2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Egyre inkább úgy tűnik, hogy az elszigetelt ország atomkísérletei és rakétái tényleg kiütik a biztosítékot.

Dél-Korea és az Egyesült Államok közös légierő-bemutatót tartott Wendy Sherman amerikai külügyminiszter-helyettes látogatása során, aki kijelentette, hogy határozott és egyértelmű válaszlépéseket tesznek, ha Észak-Korea nukleáris kísérletet hajtana végre.

Amerikai és dél-koreai vadászgépek a bemutatón. Fotó: EPA/Seoul's Joint Chiefs of Staff
Amerikai és dél-koreai vadászgépek a bemutatón. Fotó: EPA/Seoul's Joint Chiefs of Staff

A bemutatóra, amelyen 20 harci repülőgép, köztük F-35A lopakodó vadászgépek vettek részt, egy nappal azután került sor, hogy a szövetségesek nyolc föld-felszíni rakétát lőttek ki Dél-Korea keleti partjainál, válaszul az Észak-Korea által vasárnap indított rövid hatótávolságú ballisztikus rakétákra.

Dél-Korea és az Egyesült Államok bebizonyította erős képességét és eltökéltségét, hogy gyorsan és pontosan csapást mérjenek bármilyen észak-koreai provokációra - áll a dél-koreai hadsereg közleményében, hozzátéve, hogy a szövetségesek szorosan figyelemmel kísérik és felkészülnek a további északi provokációkra.

Bármilyen nukleáris kísérlet az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatainak teljes megsértése lenne, amelyre gyors és erőteljes választ adnánk... Úgy vélem, hogy nemcsak a Koreai Köztársaság (Dél-Korea), az Egyesült Államok és Japán, hanem az egész világ határozott és egyértelmű választ fog adni - mondta Sherman a találkozót követő sajtótájékoztatón.

(Reuters)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A Toyota Motor Europe hatalmasat hasított tavaly
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:19
A Toyota Európa (Toyota Motor Europe – TME) történelmi rekordot jelentő több mint 1 229 000 új autó értékesítésével zárta a 2025-ös naptári évet – tájékoztatta az MTI-t a japán autógyártó vállalat.
Makro / Külgazdaság EBRD: rekordot döntöttek a működési térségnek nyújtott tavalyi finanszírozások
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 16:14
Minden eddiginél több, az egy évvel korábbi rekordnál is nagyobb értékű finanszírozást nyújtott a működési térségéhez tartozó gazdaságoknak tavaly az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Makro / Külgazdaság Meglepetés történt az euróövezet ipari termelésében tavaly novemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 15:01
Havi és éves összevetésben egyaránt a vártnál gyorsabb ütemben nőtt az euróövezet ipari termelése tavaly novemberben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Tető alatt a Mol-NIS megállapodás
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 14:03
Közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról a Mol és a tulajdonos Gazpromnyefty és a szerbiai vezetés között, aminek nyomán korábban nem látott biztonságba kerülne Közép-Európa energiaellátása – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Belgrádban.
Makro / Külgazdaság Csökkent a 12 hónapos kincstárjegy aukciós átlaghozama
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 13:20
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 30 milliárd forintért hirdetett meg jegyzésre 12 hónapos diszkont kincstárjegyet a csütörtöki aukción.
Makro / Külgazdaság Véget érni látszik a németeket sújtó átok
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 12:35
A német gazdaság három év után először bővült 2025-ben, mivel a fogyasztók és a kormányzati kiadások növekedése elkezdte táplálni az eddig lassú fellendülést.
Makro / Külgazdaság László Csaba: Nem lepődnék meg, ha a kormány a választások előtt odaadná a teljes 14. havi nyugdíjat
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. január 15. 10:10
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a január 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 90. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Megint megszólalt Trump Venezueláról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:41
Donald Trump szerint Venezuelának célszerű lenne az OPEC tagjának maradnia, ugyanakkor elmondása szerint nem világos számára, hogy ez az Egyesült Államok érdekeit szolgálja-e. A kérdésről Washington eddig nem egyeztetett Caracassal.
Makro / Külgazdaság Kiütős számok jöttek a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:31
Az ipari termelés volumene 2025 novemberében 5,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index hasonló adatot mutat. Visszaesés következett be a feldolgozóipari alágak döntő többségében. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2,0 százalékkal kisebb volt a 2025. októberinél.
Makro / Külgazdaság Az OECD-n kívüli országok húzhatják az olajkereslet növekedését
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:14
Idén napi 1,4 millió hordóval, jövőre további 1,3 millió hordóval emelkedhet a globális olajkereslet az OPEC előrejelzése szerint. A szervezet a világgazdaság növekedési ütemével kapcsolatban is előrejelzéseket adott az idei és a jövő évre.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG