4p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

760 csapat több mint 3 ezer diákja közül az egri Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium tanulóiból álló PénzÉsz gárdája lett a legjobb az immár harmadik alkalommal megrendezett Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! megmérettetésen.

760 csapat több mint 3 ezer tanulója jelentkezett arra a versenyre, amelyet a Privátbankár.hu Kft. a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány támogatásával az idén immár harmadszor rendezett meg, ezúttal - az egy évvel ezelőtti, első évadhoz hasonlóan - technikumok és szakképző iskolák tanulói számára, 2021. november 4. és december 9. között. A kezdeményezés elsődleges és legfontosabb célja az volt, hogy a lehető legtöbb fiatallal megismertessék azokat az alapvető pénzügyi ismereteket, amelyek elengedhetetlenek a későbbiek során. 

A tapasztalatok kiértékelése még tart, ám az már most is kijelenthető, hogy a verseny újabb évada is beváltotta a hozzáfűzött reményeket, hozzájárult az azon elindult szakiskolai tanulók pénzügyi és adótudatosságának a növeléséhez.

Rendkívüli izgalmak közepette dőltek el a III. Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! nevű diákverseny helyezései a december 9-én, a járvány miatt online formában megrendezett döntőn. Amelybe két fordulón keresztül vezetett az út. A 760 regisztrált csapat több mint 3 ezer diákja először, november 4-én egy online selejtezőben mutatta meg tudását, közülük a legjobbak kerültek a következő, november 9-23. között megrendezett megyei, valamint budapesti selejtezőkbe. Innen ment tovább 20 csapat az országos döntőbe.

Amelynek első felében a versenyzőknek - az előző két évadhoz hasonlóan - három szakaszban kellett válaszolniuk, az első kettőben kvízkérdéseket kaptak, végül pedig egy-egy témakört kellett kifejteniük. Például azt kellett értelmezniük, hogy mi a különbség az egy- és a többkulcsos adórendszer között, s véleményük szerint melyik a jobb, ők melyiket választanák? Avagy mi az a hitelkártya, az mire jó és miben különbözik a betéti kártyától és a folyószámla-hiteltől? Illetve arról is be kellett számolniuk a diákoknak, hogy szerintük mire kell figyelni egy lakásbiztosítás megkötésekor?

A 20 csapatból a két elődöntőben legtöbb pontot elért három-három csapat, azaz összesen hat team küzdött meg az első helyért a legutolsó fordulóban. Ahol az előző két évadhoz képest a verseny szervezői egy újítással rukkoltak elő. Eszerint minden csapatnak érvelnie kellett. Például arról, legyen-e kötelező a pénzügyi-gazdasági tantárgy a középiskolákban, illetve, hogy van-e szükség egészségpénztárra, egészségbiztosításra vagy mindenkinek elég-e az állami egészségügy? De izgalmasnak bizonyult az a feladat, amelyben a versenyzőknek egymást kellett meggyőzniük arról, miben tartsa a család a pénzét: bankbetétben és állampapírban, avagy kockázatosabb befektetésekben.

A III. Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! nevű diákverseny végeredménye:

1. PénzÉsz - Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium, Eger
Csapattagok: Pomaházi Krisztina, Juhász Keve, Nagy Kristóf Gábor, Tóth Norbert
Felkészítő tanár: Czuforné Kleszó Éva

2. Traitors - Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum
Csapattagok: Lukács Gergő, Bencsics Evelin, Grundtner Eszter, Cseh Natália
Felkészítő tanár: Béresné Tóth Orsolya

3. Siker, Pénz, Csillogás! - Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum
Csapattagok: Ujlakán Zoltán, Szabó Balázs, Berczi Zoltán, Zsibók Bence Milán
Felkészítő tanár: Kissné Simon Mária

A holtversenyben 4. helyezést elért (döntőbe jutott) csapatok:

Vállalkozók - Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum
Csapattagok: Szőke-Kovács Sára, Banga Zsanett, Deli Kata, Krisztin Gergő
Felkészítő tanár: Kendik Renáta

LNX - Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium
Csapattagok: Hermann Kristóf, Pataki Benjamin, Faludi Dániel, Tóth Norbert
Felkészítő tanár: Herényi-Tóth Ildikó

Pénzrablók - Irinyi János Református Oktatási Központ
Csapattagok: Terenyei Eszter, Lehóczki Fanni, Dobrai Enika, Kovács Martin
Felkészítő tanár: Palcsó Laszló

Nemcsak a győztes csapat tagjai részesültek jutalomban, a verseny támogatói, szakmai partnerei ugyanis számos értékes díjat ajánlottak fel.

Részletesebb információk a verseny honlapján érhetők el.

A szervező Privatbankar.hu tervei szerint a jól sikerült diákversenyt 2022-ben is megrendezik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ettől ki fog akadni: Putyinék horribilis rekordot hoztak össze – lehullt a lepel
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:39
Meg sem mozdultak mégis ezer meg ezer milliárddal hízlalták az ország vagyonát, ezzel a manőverrel.
Makro / Külgazdaság Brüsszel friss közlésének végre örülhetnek majd a Karmelitában
Csabai Károly | 2026. január 19. 05:42
A novemberinél jóval alacsonyabb decemberi inflációs adatnak köszönhetően több helyet léptünk előre az európai összevetésben, már karnyújtásnyira került a mezőny első fele. Mivel pedig eközben a Magyar Nemzeti Bank továbbra sem változtatott az alapkamatán, a visszatekintő reálkamatunk a képzeletbeli dobogó alsó fokára ugrott. További érdekes részletek is kiderülnek lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
Makro / Külgazdaság A választásokig dől a pénz, utána jöhet el a feketeleves
Imre Lőrinc | 2026. január 18. 14:05
Idén is a lakossági fogyasztás lesz a magyar gazdaság motorja, amit az országgyűlési választásokat megelőző kormányzati költések még tovább fűtenek. A fiskális élénkítés és április 12-e után viszont szükség lehet a költségvetés kiigazítására, hogy Magyarország elkerülje a bóvli kategóriát a nagy hitelminősítőknél.
Makro / Külgazdaság Durvul a helyzet: eddig még sosem használt fegyvert vethet be az EU Trump ellen
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 13:08
Emmanuel Macron francia elnök arra fogja kérni az Európai Uniót, hogy aktiválja az EU „kényszerítő intézkedések elleni eszközét”, ha az Egyesült Államok valóban vámokat vet ki a Grönlandot érintő patthelyzetben – közölte vasárnap a francia elnök stábja.
Makro / Külgazdaság Vasárnap elhagyja az országot Sulyok Tamás – elárulták az úti célt
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 10:13
A köztársasági elnök hivatala elárulta: háromnapos utazásra indul Sulyok Tamás.
Makro / Külgazdaság Fordulat Szerbiában: két hónap után beindult a kőolaj-finomító
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 09:41
Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolaj-finomító, a benzinkutakra január 27-én kezdődhet meg a szállítás – közölte Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter vasárnap Instagram-oldalán.
Makro / Külgazdaság Most végre kiderül, hogy hozott össze ekkora hiányt a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 08:53
A jövő héten a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a munkaerőpiacról közöl adatokat, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az államháztartás tavalyi részletes adatait teszi közzé.
Makro / Külgazdaság Minden csepp olajat kihozatna a Chevronnal Venezuelából az amerikai kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 15:42
Az Egyesült Államok mielőbb bővítené a Chevron venezuelai engedélyét.  
Makro / Külgazdaság Bemondták az új számot, indul a hajsza a 2 százalékos növekedésért
Imre Lőrinc | 2026. január 17. 10:19
A 2 százalék lett az új bűvös GDP-célkitűzés. A legtöbb hazai elemző ekkora mértékű, vagy ennél enyhén magasabb, de mindenképp kettessel kezdődő növekedést vár 2026-ban Magyarországon. Ami biztos, hogy a kormány költekezései a választások előtt fűtik a gazdaságot, az ipar és a beruházások viszont továbbra is nagy kérdőjeleknek számítanak. Miként bizonyos értelemben az infláció is, hiába alakult az elmúlt időszakban a vártnál kedvezőbben.
Makro / Külgazdaság Kölcsönösen csökkenti a vámokat Kanada és Kína
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 17:35
Kanada és Kína kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg – jelentette be pénteken Mark Carney kanadai miniszterelnök Pekingben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG