraélesztheti a 2022-es energiaválság-intézkedéseket
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:55
Az Európai Unió fontolgatja a 2022-ben – amikor Oroszország csökkentette a gázszállításokat – alkalmazott energiaválság-intézkedések újraélesztését, hogy kezelje az iráni háború okozta energiapiacokon kialakuló zavarokat – mondta kedden az unió energiaügyi biztosa.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG