2p

Az ötfős grémium tagjait eredetileg határozott időre választották meg.

A Fővárosi Törvényszék most közzétett végzéséből kiderül, hogy a budapesti Corvinus Egyetemet működtető Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány kuratóriuma és a felügyelőbizottsága 2020. április 15-én, elektronikus hírközlési eszközzel megtartott együttes ülésén a kuratórium elnöke és tagjai, illetve a felügyelőbizottság elnöke és tagjai megbízatását 2020. április 23-ától határozatlan időre megújította. A megválasztott tisztségviselők megbízatásukat írásbeli nyilatkozattal elfogadták. A kuratórium az alapító okiratot egyidejűleg eszerint módosította.

Az alapítvány ötfős kuratóriumának elnöke Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója. Tagjai: Csák János üzletember, volt londoni nagykövet, Lánczi András, a Corvinus rektora, Martonyi János volt külügyminiszter és Palotai Dániel, a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója. Ők döntenek minden tartalmi kérdésben, ami a Corvinus jövőjét meghatározza.

Hernádi Zsolt kuratóriumi elnöki posztja összefügg azzal, hogy az állam tavaly bocsátott 10-10 százalékos Mol- és Richter-részvényt az alapítvány tulajdonába, amely paketteket az nem idegenítheti el, azoknak csak a hozamát fordíthatja a működésére. Emellett az alapítvány 600 millió forintos vagyon felett diszponál.

Osztalék formájában tavaly összesen 13,6 milliárd érkezett az alapítványhoz, ebből 11,7 milliárd a Moltól, 1,9 milliárd a Richtertől. Míg azonban a Richter az idén is fizet osztalékot, igaz, 30 százalékkal kevesebbet az előző évinél, 1,34 milliárdot, addig a Mol a koronavírus-járványra hivatkozva nem juttat a 2019-es nyereségéből részvényeseinek. Igaz, az energetikai multi közlése szerint e döntését később felülvizsgálhatja, ez azonban bizonytalan.

Ennek ellenére nincs veszélyben a Corvinus Egyetem működésének finanszírozása - közölték laptársunk korábbi megkeresésére, mondván, a felsőoktatási intézmény pénzügyi stabilitása több lábon áll, bevételeinek csak egy részét képezi az állami  Mol-részvényekből származó osztalékfizetés. Ráadásul az egyetem több évre elegendő pénzügyi tartalékkal rendelkezik, amely lehetővé teszi számára a jelenlegi működési forma zavartalan fenntartását.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Benzinkúton éjszakáznak, holnap is tüntethetnek a kamionosok
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 19:35
A hétfői tüntetés este 8 óráig tart, de kedden visszatérhetnek Budapest útjaira a dudáló kamionosok. A kormánytól többek között azt követelik, hogy az útdíjat ne akkora mértékben emeljék meg, mint amiről Lázár János beszélt.
Makro / Külgazdaság Tavasszal üthet be a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárás
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 16:29
A tavaszi előrejelzési fordulóban javasolhatja az Európai Bizottság a Tanácsnak, hogy újabb szakaszba léptesse a túlzottdeficit-eljárást. Eközben a kormány a GDP 2,2 százalékának megfelelő pénzt osztogat el.
Makro / Külgazdaság Ötven kamiont beengednek a Hősök terére, de merre indulnak a többiek?
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 15:01
Hétfőn délután megérkezett a Hősök terére a kamionos tüntetés konvoja. A térre azonban a rendőrség csak ötven járművet enged be, a többiek másfelé indulhatnak.
Makro / Külgazdaság Hiába szedett be sokkal többet a magyar állam – még sokkal többet költött
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 12:33
Itt vannak a részletes adatok a költségvetés november végi helyzetéről.
Makro / Külgazdaság Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 11:27
Most az autósok másik csoportja örülhet.
Makro / Külgazdaság Itt van, mekkorát ütött Trump a német autóiparon – nagyot
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:44
Fellendülésre pedig nem érdemes fogadni.
Makro / Külgazdaság Döntött egy svájci bíróság: az egész világon aggódhatnak a multik
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:29
Precedensértékű lehet az ítélet.
Makro / Külgazdaság Megvétózhatta volna Ukrajna hitelét Orbán Viktor – meglepő, ki beszélte le erről
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 08:37
Félrehívták egy kicsit az uniós csúcs sorsdöntő pillanataiban.
Makro / Külgazdaság Ilyen még soha nem történt a magyar kereskedelemben
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 07:47
Csökkent a terminálok száma – de miért?
Makro / Külgazdaság Mélypontok közelében tántorog a jen
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 06:19
Hiába volt a kamatemelés?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG