2p

Németország külkereskedelmi többlete a vártnál jelentősebben nőtt augusztusban júliushoz képest, amikor a behozatal csökkenése gyorsult, a kivitelé némileg lassult a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis honlapjára csütörtökön fölkerült adatok alapján.

Augusztusban az aktívum 17,2 milliárd euróra emelkedett a júliusi 14,7 milliárd euróról, és meghaladta az elemzői várakozások átlagában szereplő 15,1 milliárd eurót. Havi összevetésben a német export 0,5 százalékkal mérséklődött júliushoz képest, amikor 0,6 százalékos csökkenést jegyeztek föl. Az import csökkenése 0,1 százalékról 1,3 százalékra gyorsult  – jelentette az MTI.

Augusztusban az export 129,7 milliárd euró, az import 112,5 milliárd euró volt. Tavaly augusztushoz képest az export 0,7 százalékkal csökkent, az import viszont 3,5 százalékkal nőtt.

Csökken az unión belüli forgalom

Az Európai Unió tagállamaiba 72,5 milliárd euró volt a német áruexport augusztusban, az import pedig 58,8 milliárd euró. Júliushoz képest az export 2,5 százalékkal, az import pedig 1,9 százalékkal mérséklődött.

Az EU-n kívüli országokba irányuló áruexport 57,1 milliárd eurót tett ki augusztusban, az ezekből az országokból származó import pedig 53,7 milliárd eurót, az előbbi 2,2 százalékkal nőtt, az utóbbi 0,7 százalékkal csökkent júliussal összevetve.

Az Egyesült Államokba szállított export 10,9 milliárd euró volt, ami 2021 novembere óta a legalacsonyabb, és 2,5 százalékkal kisebb júliushoz viszonyítva. A Kínába irányuló export 5,4 százalékkal, 6,8 milliárd euróra nőtt júliushoz képest, az Egyesült Királyságba irányuló német kivitel pedig 6,5 százalékkal, 6,5 milliárd euróra esett.

Németország Kínából importálta a legtöbbet augusztusban, 13,5 milliárd euró értékben, ami 4,5 százalékkal kevesebb a júliusinál. Az Egyesült Államokból származó import 3,4 százalékkal, 8 milliárd euróra nőtt, miközben az Egyesült Királyságból érkező import 4,6 százalékkal, 3,0 milliárd euróra csökkent.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A hideg polgárháborútól az állítólagos Tisza-csomagig – az idei Klasszis Klub Live-ok legnézettebb adásai
Csabai Károly | 2025. december 25. 07:37
23 adás, több mint félmilló megtekintés – ez az idén már az ötödik évfolyamába lépett egyórás élő műsorunk mérlege. A korábbi esztendőkhöz hasonlóan ezúttal is nevesebbnél nevesebb vendégeink voltak, köztük egykori miniszterek, jegybankelnökök, tőzsdeelnökök. Itt az ideje, hogy felidézzük a legnagyobb érdeklődésre számot tartó beszélgetéseinket.
Makro / Külgazdaság Trump már megkapta a karácsonyi ajándékát
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 13:17
A vártnál jóval nagyobb mértékben bővült az Egyesült Államok gazdasága 2025. harmadik negyedévében.
Makro / Külgazdaság Megint szívhatják a fogukat a kamionosok
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 12:58
Jelentősen szigorodnak a nehéz tehergépkocsik közlekedésére vonatkozó szabályok.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Magyarország egy „hanyatló unió” tagja
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 11:27
Többek között ezt jelentette ki a kormányfő a Magyar Nemzetnek adott ünnepi interjújában.
Makro / Külgazdaság Óriási a baj, mindkét szuperhatalom kezdi bezárni a kapuit a németek előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 16:00
Jelentősen visszaesett a német áruexport 2025-ben az Egyesült Államokba és Kínába, amit az európai értékesítés és a szolgáltatásexport ellensúlyozott – derül ki a kölni székhelyű Institut der deutschen Wirtschaft (IW) kedden publikált elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Erre az adatra Trump szerint megérhette ilyen sokat várni
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 15:30
Az Egyesült Államok gazdasága a vártnál gyorsabban nőtt a harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Még be sem lépett, máris szárnyakat adott az euróövezet Bulgáriának
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 15:25
Javította Bulgária minősítési országplafonját a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a kedden Londonban bejelentett döntést Bulgária közelgő euróövezeti csatlakozásával indokolta.
Makro / Külgazdaság 140 ezer magyar már Ausztriában dolgozik, és lesz ez még több is
Kollár Dóra | 2025. december 23. 14:44
Októberhez képest minimálisan csökkent, de egy évvel ezelőtthöz képest enyhén nőtt a nyugati szomszédunkban dolgozó honfitársaink száma a legfrissebb ausztriai munkavállalási adatok szerint. A téli szezon pedig még csak most kezdődik igazán.  
Makro / Külgazdaság Sajnos egyelőre nem lesz olcsóbb a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 11:25
Maradnak az eddigi árak.
Makro / Külgazdaság Elpárolgott a jegybanki Pallas Athéné Alapítvány vagyona
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 08:23
9 millió volt a jegybanki alapítvány kasszájában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG