2p

"Senki sem pótolhatatlan" - mondta beszédében a brit miniszterelnök, aki végül belebukott a botrányokba.

Néhány órája már elterjedt a hír, hogy Boris Johnson brit miniszterelnök lemond kormányfői tisztjéről, most ezt ő maga is megerősítette.

A döntését bejelentő beszédét azzal kezdte, hogy 1987 óta ő volt a legnagyobb többséggel megválasztott miniszterelnök, és kijelentette, büszke arra, amit a hivatalban töltött idő alatt elért: kiemelte a Brexitet és a pandémia kezelését.

Arról is beszélt, hogy próbálta meggyőzni a kormány tagjait és a konzeratív párt vezetőit, hogy leváltása "excentrikus" lépés lenne, de nem járt sikerrel, annak ellenére, hogy a toryk "csupán néhány ponttal vannak lemaradva a közvéleménykutatásokban".

A politikában "senki sem pótolhatatlan" - mondta, majd hozzátette, hogy a "darwini" elektori rendszer elő fog állni egy új jelölttel a párt és az ország vezetésére.

Beszédét azzal fejezte be, hogy tudja: lesznek, akik csalódottak lesznek döntése miatt, ő pedig

"szomorú, hogy el kell hagynia a világ legjobb állását",

majd köszönetet mondott feleségének, családjának, illetve az őt segítő stábnak, a kiszolgáló személyzetnek, valamint testőreinek.

Utódlásának menetrendjét jövő héten jelentik be, a reggeli hírek szerint Johnson őszig maradna miniszterelnök.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csípős üzenetben tette helyre a Mol a Janafot
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 13:57
Tranzitdíjakról ír a magyar olajvállalat.
Makro / Külgazdaság Soha nem volt még ilyen drága olajat és gázt szállítani – jönnek a horrorárak?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 12:27
Kilőttek a szállítási árak, a hajók és az áru hiánya miatt nem csak a Közel-Keletről szállított áruért kell a többszörösét fizetni.
Makro / Külgazdaság Ismét rontották a magyar gazdaság kilátásait, a közel-keleti háború is visszahúzhat
Imre Lőrinc | 2026. március 3. 11:45
A hétvégén kirobbant közel-keleti háború is veszélyezteti a magyar gazdaság idei évre várt növekedési ütemét. A KSH részletes, 2025-ös GDP-adatát követően az elemzők nem túl optimisták, sőt, az ING Bank 1,7 százalékra rontotta az idei előrejelzését.  
Makro / Külgazdaság A benzinnél csak a dízel drágul majd jobban szerdától
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 10:41
Az egyik ok: a forint árfolyama pedig közelít a 330-hoz a dollárral szemben.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a részletek, már tisztán látni, hogy mi zajlik a magyar gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:30
Enyhén gyorsuló GDP-növekedést mért második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal a tavalyi negyedik negyedévet illetően. A 2025-ös, egész évre vonatkozó mutató ugyanakkor nem változott: a GDP a nyers adatok esetében 0,4 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,3 százalékkal múlta felül az előző évit.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentésének sokan fognak örülni
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:16
A Flydubai délután már Magyarországra is járatot indít.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij megszólalt: Orbán Viktor látja, hogy mi történik a csővel a föld alatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:26
Nem lehet műholdról látni a Barátság kőolajvezeték irányítóközpontját?
Makro / Külgazdaság GKI-elemzés: jót tett a forinterősödés az inflációnak
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:01
A GKI elemzése szerint a forint 2025-ben végbement erősödése mérsékelte a fogyasztóiári-ndexet, ugyanakkor ez a hatás nem azonnali.
Makro / Külgazdaság Hernádi Zsolt: Folyamatos a tárgyalás az ukránokkal
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 06:41
A Mol elnök-vezérigazgatója szerint a vezeték nem sérült.
Makro / Külgazdaság Donald Trump nagyot üt Indián az iráni csapásokkal, de nem ezért tüntetnek
Bózsó Péter | 2026. március 2. 18:31
India számos részén tüntetésekre került sor, ahol az emberek gyászolták Ali Khamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetőjének halálát, és elítélték a gyilkosságot. Delhiben is fokozták a biztonsági intézkedéseket, miközben az ország gazdasága felkészül a háború súlyos negatív hatásaira.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG