2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Kétharmadával emelkedett egy év alatt.

A folyó fizetési mérleg hiánya a harmadik negyedévben 4,468 milliárd euró volt szemben a második negyedév 2,63 milliárd eurójával, illetve az előző év azonos időszakának 2,702 milliárd eurójával – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön megjelent adataiból.

A jegybank közölte, hogy a külfölddel szembeni nettó finanszírozási hiány – a folyó fizetési mérleg és a tőkemérleg együttes egyenlege – a szezonális hatások kiszűrésével 2,287 milliárd euró volt július-szeptemberben.

A nemzetgazdaság nettó adósságállománya 1,3 milliárd eurós negyedéves alapú csökkenés mellett 14,5 milliárd eurót tett ki szeptember végére, ami az utolsó négy negyedév összesített GDP-jének arányában 8,7 százalék.

A jegybanki tartalékok értéke 38,7 milliárd eurót tett ki az időszak végén, ami 1,3 milliárd eurós növekedést jelent az előző negyedévi szinthez képest.

A finanszírozási képesség összetevői közül az áruforgalom egyenlege 4,02 milliárd euró hiányt mutatott a harmadik negyedévben: az áruforgalmi export értéke megközelítette a 33,0 milliárd eurót, miközben az import értéke elérte a 37,2 milliárd eurót.

A szolgáltatások többlete nőtt az előző negyedévhez képest, amelyen belül az utazások 764,3 millió eurót, az utazáson kívüli szolgáltatások 1,254 milliárd eurót értek el.

Az elsődleges jövedelmek harmadik negyedéves hiánya 1,426 milliárd euró, a másodlagos jövedelmek hiánya 448,9 millió euró volt a megadott időszakban.

A tőkemérleg egyenlege szezonálisan kiigazítva 873,9 millió euró volt, melynek döntő része az EU-tól kapott tőketranszferekből származik.

A közvetlentőke-befektetések soron a harmadik negyedévében 3,244 milliárd euró nettó forrásbeáramlás történt. A rezidensek befektetései külföldön összességében 290,6 millió euróval, a külföldiek befektetései Magyarországon 3,534 milliárd euróval nőttek – közölte az MNB negyedéves fizetési mérleg statisztikájában.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Zelenszkijék miatt Szijjártó Péternek azonnali segítség kell
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 07:29
Szorít az idő, az újraindítás elmaradt, ezért üzent a magyar külügyi vezető.
Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyit kerestünk 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:01
A jövő héten közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a keresetek tavaly decemberi és a lakásépítések, építési engedélyek tavalyi I-IV. negyedévi statisztikáit.
Makro / Külgazdaság Újabb akadály hárult el az Ukrajnának nyújtandó hitel elől?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:41
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.
Makro / Külgazdaság Százmilliárdos támogatásokat kaptak tavaly a kormánytól az akkucégek
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:20
Látványosan visszatért tavaly a nagy volumenű ipari támogatások korszaka a magyar gazdaságpolitikában. A külföldi beruházóknak adott, egyedi kormányzati támogatások összege a sokszorosára emelkedett 2024-hez képest, ugyanakkor az intenzitás csökkent. A CATL debreceni gyára és a Samsung gödi üzeme is több mint százmilliárd forintos ösztönzőt kapott. De a német Rheinmetall fegyvergyártó is kifejezetten jól járt.
Makro / Külgazdaság „A putyinozás primitív” – ezt üzente Orbán Viktor a szombati évértékelőn
Kollár Dóra | 2026. február 14. 12:36
Szombaton tartották a miniszterelnöki évértékelőt.
Makro / Külgazdaság Rögtön nekiállna az euró bevezetésének a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 11:38
Már az első száz napban elkezdené a Tisza megteremteni a magyar euró lehetőségét.  
Makro / Külgazdaság Ítéletet mondtak Magyarország szomszédjáról az éj leple alatt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 09:39
Megjelent a Fitch minősítése Romániáról.
Makro / Külgazdaság Gondot jelez a mutató Romániában, de van remény
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:21
Romániában 0,9 százalékkal csökkent az ipari termelés 2025-ben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Pozitív inflációs meglepetés Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:41
Az Egyesült Államokban az elmezők által vártnál jelentősebben lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme januárban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics pénteken közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Repülőrajt Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:01
A múlt év utolsó negyedévében gyorsuló ütemben nőtt a szlovák gazdaság teljesítménye, éves összehasonlításban 1 százalékos GDP-növekedést könyvelt el – közölte a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) pénteken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG