4p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Kecsegtető ígéretekkel biztatták a brit lakosságot a Brexitre, most pedig kihátrálnak azok mögül: szó volt az egészségügy fellendítéséről, a menekültválság megoldásáról és felvirágzó gazdaságról is, most mégis azt mondják a kilépés-párti politikusok, hogy őket bizony félreértették a szavazók.

Áll a bál az Egyesült Királyságban: ha nem lenne elég a Brexit okozta sokk, most kiderült, a kilépés mellett kampányoló politikusoknak eszük ágában sincs tartani a szavukat. A négy legfőbb ígéret úgy tűnik nem volt más, mint színtiszta kamu. A CNN Money gyűjtögetett.

1. Az EU-s befizetéseket az egészségügy kapja majd

A hivatalos kilépés melletti kampány valahogy úgy szólt, hogy 350 millió fontba kerül a bennmaradás hetente a briteknek, ebből a pénzből pedig építhetnének egy új kórházat, teljesen felszerelve, alkalmazottakkal, szintén hetente. A szlogen szerepelt buszokon és vissza-visszatérő eleme volt a kilépés mellett kampányoló politikusok beszédeinek.

A Brexit-párti konzervatív politikus Iain Duncan Smith ugyanakkor ma már azt mondja, arról szó sem volt, hogy az összes pénzt az egészségügy kapja, "maximum egy részét".

Nigel Farage, a szintén kilépés mellett harcoló UKIP párt elnöke is szorult helyzetbe került a felelőtlen kijelentések miatt. A Good Morning Britain című reggeli tévéműsorban azt mondta, nem tudja garantálni, hogy ez a pénz tényleg az egészségügyi rendszerbe megy majd. Érdemes megnézni a videót, a nettó hazugságon nagyon kiakad a műsorvezetőnő, miközben Farage azzal mentegetőzik, hogy ez az ígéret hiba volt, de ez nem is az ő kampánya igazából.

2. Csökkenteni tudják a menekültek számát a brit határoknál

A Brexit-pártiak folyamatosan azzal támadtak, hogy a kormány képtelen csökkenteni a bevándorlók számát, és erre csak akkor lesznek képesek, ha kilépnek az EU-ból. Rengetegen szavaztak azért a Brexitre, mert tartottak a menekültválságtól és ebben látták a megoldást - nos ők most csalódottak lesznek.

Nigel Evans kilépésre buzdító politikus ugyanis úgy nyilatkozott a BBC Radionak, hogy volt egy kis "félreértés". Arra a kérdésre, hogy mennyivel fog csökkenni a bevándorlók száma azt válaszolta, hogy nem azt ígérték, hogy csökkenni fog, hanem azt, hogy irányítják majd a bevándorlást. Hallgassa csak:

3. Szabadon dolgozhatnak tovább a britek az Európai Unióban

Boris Johnson London korábbi polgármestere, a kilépés emblematikus alakja szerint a Brexit semmilyen hatással nem lesz az EU-s tagországokban dolgozó britekre.

Ez persze csak akkor valósulhatna meg, ha a más tagországokból érkező munkavállalókat sem érintené semmilyen hátrány és szabadon vállalhatnak munkát az Egyesült Királyság területén, ez viszont csak később dől majd el.

4. Simán kibírja a brit gazdaság

Szárnyal majd a brit gazdaság, akik más mondanak, csak a félelmet gerjesztik - érveltek ezzel korábban, sőt, ma reggel a már linkelt cikkben lévő videóban említi Boris Johnson, hogy örül George Osborne pénzügyminiszter nyilatkozatának amelynek az lett volna a célja, hogy megnyugtassa a piacokat. A brit font három évtizede nem látott mélységekben van, a Londonban székelő bankok már megkezdték az új főhadiszállás utáni kutatást.

Eközben politikai káosz uralkodik, ami szintén nem tesz jót a piacoknak: Cameron miniszterelnök októberben távozik, a tory-k házon belül csatároznak, miközben az árnyékkormány is a széthullással néz szembe.

Mindent összevetve nagyon nehéz dolga lesz az új miniszterelnöknek, ha csak töredékét is akarja majd teljesíteni ezeknek az ígéreteknek. Ráadásul ha tényleg blöfföltek a bennmaradást támogató politikusok, akkor esélytelen, hogy a választók egyhamar elfelejtik, hogyan szúrták hátba őket.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kijev szerint Moszkva most valódi esélyt kapott a békére, Putyin viszont nem élt vele
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 19:32
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyinhoz intézett nyílt levele lehetőséget kínál Oroszország számára a háború befejezésére – erről beszélt pénteken Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter a nyugat-ukrajnai Vinnicjában tartott sajtótájékoztatón. A tárcavezető szerint a levél egyértelműen jelzi Ukrajna békeszándékát, és reális diplomáciai javaslatokat tartalmaz a konfliktus lezárására. Putyin úgy reagált, nem látja okát a találkozónak.
Makro / Külgazdaság Ukrajna szerint orosz elektronikus zavarás térítette le a Romániában felrobbant tengeri drónt
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 15:55
Ukrajna haditengerészete szerint az a tengeri drón, amely péntek reggel felrobbant a romániai Konstanca kikötőváros közelében, orosz elektronikus hadviselés következtében tért le eredeti útvonaláról.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a pénteki kormányzati bejelentések – nézze csak!
Kollár Dóra | 2026. június 5. 12:17
Ezek voltak a kormányszóvivői sajtótájékoztató legfontosabb témái.
Makro / Külgazdaság A benzinesek örülhetnek, a dízelesek kevésbé szombattól
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 11:50
A piaci alapú tankolás olcsóbb lesz a benzinesek és drágább a dízeles autót üzemelteték számára.
Makro / Külgazdaság Külföldimunkaerő-stop lépett életbe
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 11:35
Sem filippínó, sem georgiai, sem örmény munkavállalaló nem jöhet egy ideig. 
Makro / Külgazdaság Biztató jeleket is nyugtázhat Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 08:30
Bár a Központi Statisztikai Hivatal péntek reggeli közlése szerint az ipari termelés a márciusi növekedés után áprilisban ismét csökkent, a legnagyobb súlyú alágak közül a járműgyártás, illetve a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása bővült.
Makro / Külgazdaság Szinte mindenhol gyorsult az infláció
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:57
Fölgyorsult az infláció a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, vagyis az OECD országaiban áprilisban. Nem meglepő módon az energiaárak jelentős növekedése miatt következett ez be, de drágultak az élelmiszerek is.
Makro / Külgazdaság A kata sem lesz már a régi
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 06:43
Kármán András pénzügyminiszter június 1-én megerősítette, hogy a Tisza-kormány 2027-től visszaállítja a kisadózó vállalkozások tételes adójának, a katának a széles körű elérhetőségét. Ennél sokkal többet azonban egyelőre nem lehet tudni. A GKI szerint azért van egy olyan félelem a piacon, hogy emiatt újabb kiszervezési hullám indulhat el.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter ezeket a számokat látva elmosolyodhat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 19:18
Jelentős a Tisza Párt fölénye.
Makro / Külgazdaság Az Orbán-kormány egyik különadóját már nem kell befizetni
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:34
A kiegészítő bányajáradéknak leáldozott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG