1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az olasz lakosság segítségét kérte a Monti-kormány a költségvetési megtakarításhoz. A kampány értelmében bárki online jelezheti az általa észrevett közigazgatási pazarlást, és javaslatot is tehet a kiadások csökkentésére. A kampány egy napja alatt többszáz tanácsot kapott az olasz kormány.

Lakossági kampányt indított a Monti-kormány a hat hónappal ezelőtt indított takarékossági program további megerősítésére. A közigazgatási intézmények kiadásainak ellenőrzésére kinevezett Enrico Bondi kormánybiztos mellett a miniszterelnök bejelentette, hogy ugyanebben a munkában az olaszok együttműködését is várják.

A kampány értelmében, ha bárki a közpénzek pazarlását tapasztalja, ezt a miniszterelnöki hivatal honlapján jelezheti az online űrlap kitöltésével. A bejelentés nem névtelen, a szabálytalanságot jelző személynek meg kell adni nevét és lakóhelyét is. A kormány minden emailre választ ígért.

Mario Monti kormányfő elmondta, hogy a kormány munkáját segíti, ha a lakosság is részt vesz a felesleges kiadások felkutatásában, hozzátette, nem csak konkrét esetek jelzését, javaslatokat is várnak arra, miként lehetne tovább csökkenteni vagy elkerülni a költségvetési kiadásokat.

Monti szerint a kormány már példát mutatott: a miniszterelnöki hivatal november óta több mint húsz milliárd eurót takarított meg létszámcsökkentéssel, külső tanácsadók alkalmazása nélkül, a kormányutak és a szolgálati gépjárművek használatának visszaszorításával.

Abszurdnak nevezte a "lakosság ingyenes dolgoztatását" Susanna Camusso, a CGIL, a legnagyobb olasz szakszervezet főtikára. A pártok is fenntartással fogadták a "lakossági szakértőket kereső szakértői kormány" kezdeményezését. A sajtó szerint Monti feljelentésáradatot indított el. A kormány honlapja szerint az alig egy napos kampány alatt beérkezett többszáz jelzés a kezdeményezés sikerét bizonyítja.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Nem elegáns, hogy az MNB hirdetésének szövege egybevág a kormányéval
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. március 5. 18:54
Ez is elhangzott a 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 93. adásában, ahol a volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász mellett Pleschinger Gyula, a Monetáris Tanács 2013-2025 között tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke volt élő műsorunk másik vendége. Az adást most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Orbán Viktornak: a fegyveresek majd elintézik – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:43
Az ukrán elnök reméli, hogy a magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását.
Makro / Külgazdaság A közepes jövedelmi csapdába került a válaszút előtt álló magyar gazdaság
Imre Lőrinc | 2026. március 5. 14:33
A Puskás Arénában rendezték meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2026-os Gazdasági Évnyitóját. Az eseményen beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke és Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Makro / Külgazdaság 600 forint egy liter dízel, de a kormány a szomszédos országokra hárít – ez volt a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:14
Látja az üzemanyagár-emelkedés kockázatát a kormány, de nem lesz benzinárstop. Többek között ez is kiderült a Kormányinfón, és azt is megtudtuk, hány napra elegendő az ország kőolaj-tartaléka, és mennyi különbözeti adót fizetett be a Mol az elmúlt négy évben. 
Makro / Külgazdaság A kerozinárak már elszálltak, Ázsiában már érzik a háború hatását
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:57
Rekordáron Ázsiában a repülőgépbenzin ára, súlyos ellátási nehézségekre számítanak a piacon.
Makro / Külgazdaság Vegyen be egy nyugtatót, ha pénteken menne tankolni!
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:43
Különösen, ha dízelt venne.
Makro / Külgazdaság Újabb 80 milliárdot zsebelt be a magyar kormány, de most drágább volt, mint korábban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:28
Nőttek az átlaghozamok az ÁKK csütörtöki aukcióján.
Makro / Külgazdaság Az elemzőket is meglepte, ami az Egyesült Államokban történt
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:58
Tízhavi mélyponton a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Árverezik a kormány becsődölt stratégiai partnerének egyik legnagyobb gyárát
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:09
3,6 milliárd forintról indul a licit a Tungsram nagykanizsai üzeméért.
Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG