2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A nyugdíjkérdés rendezését sürgeti a párt.

A Jobbik azt kívánja elérni, hogy ne csak  a nők, hanem a férfiak is vonulhassanak nyugdíjba negyven évnyi munkaviszony után. Ander Balázs, a párt országgyűlési képviselője szerint folyamatosan bombázni fogják ezzel a javaslattal a kormányzatot. Hozzátette: éltek már ezzel a kezdeményezéssel a jövő évi költségvetés vitája során is; számításaik szerint 2019-ben ez a megoldás 40, a rendszer kiteljesedése után évi 150-160 milliárd forintjába kerülne az államháztartásnak.

A költségvetést ez nem rendítené meg - jelentette ki az ellenzéki politikus, olyan statisztikákat idézve, amelyek szerint a hatvan év feletti lakosság tizede megváltozott munkaképességűnek számít, négyszer ekkora a krónikus betegséggel küzdők aránya, a magyarországi férfiak háromötöde pedig meg sem éri a nyugdíjba vonulás most hatályos alsó korhatárát.

Baj van a magyar nyugdíjakkal - összeomlás közeleg?

Egyre tovább élünk, de mégsem teszünk félre idősebb korunkra, így a most aktív magyaroknak várhatóan a nyugdíj mellett is keményen dolgozniuk kell majd a tisztességes megélhetésért – legalábbis erre engednek következtetni az OTP Öngondoskodási Index eredményei és a társadalmi trendek. Ráadásul a magyar nyugdíjrendszer így nem lesz fenntartható. Részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Donald Trump ezt az adatot kitűzheti a kalapjára
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:59
Az amerikai GDP-növekedés a korábban becsültnél magasabb lett a tavalyi harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Keserű csalódás Dél-Koreában
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 15:40
Az elemzők növekedést vártak a dél-koreai gazdaságban az utolsó negyedévben, de a GDP negyedéves alapon csökkent.
Makro / Külgazdaság Túlköltekezett a kormány, a tervezett harmadával nagyobb lett a hiány
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 12:51
Az államháztartás központi alrendszere tavaly 5738,7 milliárd forintos hiánnyal zárt, 4123 milliárd volt az eredeti terv.
Makro / Külgazdaság Egyre lazább a munkaerőpiac, évente 35-40 ezer ember esik ki
Imre Lőrinc | 2026. január 22. 09:54
Beszűkülő lehetőségek, növekvő álláskeresési idő, lassan javuló foglalkoztatási kedv – néhány fontos hívószó a Magyar Közgazdasági Társaság kerekasztal-beszélgetéséből, amelyen a meghívott szakértők a 2026-os munkaerőpiaci várakozásokat vették nagyító alá. Szó volt a harmadik országbeli munkavállalók behozataláról, a külföldön élő magyarok esetleges hazatéréséről és arról is, hogy mekkora terhet jelent a vállalatok számára a minimálbér és a garantált bérminimum megemelése.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: a januári rezsi mindenkinek ajándék
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 16:15
Közösségi oldalán már jópofa fotóval vezette fel bejelentenivalóját. 
Makro / Külgazdaság Zöld utat adott az Európai Parlament az ukrán hitelnek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:36
Szerdán a Parlament zöld utat adott a Tanács döntésének a megerősített együttműködési eljárás alkalmazásáról, hogy az EU 90 milliárd eurós támogatási hitelt nyújtson Ukrajnának.
Makro / Külgazdaság Nem ezt várták decemberben a brit inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:16
A vártnál nagyobb ütemben gyorsult az éves brit infláció decemberben.
Makro / Külgazdaság Hihetetlenül bejött az arany régiós versenytársunknak – elit listára kerültek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 14:56
A lengyel jegybanki tanács úgy döntött, hogy 700 tonnára növeli az ország aranytartalékát, aminek révén Lengyelország a legnagyobb aranykészlettel rendelkező tíz állam közé kerül – írta szerdán a Rzeczpospolita napilap.
Makro / Külgazdaság Itt az akcióterv a vendéglátóipar kisegítésére
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 13:44
5+1 elemből álló akcióterv indul a vendéglátóipar támogatására, amelynek célja a szektor versenyképességének javítása és a fekete foglalkoztatás visszaszorítása,
Makro / Külgazdaság Nem áll le a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:13
A benzin nem lesz drágább.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG