2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az elemzők szerint egész évben alacsony maradhat a munkanélküliségi ráta.

Ahogy arról már korábban írtunk, a foglalkoztatottság 1,5 százalékkal nőtt az elmúlt év azonos időszakához képest a januártól márciusig tartó időszakban, miközben a munkanélküliségi ráta 3,9 százalékra csökkent. Az Erste Bank vezető makrogazdasági elemzője, Ürmössy Gergely szerint az adat megegyezett a várakozásokkal, noha csekély mértékben, 0,1 százalékkal nőtt a legutóbbi negyedéves adathoz képest, ám ez csak szezonális hatásoknak volt köszönhető. A várakozásaik szerint az idei évben is 4 százalék alatt maradhat a munkanélküliség.

Horváth András, a Takarékbank elemzője megerősítette, hogy a magyar munkaerőpiac lassan, de biztosan halad a teljes foglalkoztatás állapota felé, meglátása szerint azonban a sokat hangoztatott munkanélküliségi ráta helyett ennek megállapításához sokkal érdemesebb a foglalkoztatási rátát vizsgálni. Ezt a rátát tekintve pedig további 4-5 százalékos javulásra van tér az ideális munkavállalási korú népességben, a legjobb teljesítmény nyújtó európai államokat figyelembe véve. A Takarékbank várakozása még az Ersténél is optimistább, ők az idei évre 3 százalékos minimummal és 3,4 százalékos éves átlaggal számolnak a munkanélküliségben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt 28 forintot emelkedhet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:51
Csütörtökről péntekre 11 forinttal emelkedett a dízel átlagára, szombaton pedig további 17 forinttal emelkedik a nagykereskedelmi ár, amelyet a kutak átháríthatnak a tankolókra. A benzin nagykerára 7 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Elárulta a NAV, miért tartják Budapesten a hét ukrán pénzszállítót
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:17
Pénzmosással gyanúsítják azt a hét pénzszállítót, akik Ausztriából Ukrajába vittek volna 35 millió euró készpénzt és 9 kilogramm aranyat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt is hozzátette, ebben az évben mennyi készpénzt és aranytömböt vittek Magyarországon keresztül Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Nem csak a napsütés miatt örülhetnek ma a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:30
A csaknem két éve folyamatosan negatív ipari termelés ha árnyalatnyival is, de januárban éves szinten végre emelkedett. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: A Magyarországon áthaladó, Ukrajnának fontos dolgokat le fogjuk állítani
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:19
Pénteken beszélt erről a miniszterelnök a Kossuth Rádióban, és azt is elmondta, megfelelő választ kell találnia a kormánynak az ukrán vezetés részéről érkező zsarolásra.
Makro / Külgazdaság Magyarország és Románia között épülhet új út
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:51
Véglegesíthetik a román és a magyar kormány közötti megállapodás szövegét a Kübekházánál lévő új határátkelőről. A terv már akkor megszületett, amikor még ellenőrzőpontot is kellett volna építeni, de azóta Románia is tagja lett a schengeni övezetnek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Nem elegáns, hogy az MNB hirdetésének szövege egybevág a kormányéval
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. március 5. 18:54
Ez is elhangzott a 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 93. adásában, ahol a volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász mellett Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács 2013-2025 között tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke volt élő műsorunk másik vendége. Az adást most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Orbán Viktornak: a fegyveresek majd elintézik – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:43
Az ukrán elnök reméli, hogy a magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG