2p

A rendkívüli intézkedések érintik a SZÉP-kártyákat, egyes adónemeket, és bizonyos határidőket is. 

A szerdai kormányülésen a kijárási korlátozások felülvizsgálata és az idei érettségit érintő döntések mellett a gazdaságvédelmi intézkedések is terítéken voltak. Ezekről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter számolt be:

  • A kormány 2020. szeptember 30-ig elhalasztotta a gazdasági társaságok beszámolókészítési és közzétételi kötelezettséget. 
  • A SZÉP-kártyákra 2020. június 30-ig utalt juttatások mentesülnek a szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettsége alól. 
  • Emelkedik az évente adható rekreációs juttatások összege is. A közszférában 200 ezerről 400 ezerre, a versenyszférában 450 ezerről 800 ezerre. 
  • Az alszámlákra utalható keretösszege is változik. A szálláshely alszámlára 225 ezer helyett 400 ezer forint mehet, a vendéglátás alszámlára 150 ezer helyett 260 ezer forint, a szabadidős-szolgáltatások alszámlára pedig 135 ezer forint mehet az eddigi 75 ezer helyett. 
  • Az idegenforgalmi adót december 31-ig nem kell beszednie a vállalkozásnak, de az állam a korábban biztosított összeget továbbra is biztosítani fogja. Az eddigi gyakorlat szerint ugyanis az állam a beszedett idegenforgalmi adóval megegyező összeget utalt ki az önkormányzatoknak. 
  • A rozsdaövezetekben épülő új lakások építésére és bérbeadására 27 százalék helyett 5 százalékos áfakulcsot kell alkalmazni. 
  • Azért, hogy a fizetés nélküli szabadságon lévők egészségbiztosítási jogviszonya folyamatos legyen, május elsejétől a munkáltatónak egészségügyi szolgáltatás járulékot kell fizetnie, ez napi 250 (havi 7710) forint fejenként. 
  • A kormány megerősítette azt a korábbi szándékát és elhatározását, miszerint július elsejétől a szociális hozzájárulási adó mértéke 17,5 százalékról 15,5 százalékra csökken, amivel mintegy 160 milliárdot hagynak a vállalkozásoknál. 
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az EU az iráni háború miatt újraélesztheti a 2022-es energiaválság-intézkedéseket
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:55
Az Európai Unió fontolgatja a 2022-ben – amikor Oroszország csökkentette a gázszállításokat – alkalmazott energiaválság-intézkedések újraélesztését, hogy kezelje az iráni háború okozta energiapiacokon kialakuló zavarokat – mondta kedden az unió energiaügyi biztosa.
Makro / Külgazdaság A háború ellenére töretlen a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:20
Márciusban sorban a második hónapban emelkedett az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Az orosz olaj ára az európai fölé szökött a háború hatására
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:00
A szokatlan helyzetre Bendarzsevszkij Anton elemző írása hívja fel a figyelmet.
Makro / Külgazdaság Kényszerű helyzetben a kormány a gáztartalék miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 18:20
Egy új rendelettervezet szerint megemelnék a földgáz biztonsági készletét, reagálva a nemzetközi energiabiztonsági helyzet romlására.
Makro / Külgazdaság A húsvéti bevásárlást nem látják drágulónak a kereskedők
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 16:40
A hagyományos húsvéti ételek javarészt a tavalyi áron, vagy olcsóbban kaphatóak – állítja az Országos Kereskedelmi Szövetség.
Makro / Külgazdaság Nagyon felpörgött az euróövezet inflációja
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 13:25
Az éves infláció az euróövezetben márciusban igencsak felgyorsult az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett előzetes adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Durván meglódultak a keresetek, egyre nagyobb a nyomás a vállalatokon
Imre Lőrinc | 2026. március 31. 12:25
Elsősorban a közszféra bérei húzták fel a bruttó kereseteket januárban Magyarországon. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) rég nem látott adatokat közölt: a bruttó átlagfizetések 26,3 százalékkal 846 600 forintra, míg a nettó bérek 28 százalékkal 585 700 forintra ugrottak az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Mi döntheti el a választásokat? Vagy már el is dőlt? Somogyi Zoltánt kérdezzük a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:05
A Political Capital szociológus alapítója április 8-án, szerdán délután 13 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Az olajszállítások korlátozására készül Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:41
Oroszország nem fog olajat szállítani azoknak az országoknak, amelyek támogatják az orosz export ellen bevezetett árplafont.
Makro / Külgazdaság Hol tankoljak? Befagytak a piaci árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:17
Áprilistól sem változnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG