1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Nem tört meg az öt hónapja tartó üzleti hangulat javulása Németországban, a ZEW kutatóintézet indexe áprilisban 1,1 ponttal emelkedett, így közel másfél éves csúcsra ért. A hangulat mellett a jelenlegi helyzet megítélése is javult, a pénzügyi szakértők fenntartották pozitív várakozásaikat, melyből arra lehet következtetni, hogy stabilizálódtak a várakozások.

Áprilisban tovább javult az üzleti hangulat Németországban a ZEW gazdaságkutató intézet kedden publikált adatai szerint. A következő fél évre előretekintő várakozások indexe sorban már az ötödik hónapban nőtt áprilisban, és harmadik hónapja tartózkodik a pozitív tartományban: az index 1,1 ponttal 23,4 pontra nőtt a márciusi 22,3 pontról. A jelenlegi helyzet megítélésének mutatója 3,1 ponttal javult - miközben az előző hónapban még romlott - 40,7 pontra a márciusi 37,6 pontról.

Az előző hónappal történő összehasonlításban az üzleti hangulat indexe Németországban alig mutatott változást, amely arra utal, hogy stabilizálódtak a várakozások. A kutatóintézet eredményei azt mutatják, hogy a megkérdezetteknek pozitív várakozásokkal rendelkeznek a német gazdaság jövőbeli állapotára vonatkozóan.

Wolfgang Franz, a ZEW kutatóintézet igazgatója az adatokkal kapcsolatban elmondta, hogy a pénzügyi szakértők fenntartották a korábbi pozitív várakozásaikat az elkövetkező hat hónapra. Ugyanakkor az üzleti optimizmus mellett a megkérdezettek továbbra is több kockázatot látnak, többek között a fő kereskedelmi partnerek gazdasági visszaesését övező kockázatokra, a nyersanyagok árának emelkedésére, és az euróövezet adósságválásága miatt fellépő kockázatokra hívták fel a figyelmet.

Az euróövezetre vonatkozó gazdasági várakozások az eredmények szerint áprilisban 2,1 ponttal emelkedtek, míg az övezet jelenlegi helyzetének megítélése 0,6 ponttal 49 pontra csökkent.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Nem elegáns, hogy az MNB hirdetésének szövege egybevág a kormányéval
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. március 5. 18:54
Ez is elhangzott a 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 93. adásában, ahol a volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász mellett Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács 2013-2025 között tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke volt élő műsorunk másik vendége. Az adást most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Orbán Viktornak: a fegyveresek majd elintézik – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:43
Az ukrán elnök reméli, hogy a magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását.
Makro / Külgazdaság A közepes jövedelmi csapdába került a válaszút előtt álló magyar gazdaság
Imre Lőrinc | 2026. március 5. 14:33
A Puskás Arénában rendezték meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2026-os Gazdasági Évnyitóját. Az eseményen beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke és Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Makro / Külgazdaság 600 forint egy liter dízel, de a kormány a szomszédos országokra hárít – ez volt a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:14
Látja az üzemanyagár-emelkedés kockázatát a kormány, de nem lesz benzinárstop. Többek között ez is kiderült a Kormányinfón, és azt is megtudtuk, hány napra elegendő az ország kőolaj-tartaléka, és mennyi különbözeti adót fizetett be a Mol az elmúlt négy évben. 
Makro / Külgazdaság A kerozinárak már elszálltak, Ázsiában már érzik a háború hatását
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:57
Rekordáron Ázsiában a repülőgépbenzin ára, súlyos ellátási nehézségekre számítanak a piacon.
Makro / Külgazdaság Vegyen be egy nyugtatót, ha pénteken menne tankolni!
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:43
Különösen, ha dízelt venne.
Makro / Külgazdaság Újabb 80 milliárdot zsebelt be a magyar kormány, de most drágább volt, mint korábban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:28
Nőttek az átlaghozamok az ÁKK csütörtöki aukcióján.
Makro / Külgazdaság Az elemzőket is meglepte, ami az Egyesült Államokban történt
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:58
Tízhavi mélyponton a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Árverezik a kormány becsődölt stratégiai partnerének egyik legnagyobb gyárát
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:09
3,6 milliárd forintról indul a licit a Tungsram nagykanizsai üzeméért.
Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG