2p

A rendvédelmi dolgozók is csak akkor kapnak 2022 elején hat havi pluszbért, fegyverpénzként, ha a GDP az idén legalább 5,5 százalékkal növekszik a tavalyi évhez képest.

Egy összegben hathavi fizetésüket kapnák meg a rendvédelmi dolgozók 2022 elején fegyverpénz gyanánt - szúrta ki a Napi.hu a Belügyi Érdekegyeztető Tanács (BÉT) és a Rendőrségi Érdekegyeztető Tanács (RÉT) üléseinek jegyzőkönyvében. Ám ez is csak azzal a feltétellel jár, mint amelyhez a kormány kötötte a gyermekes családok által idén befizetett személyi jövedelemadó visszatérítését: a 2021-es GDP-nek legalább 5,5 százalékkal kell növekednie.

A kormány 2019-ben döntött arról, hogy a rendvédelmi hivatásos állománynak 3 évenként 6 havi illetménynek megfelelő összegű szolgálati juttatás jár majd, ám ennek eredetileg 2023-ra tervezett kifizetését most a 2022-es parlamenti választás elé hozzák. Az intézkedés költsége mintegy 178 milliárd forint, melyből körülbelül 110 milliárd forint már be van tervezve az idei és a jövő évi költségvetésbe, a maradék fedezet biztosításáról egyelőre nincs hír.

Együtt szoríthatnak a gyermekes családokkal. Fotó: MTI
Együtt szoríthatnak a gyermekes családokkal. Fotó: MTI

A mostani döntésnek köze lehet ahhoz, hogy egy korábbi felmérés szerint az állomány 70 százaléka fontolgatja a leszerelést, egy esetleg felmondási hullámot akarhatnak beelőzni a választások elé hozott fegyverpénz-kifizetéssel. Ugyanakkor a pénzosztásból sokan így is kimaradnak. A BM számításai szerint a 2022 elejei első kifizetés a 36 ezer hivatásos mintegy 90 százalékát érintené, a nem hivatásosok közül viszont senkit, pedig ők is 15 ezren vannak (riaszos és munkavállalói állományban).

Eközben a Belügyminisztérium képviselői legutóbb arról tájékoztatták az érdekképviseleteket, hogy a rendvédelmi illetményalap 2008 óta változatlan összegű, 38 650 forintos összege nem fog emelkedni, mint ahogy az éves cafeteria-keretösszeg, illetve a bankszámla hozzájárulás éves bruttó 4 ezer forintos összege sem.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Örülhet Merz kancellár: pöttömnyi lett az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 15:01
Februárban a vártnál kevésbé nőttek a fogyasztói árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken publikált, előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Embereket küld Orbán Viktor a Barátság vezeték megrongálódott részéhez
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 13:03
Szlovákiával közösen állít fel és küld Ukrajnába vizsgálóbizottságot a magyar kormány. Vajon beengedik őket?
Makro / Külgazdaság Több vagy kevesebb német dolgozik?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:49
Magas szinten, de stagnél a német munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Lehet irigykedni: tovább gyorsult a horvát gazdaság növekedése
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:24
Huszadik hónapja tart a növekedés, 2025 végén pedig még tovább is gyorsult a horvát GDP bővülése.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire is vágyik igazán Orbán Viktor a Barátság vezeték körüli csörtében?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:14
Pénzzel és szimbolikus győzelemmel távozhat a pástról a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Rég nem látott csúcsra ugrott a magyar munkanélküliség
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 11:24
 Januárra ez a fajta szezonalitás nem jellemző, így valós létszámleépítésekről lehet szó.
Makro / Külgazdaság Tényleg közeledik az 1000 forintos benzinár?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:16
Ha igen, akkor egyelőre kis lépésekben. Itt vannak a pénteki átlagárak és a szombati előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Többmilliárd dolláros mentővet dobnak Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:04
Az IMF-hitel segít fenntartani a gazdasági stabilitást, 1,5 milliárdot azonnal meg is kap Ukrajna.
Makro / Külgazdaság Olajblokád alá vettek minket Orbán Viktor szerint, felhívja Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:12
Szokásos péntek reggeli interjúját adta a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Januárban is tovább fogyott a magyar, de többet házasodtunk
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:56
Tovább romlottak a mutatók, az előző véhez képest is 2,8 százalékkal kevesebb gyerek született Magyarországon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG