3p
Január 29-én munkához lát a fővárosi közgyűlés, az ülésen rengeteg személyi változás mellett a Rác Fürdő sorsáról is döntés születhet majd.
Kép: Wikimedia Commons

Tavaly novemberben, amikor Tüttő Kata főpolgármester-helyettessel készítettünk interjút, már sejteni lehetett, hogy jelentős személyi változásokra kell készülni a fővárosi cégeknél. A honlapra felkerült javaslat szerint a Budapesti Film Forgalmazó és Moziüzemi Zrt. éléről visszahívnák Óvári Gyulát, aki 2015 júliusa óta irányítja a társaságot.

Szintén távozhat a posztjáról Palkó Péter Zsolt, a REK Rác Fürdő Eszközkezelő Kft. ügyvezetője, valamint dr. Kégler Ádám, a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. ügyvezetője is. A Budapesti Sportszolgáltató Központ Közhasznú Nonprofit Kft. vezetője, Molnár Zoltán december 12-én lemondott posztjáról, az ügyvezetői feladatokat a főpolgármesteri döntés alapján a gazdasági vezető Józsa Aliz látja majd el.

A Tulajdonosi bizottságból február negyedikével lemondó Ilyés Márton helyére is új ember érkezhet majd, valamint emellett az V. kerületi parkolási ügyekkel foglalkozó Ellenőrző Munkacsoportból visszahívhatják Tóth Csabát. Érdekesség, hogy az új városvezetés által kinevezettek elődjeikkel ellentétben határozott idejű szerződésekkel dolgoznak majd, megbízatásaik 2024. december 31-ig szólnak majd.

Megvan a BKK új vezetője

Varga Ivett a Budapesti Közlekedési Központ Zrt. (BKK) új vezérigazgatója február elsejétől - közölte a Főpolgármesteri Hivatal csütörtökön. A közlekedési szakember, aki 2019-től a BKK stratégiai és innovációs igazgatói posztját töltötte be, a Főpolgármesteri Hivatal nyílt pályázatán nyerte el megbízatását. Varga Ivett Nemesdy Ervint váltja a BKK vezérigazgatói posztján.
Varga Ivett tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen és a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen (mai nevén Budapesti Corvinus Egyetem) végezte.Az új vezérigazgató feladata a főváros közlekedésszervezési és fejlesztési programjainak megvalósítása, a tömegközlekedés szervezése, a kiemelt közlekedési projektek, valamint a közútkezelés és a közúti forgalomirányítással összefüggő tevékenységek megújítása.

Szintén személyi változások lesznek még a Budapest Főváros Városépítési Tervező Kft. berkeiben is, itt Balogh Samu Márton eddigi felügyelőbizottsági tag és elnök helyére érkezhet majd új vezető, míg a Szabad Tér Színház Nonprofit Kft. felügyelőbizottságából Hassay Zsófiát küldené el a főpolgármester. A Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt. felügyelőbizottságában is változik a névsor, itt dr. Szalmásy Miklós helyére érkezik majd az új ember.

Mi lesz veled, Rác Fürdő?

A hányattatott sorsú fürdő és szálloda története újabb fordulathoz érkezett, hiszen amellett, hogy az eszközkezelő élén fejcsere várható, a közgyűlés napirendjén szerepel több, a projekthez köthető határozati javaslat is.

Ennek keretében a főváros megerősíti vételi szándékát az ingatlanokra, és 5 millió forintos tőkeemelést hajt végre a REK Rác Fürdő Eszközkezelőben, mintegy 2,40827 milliárd forintra emelve így a jegyzett tőkét. Emellett a főváros 7,409491 milliárd forint értékben visszatérítendő, kamatmentes kölcsönt nyújt a REK-nek azért, hogy megvásárolja mind a fürdő, mind a mellette álló hotel épületét. A tőkeemelés, illetve ez a kölcsön „847902 REK Kft. szakmai feladatai” tételként tűnik majd fel a 2020-as budapesti költségvetésben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Romániában vigasztalódik a Nagy Márton által nem a hazai Top 5-be sorolt nagybank?
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 13:36
A Raiffeisen Bank megvásárolta a spanyol BBVA romániai érdekeltségeit – írja a profit.ro az osztrák pénzintézet közleménye alapján.
Makro / Külgazdaság Öt országban is a hazai védett áraknál olcsóbban tankolhatunk
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 10:48
Például a velünk szomszédos Szlovákiában és Szlovéniában – derül ki a legfrissebb Mfor Üzemanyagár-figyelőből.
Makro / Külgazdaság Budapest eltörpül a globális pénzügyi központok mellett
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 17:03
A világ pénzügyi központjairól készített ranglistán 120 várost, vagy országot vizsgáltak, és Budapest annak ellenére is a 107. helyen áll, hogy javított legutóbbi pozícióján. London, Zürich, Frankfurt és Genf is az élbolyban, de az első hely pedig egyetlen ponton múlt.
Makro / Külgazdaság Ennyivel lehet olcsóbban tankolni a határ túloldalán
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 14:16
A benzin néhány forinttal, a dízel viszont jóval olcsóbb a szlovákiai kutaton, mint a magyarországi „védett árak”. Aki Bulgáriában tankol, ennél is kevesebbet fizet az üzemanyagokért. A Független Benzinkutak Szövetsége szerint az ársapka már nem tartható fenn hosszútávon.
Makro / Külgazdaság Washingtonból jöhet válasz Orbán Viktor uniós vétójára
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:39
Egy demokrata és egy republikánus szenátor szankciókat vetne ki magas rangú magyar képviselőkre, mert Orbán Viktor megvétózta a 90 milliárd eurós, Ukrajnának szánt európai uniós hitelt. Az erről szóló törvényjavaslatot már be is nyújtották, elfogadása esetén Donald Trump dönthetne a szankciók részleteiről.
Makro / Külgazdaság Ettől félt a világ: nem enyhül a hormuzi nyomás
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:08
Abbász Aragcsi szerint Iránnak partmenti államként jogában áll nem átengedni a Hormuzi-szoroson az Egyesült Államok, Izrael, illetve szövetségeseik hajóit.
Makro / Külgazdaság Ideiglenesen leállítják a Török Áramlat gázvezetéket
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:47
A magyar gázellátás szempontjából kulcsfontosságú importútvonal, a Török Áramlat gázvezeték karbantartási munkálatai egy időbe esnek több hazai és regionális szüneteléssel, ami jelentősen szűkíti majd a rendelkezésre álló kapacitásokat.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: átmeneti korlátozások lesznek a Mol töltőállomásain
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:35
A Mol informatikai rendszerátállást hajt végre március 31-ről április 1-re virradó éjszaka, amelynek ideje alatt egyes szolgáltatások átmenetileg korlátozottan lesznek elérhetőek – írja a társaság a szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményben.
Makro / Külgazdaság A nagy fordulat után sem romlik a helyzet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:45
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad szombaton azt követően, hogy egy nappal korábban hosszú hetek után végre ismét olcsóbb lett a benzin és a dízel literje is.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: akárki is nyer április 12-én, további romlással kell szembenéznie
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:21
Lapunk állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetem tanár laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor oldalán elemezte, mi lehet a hatása a közel-keleti válságnak a magyar gazdaságra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG