2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Egy nap alatt 172-vel nőtt a koronavírus-járvány halálos áldozatainak Olaszországban, és így elérte a 30 911-et.

Az elhunytak napi száma alig csökkent az egy nappal korábbi 179-hez képest. Az aktív fertőzöttek száma 1222-vel csökkent a hétfőn közölt 826 után.

Jelenleg 81 266 beteget tartanak nyilván. Kórházban már kevesebb mint 13 ezer embert kezelnek, az intenzív osztályokon pedig 956 a Covid-19-ben szenvedők száma. A betegségből a hivatalos adatok szerint több mint 109 ezren gyógyultak meg. A gyógyultakat és a halottakat is számolva a diagnosztizált fertőzöttek száma elérte a 221 216-ot.

Lombardiában nőtt a fertőzöttek száma

A gócpontban, Lombardiában 1033-mal emelkedett a diagnosztizált fertőzöttek száma, de ebből 419 beteget nem az utóbbi egy napon, hanem még korábban regisztráltak, csak nem kerültek időben a nyilvántartásba. Így is egy nap alatt 614 volt az újonnan szűrt betegek száma a korábbi 364-hez képest. A tartományban egy nap alatt 62 beteg hunyt el az előző napi 68 után.

A római Il Nido Gusto e Miscele étterem és koktélbár védőmaszkot és gumikesztyűt viselő tulajdonosa az újranyitásra készül 2020. április 30-án. (Fotó: MTI/EPA/ANSA/Fabio Frustaci)
A római Il Nido Gusto e Miscele étterem és koktélbár védőmaszkot és gumikesztyűt viselő tulajdonosa az újranyitásra készül 2020. április 30-án. (Fotó: MTI/EPA/ANSA/Fabio Frustaci)

A május 18-tól tervezett országos újraindulás előtt a kórházakból és gyógyszertárakból ismét szájmaszkhiányt jelentettek. Domenico Arcuri járványbiztos elmondta, hogy a járványterjedés kezdete óta több mint 200 millió szájmaszkot osztottak szét, csak az utóbbi egy héten több mint 36 milliót.

Rögzítették a szájmaszkok árát

Üzérkedésre is felhívta a figyelmet, hangsúlyozva, hogy a szájmaszkok árát az olasz kormány ötven centben szabta meg, és általános forgalmi adóval számolva 61 centért ajánlják az árusításukat. Arcuri hozzátette, hogy bízik az olaszokban, akik szerinte a következő időszakban is óvatos és felelősségteljes magatartást fognak követni az óvintézkedések betartásával.

Hiánycikk lett a műanyag kesztyű is, pedig hétfőtől kötelező a viselete.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Nem elegáns, hogy az MNB hirdetésének szövege egybevág a kormányéval
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. március 5. 18:54
Ez is elhangzott a 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 93. adásában, ahol a volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász mellett Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács 2013-2025 között tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke volt élő műsorunk másik vendége. Az adást most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Orbán Viktornak: a fegyveresek majd elintézik – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:43
Az ukrán elnök reméli, hogy a magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását.
Makro / Külgazdaság A közepes jövedelmi csapdába került a válaszút előtt álló magyar gazdaság
Imre Lőrinc | 2026. március 5. 14:33
A Puskás Arénában rendezték meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2026-os Gazdasági Évnyitóját. Az eseményen beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke és Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Makro / Külgazdaság 600 forint egy liter dízel, de a kormány a szomszédos országokra hárít – ez volt a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:14
Látja az üzemanyagár-emelkedés kockázatát a kormány, de nem lesz benzinárstop. Többek között ez is kiderült a Kormányinfón, és azt is megtudtuk, hány napra elegendő az ország kőolaj-tartaléka, és mennyi különbözeti adót fizetett be a Mol az elmúlt négy évben. 
Makro / Külgazdaság A kerozinárak már elszálltak, Ázsiában már érzik a háború hatását
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:57
Rekordáron Ázsiában a repülőgépbenzin ára, súlyos ellátási nehézségekre számítanak a piacon.
Makro / Külgazdaság Vegyen be egy nyugtatót, ha pénteken menne tankolni!
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:43
Különösen, ha dízelt venne.
Makro / Külgazdaság Újabb 80 milliárdot zsebelt be a magyar kormány, de most drágább volt, mint korábban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:28
Nőttek az átlaghozamok az ÁKK csütörtöki aukcióján.
Makro / Külgazdaság Az elemzőket is meglepte, ami az Egyesült Államokban történt
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:58
Tízhavi mélyponton a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Árverezik a kormány becsődölt stratégiai partnerének egyik legnagyobb gyárát
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:09
3,6 milliárd forintról indul a licit a Tungsram nagykanizsai üzeméért.
Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG