4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Negatív Angela Merkel német kancellár első koronavírus-tesztje, szervezetében nem mutatták ki a kórokozót - közölte hétfőn Berlinben a szövetségi kormány szóvivője.
Forrás: MTI/EPA/Daniel Kopatsch

Steffen Seibert elmondta, hogy a következő napokban további teszteket is végeznek majd.

A kormányfő vasárnap házi karanténba vonult, miután kiderült, hogy kimutatták az új típusú koronavírust (SARS-CoV-2) egy orvosnál, akitől pénteken védőoltást kapott tüdőgyulladást okozó pneumococcus baktérium ellen.

Angela Merkel otthonából látja el hivatali feladatait, a hétfői kormányülést telefonon keresztül vezette. Szerdán az alkancellár, Olaf Scholz pénzügyminiszter szólal fel helyette a koronavírus-járvány miatt készített pótköltségvetés parlamenti (Bundestag-) vitájában.

Hazahozzák a németeket

Ugyancsak hétfőn Heiko Mass külügyminiszter bejelentette, hogy már csaknem 120 ezer német állampolgár érkezett meg a kormány hazaszállítási művelete révén, amelyet azért indítottak, mert a világjárvány miatt egyre inkább akadozik a nemzetközi közlekedés.

A legfőbb üdülőterületekről már mind elhozták a németeket. A művelet következő szakaszában a távoli és kevésbé látogatott országokra összepontosítanak. A tárca számításai szerint naponta nagyjából 10 ezren térhetnek haza.

A minisztérium utazásszervező cégekkel együttműködve és több tucat bérelt repülőgép bevetésével végzi a nagyjából 200 ezer német hazaszállítására indított akciót. A gépeken szabadon maradó helyeket európai uniós társországok állampolgárai foglalhatják el.

27 ezer fertőzött

Németországban hétfő este 27 546 volt az új koronavírussal bizonyítottan fertőzöttek száma a Johns Hopkins Egyetem kimutatása szerint. Ez 3572 esettel - 14 százalékkal - több az előző esti 23 974-nél.

Szintén 15 százalék alatti növekedést regisztráltak péntekről szombatra és szombatról vasárnapra, míg korábban napokig egyre gyorsuló ütemű, 30 százalék körüli mértékű emelkedést mértek. A vírus okozta betegségben (Covid-19) elhunytak száma 92-ről 116-ra emelkedett.

A Robert Koch járványügyi intézet (RKI) vezetője, Lothar Wieler hétfői berlini tájékoztatóján elmondta: a fertőzöttek számának robbanásszerű, exponenciális növekedése kissé mérséklődik, "a görbe némileg lapul", de csak szerdára lehet megmondani, hogy ez átmeneti, múló jelenség vagy trendszerűség.

A járvány lassítása létfontosságú az egészségügyi ellátórendszer teljesítőképességének megőrzéséhez, és Németország nemzetközi összevetésben kedvező helyzetből indul, mert korán felismerték a járványt és igen széles körben kezdték végezni a koronavírus-teszteket - fejtette ki az RKI vezetője.

Három módszer a járvány ellen

Hozzátette, hogy az intézet ajánlásai szerint erre egyszerre három módszerrel kell törekedni a járvány lassítására: tovább kell folytatni a következetes, stratégiailag jól átgondolt tesztelést, el kell különíteni a fertőzötteket és a fertőzőképesség ideje alatt velük szoros kapcsolatba került embereket, és a lehető legnagyobb mértékben csökkenteni kell az emberek közötti közvetlen fizikai kapcsolatokat.

Az utóbbi elemmel kapcsolatban hétfőn újabb szigorításokat vezettek be a szövetségi kormány és a tartományi kormányok előző napi megállapodása alapján. Az új intézkedések közül a legfontosabb az, hogy mindenki legfeljebb egy további emberrel tartózkodhat együtt közterületen, vagy azokkal a személyekkel, akikkel együtt él. A többiektől legalább másfél, lehetőleg két méter távolságot kell tartani.

Az új szabályok egyelőre két hétig érvényesek. Betartásukat ellenőrzi a rendőrség és a közterület-felügyelet, megsértésükért büntetés jár.

A megállapodás a korlátozások minimális szintjét jelölik ki. A tartományok szigorúbb szabályokat is alkalmazhatnak. Bajorország kormánya közölte is, hogy érvényben marad az a hét végén hozott rendelkezés, hogy csak a közös háztartásban élők tartózkodhatnak együtt közterületen.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Visszafogták a fogyasztást a gigagyárak, a kormány számokat közölt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 16:29
Hétfőre 7000 megawatt csúcsidei terhelést várt a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, ebből 6438 lett. Kedden ennél is magasabb terhelésre számítanak.
Makro / Külgazdaság Beszólt Magyar Péternek az orosz állami hírügynökség
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 13:20
A RIA Novosztyi rákérdezett, még mindig túl drágának tartja-e a magyar kormányfő Paks II. építési költségeit.
Makro / Külgazdaság Megint ugyanarra számíthat a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 11:18
Szerdától lehet számolhat ezzel a fejleménnyel a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Nem mindegy, mit ír a sajtó: előrejelzi a válságokat a cikkek elemzése az MNB szerint
Herman Bernadett | 2026. augusztus 4. 10:44
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) munkatársai olyan új, szövegelemzésre épülő indikátort (SFSI) mutattak be, amely a hazai online hírportálok cikkeinek nyelvezete alapján számszerűsíti a pénzügyi stabilitási kockázatokat. A módszertan lehetőséget biztosít a piaci bizonytalanság korai azonosítására és a folyamatok valós időhöz közeli nyomon követésére.
Makro / Külgazdaság Gajdos László bejelentette: vasszigorral sújtanak le erre a fontos területre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 09:26
Kiterjedt, országos intézkedés következik a miniszter szerint.
Makro / Külgazdaság Két romániai autógyár is leáll az energiaválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 19:31
Összesen 200 megawattot fogyasztottak, ezt a terhet veszik le a hálózatról.
Makro / Külgazdaság Ezek a jó számok – Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 15:21
A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére teljesített jól a társaság. 
Makro / Külgazdaság Az energiakrízis előtt még bizakodóak voltak a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:00
A Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság úgynevezett Berszerzési Menedzser Indexe júliusban a bővülést jelző 51,4 ponton volt. Tavalyhoz képest gyengébb a mutató.
Makro / Külgazdaság Dörzsölheti a tenyerét, aki a Lidl, a Penny és az Aldi üzleteiben vásárol
Kollár Dóra | 2026. augusztus 3. 05:51
Árcsökkenést hozott a július a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Szomorkodni vagy örülni fogunk a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:57
Ezt mutatja lapcsoportunk előrejelzése.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG