2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Elon Musk lett a világ leggazdagabb embere az idén, vagyona 92 milliárd dollárral 229 milliárd dollárra gyarapodott a Bloomberg Billionaires Index szerint.

Senki sem járt jobban, mint Elon Musk, aki visszaszerezte a világ leggazdagabb embere címet Bernard Arnault francia luxusmágnástól. A Tesla Inc. vezérigazgatója 92 milliárd dollárral lett gazdagabb az év eleje óta részvényeinek pénteki tőzsdezáráskor elért árfolyama alapján. Elon Musk tavaly 138 milliárd dollárt veszített.

A második helyre csúszott vissza a tavalyi listavezető francia Bernard Arnault, az LVMH cégcsoport (Louis Vuitton Moet Hennessy) elnöke, akinek a vagyona 17 milliárd dollárral, 179 milliárd dollárra emelkedett.

 Talán nem is csodálkozunk, hogy ismét első helyre ugrott. Fotó: Depositphotos
Talán nem is csodálkozunk, hogy ismét első helyre ugrott. Fotó: Depositphotos

Az Amazon.com Inc. alapítója, Jeff Bezos idén 69,9 milliárd dollárral, 177 milliárd dollárra növelte vagyonát, ami a harmadik helyre volt elég.

A szupergazdagok listáján a negyedik Bill Gates, a Microsoft alapítója 141 milliárd dollárral, ami 31,5 milliárd dollárral több a tavalyinál.

A Microsoft ex-vezérigazgatója, Steve Ballmer az ötödik a listán, vagyona 45 milliárd dollárral, 131 milliárd dollárra nőtt.

A leggazdagabbak 500-as listájának sereghajtója a svájci Thomas Straumann, az egészségügy területén tevékenykedő üzletember vagyona egy év alatt 1,37 milliárd dollárral, 5,55 milliárd dollárra emelkedett. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ezek a jó számok – Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 15:21
A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére teljesített jól a társaság. 
Makro / Külgazdaság Az energiakrízis előtt még bizakodóak voltak a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:00
A Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság úgynevezett Berszerzési Menedzser Indexe júliusban a bővülést jelző 51,4 ponton volt. Tavalyhoz képest gyengébb a mutató.
Makro / Külgazdaság Dörzsölheti a tenyerét, aki a Lidl, a Penny és az Aldi üzleteiben vásárol
Kollár Dóra | 2026. augusztus 3. 05:51
Árcsökkenést hozott a július a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Szomorkodni vagy örülni fogunk a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:57
Ezt mutatja lapcsoportunk előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter bejelentése: fontos lépésekről döntött a kormány az energiaellátásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 10:45
A lakossági energiaellátást egyelőre nem érintik ezek.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás még utoljára aláírta: nagykövetek egész sorának mutattak ajtót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 09:44
Megjelentek a nagyköveti felmentésekről szóló államfői határozatok péntek este a Magyar Közlönyben; ezeket Orbán Anita külügyminiszter előterjesztésére akkori köztársasági elnökként még Sulyok Tamás írta alá.
Makro / Külgazdaság Elkeseredett küzdelmet folytat Románia, készenléti állapotot hirdettek az országban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 19:14
Készenléti állapotot hirdetettek Romániában a szárazság, a Duna alacsony vízállása és az energiahiány miatt, a cernavodai atomerőmű kettes blokkjának üzemben tartását pedig vízszabályozási beavatkozással próbálják lehetővé tenni – jelentette be pénteken Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést hívhat össze az Európai Bizottság a Paksi Atomerőmű leállítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:06
Az Európai Bizottság kész arra, hogy összehívja az úgynevezett villamosenergia-koordinációs csoport rendkívüli ülését, ha leáll a termelés a Paksi Atomerőműben - közölte az Euronews uniós hírcsatorna kérdésére Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság szóvivője pénteken.
Makro / Külgazdaság Egyetlen cég tette a világ egyik legnagyobb sikersztorijává az apró szigetországot
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:28
A mesterséges intelligencia iránti globális kereslet nyomán Tajvan gazdasága a világ egyik leggyorsabban növekvő gazdaságává vált.
Makro / Külgazdaság Még épp jó a lengyel infláció
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:01
Lengyelországban, a piaci várakozásoknak megfelelően, 3 százalékra gyorsult az éves infláció júliusban a júniusi 2,5 százalékról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG