2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Bár a tegnap bejelentett, a gazdaságba közel 3100 milliárd forintot juttató öt  programból a bejelentés során csupán 1-1 intézkedést emelt ki a miniszterelnök, a Magyar Közlönyben megjelent rendelettől csak kicsit lettünk okosabbak. 

Kezdjük az újdonsággal. Három új alapot képeznek a központi költségvetésben a járványügyi védekezés és a gazdaság újraindítása érdekében szükséges hazai, illetve esetleges európai uniós források és kiadások elszámolása érdekében. Ezek:

  1. Járvány Elleni Védekezési Alap.
  2. Gazdaságvédelmi Alap.
  3. Európai Unióból Érkező Járvány Elleni Támogatások Alapja.

További intézkedések: 

  • a 378 milliárd forintot tartalmazzó Országvédelmi Alapot átkeresztelték Járvány Elleni Védekezés Központi Tartaléka-nak,
  • a 423,1 milliárdos bevétellel tervezett Nemzeti Foglalkoztatási Alap beketül a Gazdaságvédelmi Alapba, amelynek összege így 1345,653 milliárd lesz,
  • a pártok támogatásának felét, közel 1,3 milliárd forintot a kormány átcsoportosít a Járvány Elleni Védekezési alapba,
  • az idei gépjárműadók nem a helyi önkormányzatokat illeti meg, az a Járvány Elleni Védekezési Alap fejezetet gazdagítja, a rendelet szerint 34,4 milliárd forint értékben,
  • ugyancsak ebbe az alapba kerül a kiskereskedelmi adóból származó 36 milliárdos bevétel.

Orbán Viktor bejelenti a gazdaságvédelmi akciótervet 2020. április hatodikán. (Forrás: a magyar kormány Facebook-oldala)
Orbán Viktor bejelenti a gazdaságvédelmi akciótervet 2020. április hatodikán. (Forrás: a magyar kormány Facebook-oldala)

Ezek tehát az intézkedések. Amelyekből nem derül ki, hogy a központi intézményeken és programokon mennyit kíván spórolni a kormány, illetve, hogy milyen forrásokat vonna el a minisztériumoktól.

Mint ahogy az sem világos, hogy bár a Gazdaságvédelmi Alap gazdaságvédelmi programjaira a kormány összesen 922 milliárd forintot tervez, azok hogyan oszlanak meg az Orbán által tegnap ismertetett 5 program között.

A kormányfő tegnapi közlése szerint ma a Magyar Nemzeti Bank számol be, a monetáris tanács ülését követően, milyen jegybanki programokat indít a gazdaságvédelem keretében.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Beszólt Magyar Péternek az orosz állami hírügynökség
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 13:20
A RIA Novosztyi rákérdezett, még mindig túl drágának tartja-e a magyar kormányfő Paks II. építési költségeit.
Makro / Külgazdaság Megint ugyanarra számíthat a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 11:18
Szerdától lehet számolhat ezzel a fejleménnyel a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Nem mindegy, mit ír a sajtó: előrejelzi a válságokat a cikkek elemzése az MNB szerint
Herman Bernadett | 2026. augusztus 4. 10:44
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) munkatársai olyan új, szövegelemzésre épülő indikátort (SFSI) mutattak be, amely a hazai online hírportálok cikkeinek nyelvezete alapján számszerűsíti a pénzügyi stabilitási kockázatokat. A módszertan lehetőséget biztosít a piaci bizonytalanság korai azonosítására és a folyamatok valós időhöz közeli nyomon követésére.
Makro / Külgazdaság Gajdos László bejelentette: vasszigorral sújtanak le erre a fontos területre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 09:26
Kiterjedt, országos intézkedés következik a miniszter szerint.
Makro / Külgazdaság Két romániai autógyár is leáll az energiaválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 19:31
Összesen 200 megawattot fogyasztottak, ezt a terhet veszik le a hálózatról.
Makro / Külgazdaság Ezek a jó számok – Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 15:21
A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére teljesített jól a társaság. 
Makro / Külgazdaság Az energiakrízis előtt még bizakodóak voltak a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:00
A Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság úgynevezett Berszerzési Menedzser Indexe júliusban a bővülést jelző 51,4 ponton volt. Tavalyhoz képest gyengébb a mutató.
Makro / Külgazdaság Dörzsölheti a tenyerét, aki a Lidl, a Penny és az Aldi üzleteiben vásárol
Kollár Dóra | 2026. augusztus 3. 05:51
Árcsökkenést hozott a július a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Szomorkodni vagy örülni fogunk a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:57
Ezt mutatja lapcsoportunk előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter bejelentése: fontos lépésekről döntött a kormány az energiaellátásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 10:45
A lakossági energiaellátást egyelőre nem érintik ezek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG