2p

Leváltotta az észak-koreai diktátor a hadügyi bizottság alelnökét.

A Reuters híre szerint Kim Dzsongun leváltotta Pak Dzsongcsont, az állampárt hadügyi bizottságának alelnökét. A hadügyi bizottság a védelmi minisztériumnál is nagyobb beleszólással rendelkezik az észak-koreai haderő irányításába, ennek alelnökeként Dzsongcson a diktátor utáni második legnagyobb hatalmú hadügyi vezetőnek számított.

Az állami televízió múlt héten, a bizottság éves ülésén készült felvételein látható, ahogy Dzsongcson lehajtott fejjel ül az első sorban, miközben a bizottság tagjai kézfeltartással szavaznak a személyi változásokról. A vezető székét ezután üresen is megmutatták, az állami hírügynökség viszont a váltásról szóló hírhez nem fűzött semmilyen indoklást.

Dzsongcson utódja Ri Jongil lett, de azt egyelőre nem lehet megmondani, hogy a váltás lesz-e bármilyen befolyással az észak-koreai haderő fejlesztési irányára, vagy a Dél-Koreával és szövetségeseivel szemben követett politikára.

Az elmúlt hónapokban az észak-koreai rakétakísérletek miatt rég nem látott szintre erősödött a feszültség a térségben, december végén előbb észak-koreai drónok hatoltak be a dél-koreai légtérbe, majd erre válaszul Dél-Korea is átküldött három drónt a két államot elválasztó fegyverszüneti vonalon, erre azonban nem válaszolt az északi légvédelem. Dél-koreai tisztviselők elképzelhetőnek tartják, hogy ez a kudarc is szerepet játszhatott Dzsongcson leváltásában.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet októberi konjunktúraindexe
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 13:35
Az elemzők által vártnál sokkal jobban javult a befektetők hangulata, bár még mindig borúlátátó az euróövezeti Sentix GmbH gazdaságkutató intézet hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Megvertük az európai uniós átlagot kiskereskedelmi fronton
Imre Lőrinc | 2025. október 6. 12:12
Az euróövezeti kiskereskedelmi forgalom nőtt júliushoz képest, az Európai Unióé stagnált.
Makro / Külgazdaság Sosem látott modell, új holdingba tömörül a hazai védelmi ipar
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 11:00
A 4iG csoporthoz tartozó 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) és az állami tulajdonú N7 Holding három fontos megállapodást írtak alá, amelyek célja, hogy létrehozzák Magyarország első, állami és magántőke bevonásával működő védelmi ipari holdingját. A projekt célja, hogy egyetlen szervezetbe fogják össze a hazai hadiipar meghatározó szereplőit, növelve ezzel a magyar védelmi technológia versenyképességét és exportlehetőségeit – olvasható a közleményben.
Makro / Külgazdaság A forint is segített: rég nem látott szinteken a használtautó-import
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 10:45
Óriási lendületben a piac, de a géppark nem tud érdemben fiatalodni.
Makro / Külgazdaság Ez már látványos: megint csökkennek az üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 09:26
Csökken a Brent, örülhetnek a hazai autósok.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor nagy fordulatra utalt a kata ügyében
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 09:01
A KATA-adózás kiszélesítéséről egy podcastban beszélt a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Visszatért az élet a boltokba, de azért ez még nem áttörés
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 08:30
A kiskereskedelmi forgalom augusztusban az előző év azonos időszakit 2,4 százalékkal, a júliusit pedig 0,8 százalékkal haladta meg.
Makro / Külgazdaság Ez aztán meglepetés: csökkentek a kgfb-díjak
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 08:05
Az idén több mint félmillió kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kötöttek az autósok a Netrisknél, ami 14 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az autókra vonatkozó kgfb-szerződések átlagdíja eközben 3 százalékkal mérséklődött.
Makro / Külgazdaság Itt vannak az újabb 3 százalékos hitel részletei
Privátbankár.hu | 2025. október 5. 15:49
Egy és 250 millió forint között lehet felvenni.
Makro / Külgazdaság A szomszédból kaphatnak erős riválist a „magyar” elektromos autók
Privátbankár.hu | 2025. október 5. 09:49
Évi 50 ezer darab gördül majd ki a zsolnai gyárból a KIA új modelljéből, Magyarországon is erős eladásokat várnak tőle.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG