2p

A Tisza Párt sokat ígér a nyugdíjasoknak - mi lenne ebből megvalósítható?
Mekkora lesz várhatóan a novemberi nyugdíjkorrekció?

Nyugdíjszerviz élőben Karácsony Mihállyal és Malicskó Gáborral
Vegyen részt és kérdezze Ön is a szakértőket!

2025. április 11. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Európai Bizottság több mint egymilliárd eurót javasol az adó- és vámhatóságokra.

Az Európai Bizottság több mint egymilliárd eurót kíván az adó- és vámhatóságok közötti együttműködés erősítésére és biztonságosabbá tételére fordítani a következő pénzügyi ciklusban - a gazdasági és pénzügyekért, valamint az adó- és vámügyért felelős biztos.

A 2021 és 2027 közötti időszakra szóló, hosszú távú uniós költségvetéssel kapcsolatban Pierre Moscovici elmondta: az adó- és vámügyi együttműködés jobb és hatékonyabb működésére irányuló intézkedések finanszírozásának folytatása segít majd, hogy az unió továbbra is biztosítani tudja az egységes piachoz való akadálytalan és könnyű hozzáférést a vállalkozások számára.

Brüsszel megvágta: kisebb szeletet kapunk a támogatásokból

Az EB mintegy ötödével kevesebb kohéziós támogatást irányoz elő Magyarországnak a következő 2021-es ciklusban. Tovább >>>

Az intézkedések segítik a kereskedelem védelmét az unió külső határainál belépő veszélyes áruktól, a tagállamokat pedig abban, hogy az adókikerülés és az adócsalás elleni küzdelemhez szükséges eszközökkel rendelkezzenek. A javaslat szerint az unió vámprogramja 950 millió euró, az úgynevezett Fiscalis programja pedig 270 millió euró összegű pénzügyi kötelezettségvállalási kerettel folytatódna – ez a költségvetés mindössze 0,07 százalékát, illetve 0,02 százalékát teszi ki.

Az uniós vámprogram többek között a nemzeti vámigazgatási szervek közötti információcserét ösztönzi és jobb kockázatkezelési stratégiákat dolgoz ki az unió pénzügyi érdekeinek védelme érdekében. A Fiscalis program az adócsalás, adókijátszás és adókikerülés elleni küzdelemhez járul hozzá.

Komoly pénzeket szán az EU erre a területre - nekünk is jut?

Az Európai Bizottság 100 milliárd eurót javasol kutatásra és innovációra fordítani a következő, 2021 és 2027 közötti uniós pénzügyi időszakban, az előző ciklusban ehhez képest a program költségvetése 80 milliárd euró körül volt. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rendesen kiosztotta Donald Trumpot egy volt pénzügyminiszter
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 20:05
Janet Yellen nem kertelt. 
Makro / Külgazdaság Dübörög a vámháború: megvan, mekkora vámmal verné Kínát Amerika
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 19:24
Megvan, mennyi az annyi.
Makro / Külgazdaság Kínát kikosarazták: nem talált újabb harcostársat Trump ellen
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 16:24
Ausztrália nem kér a kínai ajánlatból.
Makro / Külgazdaság Kemény üzenet kapott Kínából Donald Trump – ki hátrál meg előbb?
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 13:59
Kudarcba fog fulladni Trump terve – üzenik Kínából.
Makro / Külgazdaság Kiállt Ukrajna gyors integrációja mellett az uniós biztos
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 13:40
Miközben a magyar kormány erőteljes kampányt folytat Ukrajna uniós csatlakozása ellen, az uniós biztos gyorsítaná a folyamatot.
Makro / Külgazdaság Olyan drága autópálya épül Erdélyben, hogy még Magyarországon is megnéznék
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 13:14
Az új szakaszon építik meg Románia leghosszabb közúti alagútját is.
Makro / Külgazdaság A kormány folytatja az árletöréseket
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 12:48
A csütörtök délelőtti Kormányinfón sok minden szóba került, mindenekelőtt az árletörési program további lépései. 
Makro / Külgazdaság Ezért rántotta el a kormányt Donald Trump?
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 11:24
Van még az amerikai elnöknél is erősebb kutya?
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: „Nem megmondtuk?”
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 10:44
Bejött a magyar kormány számítása a vámháború ügyében?
Makro / Külgazdaság Megtorpant a román gazdaság? Itt a friss GDP-adat
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 10:27
Gyengébb lett a 2024-es végleges adat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG