2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Mérföldkőhöz érkeztek a görög kormány hitelezőkkel folytatott tárgyalásai.
Evklídisz Cakalotosz. Kép forrása: EPA

A dpa német hírügynökség kormányzati körökből származó értesülése szerint megkezdődnek a tárgyalások az állami tulajdon privatizálásáról. A hírügynökség értesülése szerint Evklídisz Cakalotosz pénzügyminiszter és Jeórjiosz Sztathakisz gazdasági miniszter kora délután ül le tárgyalni a hitelezők képviselőivel. 

Az állami tulajdon értékesítésétől Görögország 50 milliárd euró bevételre számít. 

A görög kormány és a hitelezők között korábban született megállapodás kimondja, hogy a privatizálásra kijelölt javakat Görögország egy, a hitelezők irányítása alatt álló vagyonkezelő alapnak adja át értékesítésre, a befolyt összeget pedig részben az ország adósságának törlesztésére, részben pedig gazdaságfejlesztő beruházásokra fordítják.

Egy hasonló feladattal ellátott privatizációs alap már működik Görögországban, a TAIPED, melynek tevékenységétől szintén 50 milliárd euró bevételt vártak a hitelezők, az Európai Bizottság, az Európai Központi Bank (EKB) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF). A TAIPED összesen 3 milliárd euró privatizációs bevételre tett szert.

A nyugdíjról nem egyeznek

Az egy hete tartó egyeztetéseken csupán arról sikerült egyelőre megállapodni, hogy a nyugdíjkorhatár tervezett megemelése nem érinti azokat, akik július végéig vonultak nyugdíjba. Nincs egyetértés abban, hogy a reform mikortól lépne életbe. Részletek >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hatalmasat kaszált Trump az Egyesült Arab Emírségekben
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 12:22
Nagy üzleteket kötött az amerikai elnök.
Makro / Külgazdaság Tetszetős, de minden alapot nélkülöző állítás – ügyvédek a devizahiteles ítélet következményeiről
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 10:19
Csak kevés szerződésre vonatkoztatható az uniós bíróság ítélete?
Makro / Külgazdaság Nőtt a munkanélküliség az OECD tagországaiban
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 09:59
Elmozdulás a történelmi szinten is kirívóan alacsony adathoz képest.
Makro / Külgazdaság Nem jöttek jó hírek Tokióból
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 09:14
Visszesés, egy éve az első.
Makro / Külgazdaság Teljes hátraarcot csinál Belgium energiaügyben
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 08:19
Mégsem zárják be az atomerőműveket.
Makro / Külgazdaság Vannak, akik fityiszt mutatnak Trump vámjainak
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 16:20
A Fidelity szerint továbbra is bőséges lehetőség kínálkozik a közép- és kelet-európai részvénypiacokon.
Makro / Külgazdaság Szabadesésben az ország életbiztosítása
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 15:49
Állami milliárdok, ipari zuhanás – nem tér magához az akkugyártás.
Makro / Külgazdaság Öt nap alatt szétkapkodták a kkv-k az állami százmilliárdokat
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 14:41
Egy hét alatt kimerült az EXIM Jövő Exportőrei Forgóeszközhitelének keretösszege.
Makro / Külgazdaság Egyre pesszimistább a hazai gazdasággal kapcsolatban a CIB Bank
Herman Bernadett | 2025. május 15. 14:12
  A kereskedelempolitikai feszültségek miatt rendkívül nagy bizonytalanság jellemzi a külső gazdasági környezet alakulását 2025-ben, amely a magyar gazdaság teljesítményére is rányomhatja a bélyegét – vélik a CIB Bank elemzői. A korábban vártnál jóval szerényebb – kevéssel egy százalék feletti – ütemben növekedhet a magyar GDP.   
Makro / Külgazdaság Ezért sem lenne rossz, ha már lenne eurónk
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 13:55
Az euróövezet ipari termelése éves és havi szinten egyaránt gyorsuló ütemben nőtt márciusban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG