2p

A tervezettnél jó egy évvel hamarabb véget ért Márton Péter megbízatása - nagy változások mennek a Magyar Államkincstárnál.

2021. április 6-i hatállyal visszavonta egy miniszteri biztos megbizatását a pénzügyminiszter - derül ki a szerdán megjelent Hivatalos Értesítőből. A hivatkozott PM-utasításból derül ki, hogy Márton Péter megbizatása ért véget idő előtt. 

Márton Pétert (aki korábban a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő vezérigazgatója volt) 2020. augusztus 5. napjától nevezték ki eredetileg 2022. május 31. napjáig terjedő időtartamra a  Magyar Államkincstár stratégiai megújításának és hatékonyabb működésének elősegítéséért felelős miniszteri biztossá. Feladata volt egyebek mellett, hogy vizsgálja a Magyar Államkincstár hatékonyabb működésének elősegítését. 

 Márton Péter 2014-ben, még a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgatójaként - mögötte Varga Mihály akkori nemzetgazdasági miniszter. MTI Fotó: Kovács Attila
Márton Péter 2014-ben, még a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgatójaként - mögötte Varga Mihály akkori nemzetgazdasági miniszter. MTI Fotó: Kovács Attila

A Pénzügyminisztérium honlapjának tanúsága szerint Márton Péter az egyetlen miniszteri biztos ennél a minisztériumnál.

A Magyar Államkincstár éléről március elején távozott váratlanul a korábbi vezető, Mészáros József - erről a Népszava írt akkor.  Távozását nem indokolta, annak híre meglepetést keltett a kincstári dolgozói körében a lap szerint. A Portfolio a napokban úgy értesült: a kincstár vezetője Bugár Csaba, az MFB Invest vezérigazgatója, a Diákhitel Központ korábbi első embere lehet.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG