3p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Szerinte ha Ukrajna elesik, akkor Európa egy legyőzött, megalázott és szánalmas kontinens lesz.        

Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök Jaroslaw Kaczynski lengyel miniszterelnök-helyettessel, valamint Petr Fiala cseh és Janez Jansa szlovén miniszterelnökkel látogatott el tegnap az ukrán fővárosba, ahol Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és és Denisz Smihal miniszterelnökkel egyeztettek.

Mateusz Morawiecki és Volodimir Zelenszkij kézfogása Kijevben 2022. március 15-én.  EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE
Mateusz Morawiecki és Volodimir Zelenszkij kézfogása Kijevben 2022. március 15-én. EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE

Morawiecki tegnap éjjeli Twitter-üzenetében azt írta:

Európának meg kell értenie, hogy ha elveszíti Ukrajnát, soha nem lesz olyan, mint régen. Nem lesz többé Európa, hanem inkább egy legyőzött, megalázott és szánalmas változata lesz a korábbi énjének. Egy erős és eltökélt Európát akarok.

Néhány órával korábbi üzenetében pedig kijelentette, hogy a háború által megtépázott Kijevben történelmet írnak, a szabadság küzd a zsarnoksággal, és mindannyiunk jövője a tét.

Az EU támogatja Ukrajnát, amely számíthat barátai segítségére – ezt az üzenetet hoztuk ma Kijevbe

- fűzte hozzá.

Morawiecki az európai uniós tagjelölti státus megadását sürgette Ukrajna számára, Jaroslaw Kaczynski pedig gyakorlatilag a NATO-erők speciális bevetését kezdeményezte Ukrajnában:

nemzetközi békefenntartó misszió küldésére tett javaslatot, "akár a NATO részéről, akár szélesebb keretekben". Olyan erőről lehet szó, amely meg is tudja védeni magát a veszélyes területen, tette hozzá.

Eközben Smihal ukrán miniszterelnök méltatta Morawieckiék bátorságát, hogy háborús körülmények között is vállalták a kockázatos látogatást.

Lengyel közlések szerint a politikusok az Európai Tanács nevében mentek Kijevbe. A látogatás célja az volt, hogy megerősítsék az Európai Unió támogatását Ukrajna szuverenitása és függetlensége számára, valamint bemutassák az ukrán államnak és társadalomnak szánt széleskörű támogatási csomagot.

Orbán Viktor miniszterelnök nem utazott Kijevbe. Az ennek okát firtató kérdésre Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek azt mondta: Magyarország békéjéhez és biztonságához az kell, hogy se katonát, se fegyvert ne küldjünk a háborúba és Magyarország területén keresztül ne engedjük a fegyverek szállítását Ukrajnába.

Tiszteletben tartjuk, ha más országok másképp döntenek, de nekünk Magyarország biztonsági érdekeit kell szem előtt tartani

- fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hamarosan jön az Európai Bizottság delegációja Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:33
Jövő héten Budapestre jön az Európai Bizottság magas szintű delegációja: a tárgyalások célja, hogy a május 25-i héten megállapodhassanak a bizottság vezetőjével az uniós pénzekről – mondta Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Berendelte az orosz nagykövetet a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:04
Kezdetben heti két ülést tart a kormány, és még ezen a héten kinevezik az államtitkárok döntő többségét – közölte Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Rossz hír jött Amerikából
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 17:59
Az Egyesült Államokban sorban a harmadik héten emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata a május 8-án végződött héten – derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) adataiból.
Makro / Külgazdaság Gyenge növekedés, túl erős forint, emelkedő infláció – ezt jósolják az elemzők Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:39
Visszafogott növekedés, 3 százalék feletti infláció, magas költségvetési hiány és emelkedő adósságráta – erre számít a CIB Bank az idén a magyar gazdaságban – írja az Mfor.hu.
Makro / Külgazdaság Lengyelországban május végéig meghosszabbítják az üzemanyagár-stopot
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:05
Május végéig meghosszabbítják Lengyelországban az üzemanyagárak jövedéki adójának és áfájának átmeneti csökkentését, valamint a kötelező árplafont is magában foglaló intézkedéscsomagot – jelentette be szerdai sajtóértekezletén Andrzej Domanski pénzügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Pár hét múlva jöhet a brüsszeli pénzeső
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:45
Jelentősen javult Magyarország megítélése az Európai Bizottságnál az elmúlt hetekben, így hamarosan több befagyasztott uniós forrás is felszabadulhat.
Makro / Külgazdaság Bekeményítene az unió a befagyasztott források ügyében
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:34
Szigorítanának a feltételeken, a magyar példa is az okok között van.
Makro / Külgazdaság Újabb ügyben csapott Magyarország kezére az uniós bíróság
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:34
Baj van a magyar szabályozással.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől vége a jó világnak a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:19
Megáll az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Lázár János minisztériumába költözik be Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:33
Itt lesz a miniszterelnök székhelye és a kormányülések színhelye is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG