3p

Múltkor még hiába kerestük az Állami Egészségügyi Ellátó Központ helyébe lépett Országos Kórházi Főigazgatóság honlapját, most azonban úgy tűnik: hamarosan elindul.

Bár december 31-én megszűnt az év végéig 90 egészségügyi intézmény fenntartójaként üzemelő Állami Egészségügyi Ellátó Központ, a helyébe lépő új szervezet honlapját január közepén még hiába kerestük. Most azonban egyik olvasónk arra hívta fel a figyelmünket, hogy a keresett honlap már valóban készülőben van. Bár még nincs feltöltve és nem elérhető, link már tartozik hozzá.

Az OKFŐ vezetői, legelöl Jenei Zoltán főigazgató. Fotó: mti
Az OKFŐ vezetői, legelöl Jenei Zoltán főigazgató. Fotó: mti

Azt gondoltuk, az ÁEEK honlapja megszűnésének és az OKFŐ weboldala megjelenésének késlekedése mögött minden bizonnyal az áll, hogy mivel veszélyhelyzetben az Országos Kórházi Főigazgatóságot az Operatív Törzs vezetőjeként kijelölt rendészetért felelős miniszter, Pintér Sándor irányítja, február 8-ig (a veszélyhelyzet mostani szakaszának lejártáig) nemigen számíthatunk a digitális térben érdemi változásokra ezen a téren.

De közben mégis voltak fejlemények. Időközben a veszélyhelyzetre vonatkozó korlátozásokat március 1-jéig meghosszabbították, de a napok múlásával nem csak az OKFŐ leendő weblapjának helye került fel a digitális térbe, de elődje, az ÁEEK honlapján is változások láthatók. Bár mindjárt megszűnik, mégis felkerült egy új fül, az OALI (Országos Kórházi Főigazgatóság Alapellátásfejlesztési Igazgatóság), így a praxisjog engedélyezésénél például már az OKFŐ Alapellátási Igazgatóság fejlécével jelenik meg az oldal, ahol a  megváltozott elérhetőségek és a munkatársak nevei is megtalálhatók. Sőt, Magyarország "területi kollegiális szakmai vezető -területi felosztás' fülre kattintva az újfajta praxisközösségekre utaló megyei felosztások is megtalálhatók.  

Ugyanakkor létezik már amolyan 'kettős' honlap is, amelyen a megszűnés alatt álló és az új intézmény neve is egyszerre szerepel, ez pedig Országos Kórházi Főigazgatóság alap-és működési keresője, ahol az OKFŐ által nyilvántartott egészségügyi szakképesítést szerzett személyek - jogszabály által meghatározott, bárki számára hozzáférhető - adatai ismerhetőek meg.

Bár előző cikkünk megjelenése óta sem kaptunk választ az Emberi Erőforrások Minisztériumától a honlap indulásának pontos időpontjáról, úgy tűnik, egyre közelebb kerülünk hozzá, s minden bizonnyal megkezdődött és folyamatban van az ÁEEK-weblap adatainak átmentése a jóval nagyobb jogköröket kapó Országos Kórházi Főigazgatóság honlapjára. 

Mint emlékeztes, Orbán Viktor mindjárt az OKFŐ létrehozásának bejelentése utáni napon, 2020. november 18-án ki is nevezte Jenei Zoltánt az új hivatal élére. Azóta sokan találgatják, hogy miért volt szükség egy új egészségügyi csúcsintézmény létrehozására, és többen úgy vélik, hogy lehet ez az egészségügy további centralizálása és militarizálása. De az is realitás lehet, hogy a kirendelés könnyebbé válik, hiszen január 1-jétől minden állami egészségügyi intézmény minden dolgozójának egyazon munkáltatója lesz, aki jóval egyszerűbben tudja mozgatni a munkaerőt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Varga Mihály az MNB-alapítványokról: „Igyekszünk menteni, ami ebből menthető”
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 09:10
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) reputációját helyre kell állítani, a rendőrségi ügyekben a jegybank készen áll arra, hogy segítsék az igazságszolgáltatás munkáját. Emellett szeretnék a feleslegessé vált ingatlanjaikat értékesíteni – egyebek mellett ezekről beszélt Varga Mihály jegybankelnök.
Makro / Külgazdaság Most jött: több mint három éve nem láttunk ilyen GDP-számot Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) első becslése szerint 1,7 százalékkal bővült a GDP idehaza az első negyedévben, 2025 azonos időszakához viszonyítva. Ennél magasabb, éves szintű növekedési ütemet legutóbb 2022 harmadik negyedévében láttunk.
Makro / Külgazdaság Erre az uniós pénzre is óriási szüksége lenne Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 08:05
A magyar védelmi ipar jelenleg még nem tekinthető kellően versenyképesnek a nemzetközi hadiipari beszállítói piacon, ami indokolttá teszi a célzott, hozzáadott értékre épülő specializációt – írja a GKI Gazdaságkutató Zrt. friss elemzésében. A finanszírozási környezet – különösen a SAFE-program forrásainak elérhetősége és azok stratégiai, állami koordinációja – meghatározó lesz abban, hogy a magyar védelmi ipar képes-e a következő évtizedben érdemi növekedési pályára állni.
Makro / Külgazdaság Megnyílik a 400 millió dolláros amerikai támogatás Ukrajna előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 07:05
Az Egyesült Államok engedélyezte, hogy Kijev felhasználja a korábban jóváhagyott több százmillió dolláros támogatást. A kifizetések üteme attól függ, milyen beszerzésekről dönt az ukrán fél.
Makro / Külgazdaság Megint kellemetlen fejlemény várja a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 11:27
Akkor, ha piaci áron tankol. Ott ugyanis azonos mértékű változás lesz a különböző üzemanyagoknál. A védett áraknál marad minden változatlan,
Makro / Külgazdaság Hasított a magyar autópiac
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 09:38
Márciusban rég nem látott erős növekedést produkált az EU autópiaca. Az elektromos autók értékesítése nőtt leginkább, ez vélhetőleg nem független az iráni háború okozta olajpiaci helyzettől. A magyar adatok is látványos bővülésről szólnak.
Makro / Külgazdaság Már csak ez hiányzott: Zelenszkij a világra zúdíthatja a tengernyi ukrán fegyvert
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 08:38
Ebből akarnak pénzhez jutni, nekik úgyis sok a felesleg.
Makro / Külgazdaság Hatékonyabb lesz a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal, mint az elszámoltatási biztosok?
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 19:01
A vagyonvisszaszerzés lehetőségéről, az új Fidesz-frakció friss tagjairól és nagy hiányzóiról, a „poloskázás” miatti bocsánatkérésről, illetve az eddigi kormánypropaganda háttérbe szorulásáról is beszélgetett az ATV Egyenes Beszéd című műsorában kollégánk, Dobos Zoltán Rangos Katalinnal és Rónai Egonnal.
Makro / Külgazdaság Döbbenetes lépésre szánta el magát az Egyesült Arab Emírségek
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 17:45
Az Egyesült Arab Emírségek kilép a Kőolajexportáló Országok Szervezetéből (OPEC), valamint az OPEC+ -ból is – közölte kedden az emírségek energiaügyi minisztere.
Makro / Külgazdaság Záporoztak az új kormánnyal és az euróval kapcsolatos kérdések Varga Mihály felé
Imre Lőrinc | 2026. április 28. 16:45
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa a várakozásoknak megfelelően 6,25 százalékon hagyta az irányadó rátát a választások utáni első kamatdöntő ülésén. A 15 órakor kezdődő sajtótájékoztatón Varga Mihály jegybankelnök a monetáris politikai irányvonalai mellett számos kérdést kapott a legfontosabb aktuálpolitikai kérdésekkel és a Tisza gazdasági ígéreteivel kapcsolatban is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG