2p

Az elmúlt éjszaka ukrán háborús fejleményei.

  • Helyi tisztségviselők szerint több tucat ember halt meg Ukrajna második városában, Harkovban, miután az elmúlt 24 órában orosz erők bombáztak - írja összefoglalójában a The Guardian.
  • A nemzetközi büntetőbíróság ügyésze bejelentette, hogy vizsgálatot indít az Ukrajnában elkövetett háborús vagy emberiesség elleni bűncselekmények miatt.

Sűrű füst száll fel egy tüzérségi támadás miatt kigyulladt olajtárolóból Kijev közelében 2022. február 27-én. Fotó: MTI/EPA
Sűrű füst száll fel egy tüzérségi támadás miatt kigyulladt olajtárolóból Kijev közelében 2022. február 27-én. Fotó: MTI/EPA

  • Egy amerikai cég műholdfelvételei szerint Oroszország katonai konvojt indított el Kijevtől északnyugatra, amely 40 mérföld, azaz 64 kilométer hosszan menetel
  • Az invázió elmaradt az ütemtervtől, köszönhetően a heves ukrán ellenállásnak, valamint számos felszerelési és logisztikai meghibásodásnak – derült ki egy titkos amerikai tájékoztatóból. Az Egyesült Államok is „hosszú és véres csatára” számít Kijevért – mondta Chris Murphy amerikai szenátor.
  • Boris Johnson brit miniszterelnök kedden a NATO-orosz határhoz repül, hogy találkozzon Lengyelország és Észtország vezetőivel, valamint a brit csapatokkal.
  • A Disney visszavonta az összes közelgő oroszországi mozibemutatót, beleértve a Pixar Pirosra fordul című filmjét is, mivel a nemzetközi vállalkozások (Warner Bros, Sony) is kivonulnak Oroszországból. 
  • Ukrajna ENSZ-nagykövete nyilvánosságra hozta azt a szöveges üzenetváltást, amely állítólag egy Ukrajnában tartózkodó orosz katona és édesanyja között zajlott nem sokkal a halála előtt.
  • Az Egyesült Államok kiutasítja az orosz ENSZ-misszió 12 tagját, azzal vádolva őket, hogy „visszaéltek kiváltságaikkal” a nemzetbiztonságot károsító kémkedéssel.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fed: drágulástól tartanak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 19:21
Az Egyesült Államokban emelkedtek a fogyasztók inflációs várakozásai júniusban a Federal Reserve (Fed) New York-i részlege által készített Survey Of Consumer Expectations havi felmérésének adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Még annál is több kamatcsökkentés jöhet, mint amire eddig számítottunk
Imre Lőrinc | 2026. július 7. 19:01
Pozitívan lepte meg az elemzőket a júniusi inflációs mutató, ami éves alapon 1,7 százalékra csökkent. Az adat ismét felveti az élelmiszerárréstop kivezetésének kérdését, de azt is, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) még annál is bátrabb lehet, mint amit Varga Mihály jegybankelnök a „mini kamatcsökkentési ciklus” június 23-i bejelentésekor kommunikált.
Makro / Külgazdaság Újra csúcson a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:46
Májusban sorban a 12. hónapban, 2021 július óta a tényleges szintre emelkedett a japán gazdaság összetett teljesítményindexe.
Makro / Külgazdaság WHO: még mindig felszálló ágban van a kongói járvány
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:25
Még nem csendesedett le a Kongói Demokratikus Köztársaságban az ebolajárványról, a betegség továbbra is terjed, amit a lakosság mozgása is elősegíti – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tisztségviselője.
Makro / Külgazdaság Nem lesz boldog, aki szerdán tankol
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 11:19
Újra jönnek a 600 feletti árak?
Makro / Külgazdaság Kilencszeresen lepődtek meg az elemzők Németországban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 10:26
Az autóipar villantotta a legnagyobbat.
Makro / Külgazdaság Éledezik a brit autópiac is, de mit vettek a vásárlók?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:11
Éves szinten és az előző hónaphoz képest is nőttek az eladások – de nem minden hajtásláncot szerettek a britek.
Makro / Külgazdaság Nagy durranással indulhat a NATO-csúcs Ankarában
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:59
Több tízmilliárd dollárral igyekeznek meglágyítani Trump szívét az európai tagállamok vezetői.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknak lesz igazuk? Ismét csökkent az infláció Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 1,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket.
Makro / Külgazdaság Ömleni fognak az uniós milliárdok, de készen állnak a cégek rá?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 07:11
Nagy lehetőségek az építőiparban, de ki is kellene használni ezeket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG