2p

A higiéniai előírások viszont még komolyabbak lettek.

Csehországban csütörtökön tovább bővült a nyitva tartó üzletek száma, ugyanakkor szigorodtak az üzletek működtetésének higiéniai feltételei.

Minden nyitva tartó üzlet kötelező biztosítani alkalmazottainak és a vevőknek is a szükséges fertőtlenítőszereket, az élelmiszerboltokban csak egyszeri használatú kesztyűvel lehet vásárolni, az alkalmazottak pedig az összes boltban kötelesek kesztyűt használni, amikor kiszolgálják a vevőt. A boltok vezetőinek biztosítaniuk kell azt is, hogy a vevők korlátolt számban lépjenek be az üzlethelységekbe, és vásárláskor ne torlódjanak fel.

Nyújtógyakorlatokat végez egy nő a prágai Károly hídon 2020. március 25-én, miután a cseh kormány kijárási korlátozásokat rendelt el a Covid-19 járvány megfékezése érdekében. MTI/EPA/Martin Divisek
Nyújtógyakorlatokat végez egy nő a prágai Károly hídon 2020. március 25-én, miután a cseh kormány kijárási korlátozásokat rendelt el a Covid-19 járvány megfékezése érdekében. MTI/EPA/Martin Divisek

Csehországban március 12-én zárták be az üzleteket és a vendéglőket. Kivételt csak az élelmiszerboltok, drogériák, trafikok, gyógyszertárak, üzemanyagtöltő állomások és néhány más kiemelt fontosságú üzlet kapott. Később kinyithattak egyebek között a virágüzletek, a háztartási kellékeket és cikkeket, valamint a textilt árusító üzletek is.

Csütörtöktől kezdve megnyíltak főleg a sporttal és szabadidős tevékenységgel kapcsolatos boltok és szolgáltatások, a hobbimarketek, a vaskereskedések, illetve az építkezési kellékeket árusító üzletek. További üzletek, szolgáltatások megnyitását a kormány a járványhelyzet alakulásától függően a húsvét utáni időszakra tervezi.

Csehországban csütörtökön reggel 5312 koronavírus-fertőzöttet tartottak nyilván, ami 279-cel több mint szerdán. A szerdai növekedés mérsékelten meghaladja a múlt heti 253-as átlagot. A Covid-19 betegségben eddig 104 személy halt meg, míg a gyógyultak száma 243-ra emelkedett. A halálesetek száma kedden tizenhárommal, a gyógyultaké pedig 62-vel emelkedett. Az egészségügyi tárca honlapján megjelent kimutatás szerint eddig összesen 106 845 tesztet végeztek, ami nyolcezerrel több a szerdainál.

Csehországban sikerült megakadályozni a koronavírus-járvány ellenőrizetlen terjedését, ezért az ország megkezdheti a felkészülést a normális élethez való visszatérésre - jelentette ki Adam Vojtech cseh egészségügyi miniszter szerdai sajtótájékoztatóján Prágában.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megint lecsap az autósok réme a benzinkutakra
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 11:36
Nem tartott sokáig az eddigi állapot a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Nem fogják vissza magukat: ontani kezdik a kőolajat ezek az országok
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 10:07
Döntöttek, de bármikor fel is függeszthetik a lépést a piaci mozgásoktól függően.
Makro / Külgazdaság Pörgött a magyar kiskereskedelem májusban, ez a szektor húzta felfelé
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 08:40
Áprilishoz képest 0,7 százalékkal, tavaly májushoz képest 4,8 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom volumene. A legnagyobb arányban az üzemanyag-forgalom volumene növekedett.
Makro / Külgazdaság Több mint 3 és fél éve nem látott adat érkezett a magyar iparból
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 08:30
Az előző év azonos időszakához mérten az ipari termelés a nyers adatok szerint 0,4 százalékkal mérséklődött, míg munkanaphatástól megtisztítva 5,4 százalékkal nőtt májusban Magyarországon - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Ennél jelentősebb növekedést a kiigazított adatok alapján legutóbb több mint 3 és fél éve, 2022 decemberében láthattunk. Akkor 5,7 százalékkal bővült a szektor teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Újabb bombahír érkezett a boltokból: ennyit spórolnak most a magyar családok egy nagybevásárlásnál
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. július 6. 05:43
Tavaly nyárhoz képest újabb komoly árcsökkenést jelez a hazai hipermarketekben a Privátbankár Árkosár-felmérés – az élelmiszerárak továbbra is lefelé húzhatják a hazai inflációt. Sokadik jelzés ez a kormányzatnak az árrésstop kivezetésének időszerűségére, de egyelőre a politikai szempontok érvényesülnek – csak nehogy a végén a magyar beszállítók igyák meg a levét a késlekedésnek.
Makro / Külgazdaság Német, kínai és tajvani szárnyakra ült rá a magyar ipar
Imre Lőrinc | 2026. július 5. 13:44
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) az idei inflációs előrejelzéséhez képest jóval szerényebb mértékben (hiszen azt 3,8 százalékról 1,8 százalékra, drasztikusan csökkentette), de a 2026-os hazai GDP-prognózisát is módosította. A jegybank a júniusi Inflációs jelentésében már 2 százalékos növekedéssel számol, ami jövőre 3 százalékra pöröghet fel. Az év elején valóban láthattunk már egy élénkülést a gazdaságban, de az egyik húzóágazatunk teljesítménye mögött több érdekesség is meghúzódik.
Makro / Külgazdaság Foci-vb: ünneprontók ünnepe
Privátbankár.hu | 2026. július 5. 08:28
Két rendkívül unalmas mérkőzésen Marokkó és Franciaország jutott elsőként a legjobb nyolc közé az Egyesült Államok 250-ik születésnapján.
Makro / Külgazdaság Teljesen leáll a debreceni Semcorp-fóliagyár, amíg nem javítják meg a tűzoltó-berendezést
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 18:11
A tűzvédelmi hatóság azonnali hatállyal minden tevékenységet megtiltott a Semcorpban.
Makro / Külgazdaság Újabb számokat posztolt az államtitkár Szijjártó Péter magángép-bérléseiről
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:44
A korábbi külügyminiszter eddig nem reagált arra, hogy négy év alatt 4 milliárd 865 millió forintot fordított bérlésre.
Makro / Külgazdaság Elviselhetetlen volt a hőség Belgiumban, nagyot ugrott a halálozások száma
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 16:01
Szombaton tetőzött a hőhullám Belgiumban, csak aznap 572 halálesetet tulajdonítottak a hőségnek. Összesen 1222-vel többen haltak meg az erre az időszakra vonatkozó átlagnál.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG