Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026
A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.
Egyre kilátástalanabb az ukránok helyzete Szeverodonyeckben, Zelenszkij újabb fegyvereket kér.
Volodomir Zelenszkij ukrán elnök éjszakai videós üzenetében arról beszélt, hogy a Donbaszért zajló csata fogja meghatározni a háború további menetét, és az ukrán erők „fájdalmas veszteségeket” szenvednek el a Szeverodonyeckért és Liszicsankért folytatott csatában. Előbbi város ukrán utánpótlása gyakorlatilag ellehetetlenült azzal, hogy az oroszok az összes, a városba vezető hidat megsemmisítették. Szeverdonyeck nagy része orosz ellenőrzés alatt van, de még mindig heves harcok folynak a város területén.
Az oroszok megadásra szólították fel a szeverdonyecki Azot vegyiüzemet védő ukrán katonákat. Szerintük a védőknek be kéne fejezniük az „értelmetlen ellenállást, és letenni fegyvereiket”.
Az ukrán elnök újra megismételte, hogy országának újabb nyugati nehézfegyverekre van szüksége ahhoz, hogy vissza tudja verni az orosz agressziót. Az ukrán védelmi miniszter helyettese, Hanna Maljar is úgy nyilatkozott, alig 10 százalékát kapták meg annak, amit kértek, és a hiányzó fegyverek nélkül Ukrajna „nem tudja megnyerni ezt a háborút, akármilyen keményen is próbálkozik”.
A NATO főtitkára szerint a katonai szövetségnek tovább kell erősítenie a keleti határán található erőit. „Még magasabb fokú készültséget” kell elérni e régióban a NATO-nak Jens Stoltenberg szerint, valamint meg kell itt erősítenie fegyverzeti képességeit is.
Ideiglenes gabonatárolók épülhetnek az ukrán határ mentén Joe Biden amerikai elnök bejelentése szerint. Az amerikai elnök szerint ez segítséget nyújthatna a fekete-tengeri kikötők orosz blokádja miatt Ukrajnában ragadt gabona elszállításában.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A spanyol kormány 80 pontból álló, 5 milliárd euró értékű intézkedéscsomagot fogadott el a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak ellensúlyozására rendkívüli ülésén pénteken Madridban.
Tanácstalanok a független benzinkutasok: a kormány azt ígérte, a magyar tartalékból felszabadított gázolajból kaphatnak a hatósági árnál alacsonyabban, de eddig ez nem jutott el hozzájuk. Így viszont egyre inkább veszteséges a kutak működése, és úgy érzik, egy figyelemfelhívó akciónak a következő három héten belül lenne értelme.
Zárt ajtók mögött hangzottak el az igazán kemény szavak az uniós csúcson. Nem akarják tovább erőltetni a dolgot az uniós vezetők, hogy ne játsszanak Orbán Viktor kezére.
A benzin és a gázolaj piaci ára 119, illetve 159 forinttal emelkedett az elmúlt másfél hónap során. A rögzített hatósági árak pedig csak a magyar rendszámú autókat tankolókra vonatkoznak.
Kuvait mellett Jordánia, az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia és Bahrein vezetése is iráni támadásokról számolt be péntek reggel. A Perzsa-öböl környéke az olajpiac mellett a földgázpiacnak is fontos, utóbbi pedig megérezheti a Katar legfontosabb létesítménye elleni támadást.