2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az orosz nagykövet az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülésén öntött olajat a Szkripal-ügy körüli parázs vitára.

Vaszilij Nyebenzja orosz ENSZ-nagykövet úgy fogalmazott, hogy Nagy-Britannia megbánja majd, hogy Oroszországot vádolta meg Szergej Szkripal volt orosz kettős ügynök és leánya megmérgezésével. A diplomata szerint London ugyanis összehangolt hadjáratot folytat Moszkva lejáratására. Emellett leszögezte azt is, hogy Oroszországnak jó oka van feltételezni, hogy a gyilkossági kísérlet hátterében több ország titkosszolgálata áll.

"Megmondtuk brit kollégáinknak, hogy a tűzzel játszanak, és meg fogják bánni. A Novicsok a nyilvánvalóan orosz neve ellenére sem orosz márka" - utalt Nyebenzja a Novicsok nevű idegméregre, amellyel a Szkripal elleni támadást elkövették. Majd hozzátette: mind az Egyesült Államok, mind Nagy-Britannia kifejlesztette az idegmérget.

Összefogtak az oroszok ellen

Ezzel szemben a brit nagykövet, Karen Pierce közölte, hogy Londonnak jó oka van feltételezni, hogy Moszkva áll a támadás mögött, mivel több tényező is ebbe az irányba mutat. Ezzel viszont Oroszország megsérti a nemzetközi intézményeket, ráadásul olyan történettel próbál majd előhozakodni, amelyre hivatkozva visszautasíthatja a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) várható megállapításait.

Az ülésen számos ország támogatásáról biztosította Nagy-Britanniát, egyebek mellett a francia, a holland és a svéd nagykövet is, de Nikki Haley amerikai nagykövet is a britek pártját fogta. Mint fogalmazott, az oroszok által összehívott biztonsági tanácsi ülés "újabb kísérlet volt Oroszország számára, hogy politikai előnyökre tegyen szert". A kínai ENSZ-nagykövet "az igazság megdönthetetlen tényeken alapuló mielőbbi feltárását és a következtetések levonását" szorgalmazta.

A Szkripal-ügyről korábban már rengeteget írtunk, cikkeinket itt olvashatod a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint a kasszakulcsot kérik tőle
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 15:24
Beszédet mondott a nemzeti ünnepen a kormányfő.
Makro / Külgazdaság Újra atomot kaphat Bajorország
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 13:27
Mini erőművek telepítését tervezi a tartományi kormány.
Makro / Külgazdaság Az utolsó pillanatban visszavonulót fújt az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 12:37
Mégis maradhat a szankciós listán két orosz oligarcha.
Makro / Külgazdaság Közel négy évvel él tovább egy budapesti, mint egy észak-magyarországi ember
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:51
Hatalmasak a különbségek.
Makro / Külgazdaság 42 milliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:09
Jelentős emelkedés.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezetékhez nem jutott el, mégis hazatér a magyar vizsgálóbizottság
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:31
Orbán Viktor szerint így is elvégezték a feladatukat.
Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
Makro / Külgazdaság Megint durván drágulnának az üzemanyagárak a hazai kutakon védett ár nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 20:06
Hét, illetve három forinttal nőnek a piaci árak.     
Makro / Külgazdaság Bács-Kiskun bezuhant, Hajdú-Bihar húzott, Irán viszont keresztbe tehet a szép reményekkel induló magyar iparnak
Imre Lőrinc | 2026. március 13. 17:16
Megcsillant a fény az alagút végén a magyar iparban. A már évek óta mélyrepülésben lévő ágazat termelése idén januárban, a kiigazított adatok szerint csaknem két év után ismét növekedést mutatott. Az egyik legfőbb húzóerőt a folyamatosan felpörgő debreceni BMW-gyár jelentette. Az iráni háború nyomán elszálló energiaárak viszont súlyos kockázatként tornyosulnak a szektor és az európai gazdaság jövője fölé.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG