3p
126 ezer fővel dolgoznak többen, mint egy éve. A munkanálküliségi ráta továbbra is 4,9 százalékon áll.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai szerint július–szeptemberben a foglalkoztatottak létszáma 4 millió 391 ezer fő volt, 126 ezer fővel több, mint egy évvel korábban. Ezzel a 15–64 évesek foglalkoztatási rátája 67,1 százalékra emelkedett.

A növekedés teljesen az elsődleges munkaerőpiacon következett be, a magukat közfoglalkoztatottnak vallók, illetve a külföldi telephelyen dolgozók száma a mintavételi hibahatáron belül némileg csökkent - írja közleményben a KSH.

Hiába dolgoznak többen, ha így is óriási gond a munkaerőhiány >>>

A foglalkoztatottak közül 4 millió 346 ezren tartoztak a 15–64 évesek korcsoportjába, foglalkoztatási arányuk 2,3 százalékponttal, 67,1 százalékra emelkedett. A 15–64 éves férfi foglalkoztatottak létszáma 2,6 százalékkal, 2 millió 356 ezer főre bővült, foglalkoztatási rátájuk 2,3 százalékponttal, 73,6 százalékra nőtt. A 15–64 éves női foglalkoztatottak száma 3,0 százalékkal, 1 millió 989 ezer főre emelkedett, foglalkoztatási rátájuk 2,4 százalékponttal, 60,8 százalékra javult.

A 15–24 éves foglalkoztatottak létszáma 311 ezer fő volt, foglalkoztatási arányuk 2,4 százalékponttal, 29,1 százalékra nőtt. Az ún. legjobb munkavállalási korú (25–54 éves), valamint az idősebb (55–64 éves) foglalkoztatottak száma egyaránt emelkedett, előbbiek foglalkoztatási rátája 1,3 százalékponttal, 82,6 százalékra, utóbbiaké 4,1 százalékponttal, 50,6 százalékra.

A 20–64 éves korcsoport esetében a foglalkoztatási ráta 2,4 százalékponttal, 72,1 százalékra nőtt. Az Európai Unió 2020-ra 75 százalékos célértéket tűzött ki, Magyarországon jelenleg a korcsoportra vonatkozó foglalkoztatási ráta a férfiaknál 79,3, a nőknél 65,2 százalék.

De hány ember nem talál munkát?

A KSH szerint július–szeptemberben a munkanélküliek száma az egy évvel korábbihoz képest 66 ezer fővel, 226 ezerre, a munkanélküliségi ráta 1,5 százalékponttal, 4,9 százalékra csökkent.

A 15–74 éves munkanélküli férfiak száma 30 ezer fővel, 122 ezer főre, munkanélküliségi rátájuk 1,3 százalékponttal, 4,9 százalékra csökkent. A munkanélküli nők száma 36 ezer fővel 105 ezer főre, munkanélküliségi rátájuk 1,8 százalékponttal, 5 százalékra mérséklődött.

1,5 évig keresünk

A 15–24 éves korosztály munkanélküliségi rátája 4,0 százalékponttal, 12,7 százalékra csökkent, de a munkanélküliek közel ötöde továbbra is ebből a korcsoportból került ki. A 25–54 évesek, azaz az ún. legjobb munkavállalási korúak és az 55–64 évesek munkanélküliségi rátája is mérséklődött, előbbieké 1,3 százalékponttal, 4,3 százalékra, utóbbiaké szintén 1,3 százalékponttal, 4 százalékra.

A munkanélküliség átlagos időtartama 18,1 hónap; a munkanélküliek 48,1 százaléka legalább egy éve keres állást, vagyis tartósan munkanélkülinek számít.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Így alakítaná át a közmédiát a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:01
Közzétette a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium a szakmai egyeztetés vázlatpontjaik, amelyek nem kötelezők, de adhatnak egy képet a jövő magyar közmédiájáról.
Makro / Külgazdaság Egyiptomi vasútprojekt: se pénz, se posztó, csak feljelentés?
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 10:46
Egyiptomi vasútprojektbotrány, az állami vezetők juttatásainak megvágása, spórolás a közmédián, a vényköteles gyógyszerek áfájának eltörlése. Ezekről a kérdésekről is beszélgetett kollégánk, Dobos Zoltán az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Makro / Külgazdaság Ligeti Miklós: Szeretnénk már a Matolcsy-család legalább két tagját gyanúsítotti kihallgatáson látni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 24. 10:16
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 102. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Ismét végigsöpör a világon a vámhullám
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 09:31
A Trump-adminisztráció arra hivatkozik, hogy az Egyesült Államok betartatja a kényszermunkával előállított termékek importjának tilalmát, más országok viszont nem. 
Makro / Külgazdaság Júniusban is több lett a munkanélküli magyar
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 08:30
Kevesebben dolgoznak és több a munkanélküli júniusban, mint májusban volt a Központi Statisztikai Hivatal friss adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Ekkora inflációra számít Magyarországon az OECD
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 07:03
A tavalyi minimális GDP-növekedés után idén már 1,9 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság, de hosszabb távon javítani kell a nők és a fiatalok munkaerőpiaci helyzetén az OECD szerint.
Makro / Külgazdaság Értékelést adtak a magyar gazdaságról, a kormány is reagált
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 20:08
Az OECD legfrissebb Magyarországról szóló gazdasági előrejelzése szerint a magyar gazdaság növekedése a következő két évben fokozatosan erősödhet.
Makro / Külgazdaság Az ÁSZ elnöke visszautasítja Magyar Péter kijelentéseit
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 19:09
Közleményben reagált az Állami Számvevőszék.
Makro / Külgazdaság Összeült az EKB, de a kamat ezt meg sem érezte
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 16:46
Az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásokkal összhangban nem változtatott a három irányadó eurókamat szintjén.
Makro / Külgazdaság Elképesztő csúcsokat döntött az üzleti és főleg a fogyasztói bizalom idehaza
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 12:57
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – a EU támogatásával és módszertanával végzett – felmérése szerint, júliusban a fogyasztók és az üzleti szféra hangulata egyaránt javult. A várakozások összefoglaló jelzőszáma, a GKI konjunktúra indexe szűk három ponttal emelkedett az előző hónaphoz képest, s így négy és féléves csúcsára ért fel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG