2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az állami hírügynökség szerint Donald Trump és Kim Dzsong Un nincs elég jóban ahhoz, hogy újra tárgyalni kezdjenek az atommentesítésről, holott az USA épp ezt sürgetné. És Trump szerint pont azért kéne tárgyalni, mert olyan jóban vannak Kimmel.
Kim Dzsong Un és Donald Trump 2019. februárjában. EPA/HOST BROADCAST / POOL (CORRECTION)

Washington felvette a kapcsolatot Észak-Koreával és sürgette a tárgyalások újraindítását - jelentette ki Robert O'Brien amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó az Axios című hírportálnak még pénteken adott, de csak vasárnap megjelentetett interjújában.

O'Brien úgy fogalmazott: "felvettük a kapcsolatot az észak-koreaiakkal és tudattuk velük, hogy szeretnénk folytatni az októberben megszakadt tárgyalásokat Stockholmban". Hozzáfűzte, hogy az amerikai kormányzat több csatornán keresztül is jelezte Phenjannak, hogy szeretné felújítani a tárgyalásokat az észak-koreai nukleáris programról.

A nemzetbiztonsági tanácsadó pozitívumként értékelte, hogy Kim Dzsong Un észak-koreai vezető nem tett olyan lépést, amellyel valóra váltotta volna "karácsonyi ajándékként" ígért figyelmeztetését. Erről Donald Trump amerikai elnök korábban azt nyilatkozta, hogy ez az ajándék valószínűleg "egy csodaszép váza lehet".

Szombaton egyébként Phenjanban a KCNA észak-koreai állami hírügynökség bejelentette, hogy Kim Dzsong Un születésnapi üdvözletet kapott Donald Trumptól. Közleményében a kommunista állami hírügynökség azonban azt is hozzátette, hogy a két vezető személyes viszonya nem elég jó ahhoz, hogy újrainduljanak a tárgyalások.  
Az Axios megjegyezte, hogy Donald Trump éppen a Kim Dzsong Unnal feltételezett jó személyes kapcsolataira szokott hivatkozni a tárgyalások során, ám az eddigi amerikai erőfeszítések a portál szerint nem hoztak eredményt. A portál idézte az előző nemzetbiztonsági tanácsadót, John Boltont, aki decemberben szintén az Axiosnak adott interjújában élesen bírálta a Trump-kormányzat észak-koreai politikáját.

Bolton azt állította: az amerikai kormányzat blöfföl, amikor arról beszél, hogy leállíttatja az észak-koreai nukleáris programot. Szerinte ezt "valójában nem is akarják", mert akkor egészen másként politizálnának Phenjannal. "Sajnos nem igaz, hogy a maximális  nyomásgyakorlással élünk Észak-Koreával kapcsolatban" - fogalmazott, és azt hangoztatta, hogy Washingtonnak előbb-utóbb be kellene ismernie politikája kudarcát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újra 355 fölött az euró, a dollárárfolyam is emelkedett az éjjel
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 07:32
A főbb devizák közül csak a svájci frankkal szemben sikerült javítania az árfolyamon a forintnak.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ezzel is pórul járhat: hamarosan fizetését is megvághatják
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:48
Csökkenhet a köztársasági elnöki illetmény.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő tárgyalás jön a kormány és az önkormányzatok között
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 17:24
Szerdán a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) elkezdi az egyeztetéseket Lőrincz Viktóriával, a kormány vidék- és településfejlesztési miniszterével az önkormányzati rendszer reformjáról. A szövetség egy részletes javaslatcsomaggal készül.
Makro / Külgazdaság Fellélegezhetnek az osztrákok? Ígéretes adat jött a sógoroktól
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:00
Csökkenésnek indult a munkanélküliségi ráta.
Makro / Külgazdaság Két fontos szervezet vezetőjét is leváltotta a belügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 16:09
Kedd délután jelent meg az erről szóló döntés. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter ígéretet kapott: számíthat a kormány a német segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:28
Berlinben találkozott a német kancellár és a magyar miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Félelmetesen nagyot kaszált Izrael a fegyverexporton
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:06
Rekordot döntöttek az izraeli fegyverexportok 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Több mint 400 milliárd forintot kapnak az adófizetőktől a bankok
Herman Bernadett | 2026. június 2. 13:13
A bankok stabilak, de kockázatosak a gyereket nem vállalt babavárósok hitelei, az elszabadult lakásárak és az energiaárak emelkedése is problémát okozhat a vállalati hiteleknél. 
Makro / Külgazdaság Végre egyszer ujjal mutogathatunk az osztrákokra – itt a friss adat
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:58
Tovább gyorsult az infláció.
Makro / Külgazdaság Van egy óriási feltámadója a magyar gazdaságnak, csak nehogy tiszavirág-életű legyen
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 12:28
Több mint 3 éve nem láthattunk olyan erőteljes GDP-adatot Magyarországon, mint az idei első negyedévben. Januártól márciusig 1,7 százalékkal bővült a gazdaság éves alapon. Az elemzők szerint 2026 egészében is nagyjából ekkora növekedésre lehet számítani. A nagy nyertes és egyben feltámadó az ipar.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG