2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A JP Morgan óriásbank szerint nincs kizárva egy olyan felfordulás a világban, amely történelmi jelentőségű lesz, ez pedig rányomhatja a bélyegét a gazdasági teljesítményre is. 

Benne van a pakliban, hogy sötét jövő vár a világgazdaságra, Legalábbis erről beszélt Jamie Dimon, a JPMorgan Chase amerikai óriásbank vezérigazgatója a pénzintézet geopolitikai elemzésekkel foglalkozó részlegének kutatásai alapján.

Közölte, egy ideje szorosan figyelik a világon kialakult geopolitikai fejleményeket, és az elmúlt időszak történései azt mutatják, hogy a helyzet rossz és még rosszabbá válik - idézte cikkében a bankvezért laptársunk, a Klasszis Médiához tartozó Mfor. 

Dimon azt is elmondta, hogy rengeteg embernek okoznak szenvedést a konfliktusok, amelyek kimenetelének széles körű rövid távú következményei lehetnek. Még fontosabb azonban, hogy a történelem menetére is negatív hatást gyakorolhatnak. A JPMorgan első embere már egy évvel ezelőtt is hasonló képet vizionált, amihez most hozzátette, hogy évtizedek óta nem éltünk meg olyan veszélyes időket, mint jelenleg. Nem emelt ki egyetlen konkrét konfliktust sem, de szintén korábban az ukrán-orosz háborút és a közel-keleti feszültségeket jelölte meg a bajok fő forrásaiként. 

Pesszimista előrejelzéssel jelentkezett a JP Morgan vezetője
Pesszimista előrejelzéssel jelentkezett a JP Morgan vezetője
Fotó: Depositphotos

A cikk az igencsak kedvezőtlen előrejelzés mellett ismerteti azt is, hogy a legfrissebb előrejelzések szerint mi vár a világgazdaságra, ezen belül milyen fejlődésre lehet képes például Németország vagy éppen a magyar gazdaság. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mindenki Varga Mihály mai beszédére vár
Privátbankár.hu | 2025. október 21. 07:15
Bár az nem lehet kérdés, hogy a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa nem nyúl a 6,5 százalékos jegybanki alapkamathoz, érdekes lesz, reagál-e az elnök e fórumon is a kormány felől érkező kamatcsökkentési nyomásra.
Makro / Külgazdaság Nincs megállás, megint hozzányúlna a kormány az Otthon Start feltételeihez
Privátbankár.hu | 2025. október 21. 06:35
Kiemelt beruházássá minősítenének bizonyos építési beruházásokat, a kiemelt beruházással összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket meg kiemelt jelentőségű üggyé.
Makro / Külgazdaság Nagyon begurult Szijjártó Péter – minden eszközt be fog vetni
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 17:29
Nem fogadta jól a magyar miniszter az Európai Tanács döntését. De még nincs vége a játszmának?
Makro / Külgazdaság Hová fajulhat a Matolcsy-féle MNB-botrány? Ezt is kérdezzük Oszkó Pétertől a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 16:38
A volt pénzügyminiszter, üzletember, kockázatitőke-befektető, az Oxo Holdings alapító-vezérigazgatója október 27-én, hétfőn délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Lecsap az uniós bunkósbot az orosz gázexportra – a magyar kormány nem lesz boldog
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 15:31
Elfogadta az Európai Tanács az Európai Parlament szigorított javaslatát, 2026 végétől tiltott lesz az orosz gáz importja.
Makro / Külgazdaság 340 milliárdot adna a magyar kormány magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 15:18
Innovációra és kutatásra. Hét pályázati konstrukciót is meghirdettek.
Makro / Külgazdaság Elmondta Varga Mihály, mikor lehet eurónk – és hogy miként állnak az MNB-alapítványok ügyei
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 13:56
Az euró bevezetése előtt még lenne egy kis dolga a kormánynak. Az alapítványoknál leginkább kármentés zajlik, hangzott el többek között a jegybankelnök meghallgatásán.
Makro / Külgazdaság Szívhez szóló beszédet mondott Szijjártó Péter az uniós tanácsülésen – de ez elég lesz az orosz energiaimport megtartásához?
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 13:28
Vétójog híján az érzelmekre hatni és érvelni is próbált a magyar miniszter az orosz energia importja mellett.
Makro / Külgazdaság Könnyek szöknek a szemünkbe, ha meglátjuk, mennyivel nőtt a lengyel ipar
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 11:10
Jelentős növekedésről számolt be a lengyel hivatal – majdnem pont akkoráról, mint amekkorát a magyar ipari termelés zuhant.
Makro / Külgazdaság Sikeres ukrán támadás a világ legnagyobb gázfeldolgozó üzeme ellen
Privátbankár.hu | 2025. október 20. 08:32
A világ legnagyobb gázfeldolgozó üzeme ellen is sikeres támadást indított Ukrajna. Oroszország egy szénbányát vett célba.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG