2p
Miután népszavazáson döntött a hamburgi nép, hogy nem kell nekik a 2024-es olimpia, már csak három másik várossal verseng Budapest.
Pars Krisztián, a kalapácsvetés olimpiai bajnoka (Fotó: MTI)

Hamburg nem akar érte ennyit fizetni

Hamburg lakói úgy döntöttek: nem kérnek az olimpiarendezésből. A városban tartott népszavazáson 51,7 százalék elutasította, hogy pályázzanak a 2024-es olimpiára. Ezáltal négy város maradt, amelyek jelentkeznének rendezőnek: Los Angeles, Párizs, Róma és Budapest - írja a Világgazdaság.

A hamburgi nép belátta, hogy mintegy 11,2 milliárd euróba kerülne nekik az olimpiarendezés, amit ők fölösleges pénzszórásnak tartanak. Nemrég München is visszamondta jelentkezését 2022-es téli olimpiára, ott is a nép döntött a takarékosság mellett - írja a lap.

Magyarországon nem csináltak szavazást

Magyarországon nem tartottak és nem is fognak tartani népszavazást olimpia ügyben, ugyanis a Nézőpont Intézet szeptemberi felmérése szerint 49 százalék szeretné az olimpiát, 42 százalék nem, míg ugyanekkor az Ipsos csak 46 százalékos támogatottságot mért.

Ha miénk a rendezés joga, mélyen a zsebünkbe kell nyúlni!

Az esetleges 2024-es magyar olimpia költségei elég hosszú időre vetülnének ki. 2015-től egészen 2030-ig biztosan éreznénk ennek a felbecsülhetőleg 774 milliárd forintú eseménynek a kiadásait. Viszont ezzel szemben egy jelentős többletjövedelmet is hozna a konyhára, összesen 2984 milliárd forintot. Erről bővebben itt olvashat >>>

Simon Johnson, az IMF volt főközgazdásza szerint a budapesti olimpia megrendezésének lehetősége önmagában véve is fel tudná nyomni a forint árfolyamát. Az ilyen események ugyanis alaposan meglökik az adott ország gazdaságát, nagy a beruházási kedv, következésképpen megnövekvő külföldi tőke áramlana abba az országba, felnyomva a helyi pénz árfolyamát. Erről bővebben itt írtunk>>>

Ezért is nyerhetünk mi

A rendező város kiválasztásakor az eddigiekkel szemben nem az lesz a döntő, melyik város nyújtja a legmegfelelőbb infrastruktúrát, hanem az, hogy melyik pályázó akarja igazán az olimpiát - mondta Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG