1p
A világszerte működő olaj- és gázfúró kutak száma először csökkent négy hónapon belül augusztusban.

A Baker Hughes olajipari szolgáltató számításai szerint augusztusban 2206 olaj- és gázfúró kút működött globálisan, ami kevesebb a júniusi 2238-nál. Tavaly augusztusban a működő létesítmények száma 72-vel több volt. A múlt hónapban az Egyesült Államokban működő olaj- és gázfúró kutak száma 2017 novembere óta legkevesebb, 926 volt, 29-cel kevesebb júliushoz viszonyítva.

Eközben Kanadában a működő olaj- és gázfúró kutak száma 21-gyel 142-re emelkedett, így a globálisan működő fúró kutak 48,1 százaléka Észak-Amerikában volt augusztusban, ami több a júliusi 48,1 százaléknál.

Augusztusban a működő olaj- és gázfúró kutak száma az ázsiai és csendes-óceáni térségben 220 volt (-6), a Közel-Keleten 416 (-8), Latin-Amerikában 194 (-7), Európában pedig 193 (-7). Afrikában a működő létesítmények száma a júliusi 111-ről augusztusban 115-re nőtt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jó hír jött a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiból a választás előtt
Kollár Dóra | 2026. március 30. 05:51
Árcsökkenést fedeztünk fel a március végi Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérés során.
Makro / Külgazdaság Kijev elcsúszhatott az olajon? Valami megint nagyon nem stimmel a vezeték körül
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 15:19
A helyzet a szakértő szerint akár tragikomikus is lehetne, de inkább csak elkeserítő. 
Makro / Külgazdaság Kegyetlen benzinár: 330 forinttal emelkedett az egységár Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 13:32
Az Egyesült Államokban már körülbelül egy dollárral lett drágább az üzemanyag egy egységre vetített ára az elmúlt időszakban. 
Makro / Külgazdaság Stresszteszt alatt a világgazdaság, kiállhatja a pofonokat?
Imre Lőrinc | 2026. március 29. 06:04
Súlyosan rányomhatja és részben már rá is nyomta a bélyegét az iráni háború a világgazdasági kilátásokra. A Gazdasági és Együttműködési Szervezet (OECD) szerint ugyan még rengeteg a bizonytalanság, de máris szertefoszlottak azok az elmúlt év végén látott remények, amelyek egy folyamatosan élénkülő globális gazdaságot vetítettek előre. A GDP-növekedés szinte biztosan alacsonyabb lesz a tavalyinál, az inflációt pedig máris több mint 1 százalékponttal magasabbra várja a szervezet a fejlett országokban, mint a konfliktus kirobbanása előtt.
Makro / Külgazdaság Romániában vigasztalódik a Nagy Márton által nem a hazai Top 5-be sorolt nagybank?
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 13:36
A Raiffeisen Bank megvásárolta a spanyol BBVA romániai érdekeltségeit – írja a profit.ro az osztrák pénzintézet közleménye alapján.
Makro / Külgazdaság Öt országban is a hazai védett áraknál olcsóbban tankolhatunk
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 10:48
Például a velünk szomszédos Szlovákiában és Szlovéniában – derül ki a legfrissebb Mfor Üzemanyagár-figyelőből.
Makro / Külgazdaság Budapest eltörpül a globális pénzügyi központok mellett
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 17:03
A világ pénzügyi központjairól készített ranglistán 120 várost, vagy országot vizsgáltak, és Budapest annak ellenére is a 107. helyen áll, hogy javított legutóbbi pozícióján. London, Zürich, Frankfurt és Genf is az élbolyban, de az első hely pedig egyetlen ponton múlt.
Makro / Külgazdaság Ennyivel lehet olcsóbban tankolni a határ túloldalán
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 14:16
A benzin néhány forinttal, a dízel viszont jóval olcsóbb a szlovákiai kutaton, mint a magyarországi „védett árak”. Aki Bulgáriában tankol, ennél is kevesebbet fizet az üzemanyagokért. A Független Benzinkutak Szövetsége szerint az ársapka már nem tartható fenn hosszútávon.
Makro / Külgazdaság Washingtonból jöhet válasz Orbán Viktor uniós vétójára
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:39
Egy demokrata és egy republikánus szenátor szankciókat vetne ki magas rangú magyar képviselőkre, mert Orbán Viktor megvétózta a 90 milliárd eurós, Ukrajnának szánt európai uniós hitelt. Az erről szóló törvényjavaslatot már be is nyújtották, elfogadása esetén Donald Trump dönthetne a szankciók részleteiről.
Makro / Külgazdaság Ettől félt a világ: nem enyhül a hormuzi nyomás
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:08
Abbász Aragcsi szerint Iránnak partmenti államként jogában áll nem átengedni a Hormuzi-szoroson az Egyesült Államok, Izrael, illetve szövetségeseik hajóit.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG