2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Trump és Kim Dzsongun egyre durvábban fenyegeti egymást - de mit szól a helyzet eldurvulásához Kína? Ami a szombati telefonbeszélgetésből kiderült, nem segít sokat a helyzet megítélésében - pedig kulcsfontosságú lehet Kína álláspontja, nehéz elképzelni, hogy előzetes egyeztetések nélkül támadjon Washington.

Békés megoldást akar Kína - mindkét felet nyugalomra intik

Az észak-koreai nukleáris válságra békés megoldást kell találni - mondta a kínai elnök Donald Trumpnak szombati telefonbeszélgetésük során. Hszi Csinping önmérsékletet kért az érintett felektől a Reuters tudósítása szerint.

Phenjan és Washington között egyre feszültebb a helyzet, Észak-Korea Guam lebombázásával fenyeget, erre válaszul Trump lánga borítaná Kim Dzsongun országát - pénteken azt mondta, a fegyverek már csőre vannak töltve. Itt írtunk a friss fejleményekről >>

Hszi Csinping biztosította Trumpot, hogy Kína és az USA közös érdeke a koreai félsziget nukleáris leszerelése, a béke és stabilitás megőrzése. Ehhez azonban önmérsékletre, a feszültség fokozására lakalmas szavak és tettek elkerülésére van szükség mindkét fél részéről. Kína politikai megoldást sürget, ennek érdekében a kölcsönös tiszteleten alapuló párbeszéd fenntartására törekszik az Egyesült Államokkal - tette hozzá Hszi a Reuters tudósítása szerint.

A kínai állami televízió szerint Trump azt mondta a kínai elnöknek: teljes mértékben érti Kína szerepének fontosságát az észak-koreai nukleáris válság rendezésében.

Nagyon szoros a kapcsolat Hszi és Trump között?

Az amerikai tudósítás a telefonbeszélgetésről azt emeli ki: Kína és az Egyesült Államok egyetértettek abban, hogy Észak-Koreának be kell fejeznie a provokációt. A Fehér Ház kiemeli: Trump és Hszi között a kapcsolat "rendkívül szoros", és "remélhetőleg az észak-koreai probléma békés rendezéséhez vezet".

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: a januári rezsi mindenkinek ajándék
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 16:15
Közösségi oldalán már jópofa fotóval vezette fel bejelentenivalóját. 
Makro / Külgazdaság Zöld utat adott az Európai Parlament az ukrán hitelnek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:36
Szerdán a Parlament zöld utat adott a Tanács döntésének a megerősített együttműködési eljárás alkalmazásáról, hogy az EU 90 milliárd eurós támogatási hitelt nyújtson Ukrajnának.
Makro / Külgazdaság Nem ezt várták decemberben a brit inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:16
A vártnál nagyobb ütemben gyorsult az éves brit infláció decemberben.
Makro / Külgazdaság Hihetetlenül bejött az arany régiós versenytársunknak – elit listára kerültek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 14:56
A lengyel jegybanki tanács úgy döntött, hogy 700 tonnára növeli az ország aranytartalékát, aminek révén Lengyelország a legnagyobb aranykészlettel rendelkező tíz állam közé kerül – írta szerdán a Rzeczpospolita napilap.
Makro / Külgazdaság Itt az akcióterv a vendéglátóipar kisegítésére
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 13:44
5+1 elemből álló akcióterv indul a vendéglátóipar támogatására, amelynek célja a szektor versenyképességének javítása és a fekete foglalkoztatás visszaszorítása,
Makro / Külgazdaság Nem áll le a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:13
A benzin nem lesz drágább.
Makro / Külgazdaság Davosban is tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 10:56
Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével.
Makro / Külgazdaság Egy mutató, amiben lehagytuk Ausztriát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:57
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Eldőlt, mikor indul el Debrecenben a kínai akkumulátorcég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 16:30
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója – jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Bejött az átállás, nagy formában az amerikai munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:20
Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 8 ezerrel nőtt a december 27-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG