2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A szomszédunkban eredményesnek tarjták az új pénztárgépek bevezetését.
A horvátok jelentős többsége támogatja az új pénztárgépek bevezetését. Részletek >>

A tavaly bejelentett forgalom többszörösét regisztrálta az adóhatóság egyes vendéglátóhelyek esetében Horvátországban, amióta a hivatalhoz bekötött pénztárgépeket alkalmazzák - adta hírül csütörtökön a Jutarnji list horvát napilap.

A rekorderek között például egy zágrábi vendéglátóhely tavaly 5455 kuna (mintegy 215 ezer forint) forgalmat jelentett be havi átlagban, míg az idén ennek több mint nyolcszorosát, közel 46 és fél ezer kuna havi átlagos forgalmat bonyolított le az internetes kassza tanúsága szerint. Egy rijekai vendéglátóhely 2012-ben átlagosan havi 64 ezer kuna forgalmat vallott be az adóhivatalnak, ezzel szemben idén átlagosan 289 és fél ezer kuna forgalomról tanúskodnak az online pénztárgépen kiadott számlái.

Folyik a pénz az államhoz

Itthon már csak néhány hét maradt

Magyarországon augusztus 31-ig maradt idejük a boltosoknak, hogy lecseréljék a pénztárgépeket. Eredetileg már egy hete működnie kellene a rendszernek, de nem készültek el időben a megfelelő pénztárgépek, így a szaktárca egy hónappal kitolta a határidőt. Legutóbb egy napja engedélyeztek új gépet, amely sorban a negyedik.

Horvátországban az év elején vezették be több lépcsőben az internetes kasszák használatát készpénzfizetéskor. A kormány az intézkedéssel a szürkegazdaság visszaszorítását célozta meg.

Az elmúlt hét hónapban több mint 78 ezer adókötelezett lépett be az adóhivatal által közvetlenül ellenőrzött készpénzfizetési rendszerbe. Az adóhatóság mintegy félezer adózó tevékenységét függesztette fel szabálytalanságok miatt. Közülük 400 vendéglátással foglalkozott. A 400 bezárt vendéglátóhely esetében a tavaly bejelentett átlagos napi forgalomhoz képest idén 63 százalékkal magasabb átlagos napi forgalmat regisztrált az adóhivatal a pénztárgépek révén.

Az internetes számlakiadás bevezetése óta az adóhatósági statisztika hónapról hónapra egyre magasabb készpénzfizetési forgalmat mutat. A Jutarnji list szerint ez alátámasztja a pénzügyminisztérium korábbi becslését, amely szerint Horvátországban sokan eltitkolták valós forgalmukat, és ezáltal kevesebb adót fizettek be az államkasszába.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jött egy utolsó bombahír a magyar boltokból április előtt
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. március 9. 05:46
Alig egy héten belül kikerül a bázisból az árrésstop előtti világ, de március elején még újabb jelentős éves árcsökkenésről számol be a Privátbankár Árkosár – a történelmi csúcshoz képest ugyanis sokkal jobban állunk. Az előző hónaphoz képest ugyanakkor emelkedtek az árak, a hipermarketek között pedig döbbenetesen kicsi lett a különbség.
Makro / Külgazdaság Virágzik az orosz plasztikai sebészet
Elek Lenke | 2026. március 8. 13:46
Még az Egyesült Államokból is érkeznek beavatkozásokra.
Makro / Külgazdaság Dagad a pénzszállítós botrány: megszólalt az ukrán bank
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 13:16
A szállítmányra még csütörtökön csapott le a TEK.
Makro / Külgazdaság Lejárt a határidő: hét országos pártlistát jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 18:09
Négy évvel ezelőtt hét pártlistát jelentettek be és végül hat szerepelt a szavazólapon.
Makro / Külgazdaság Elájul, ha meglátja, mennyit keres Lionel Messi
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:52
Évi 70 és 80 millió dollár közötti pénzt keres.
Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG