2p

A kiskereskedelem látszólag szépen bővült Magyarországon, de ha lehámozzuk róla az ársapka miatt bődületes emelkedést a benzinkutakon, akkor már nem olyan jó a helyzet.

2022. augusztusban a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers adat szerint 3,3, naptárhatástól megtisztítva 2,4 százalék százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. 

Augusztusban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 2,4 százalék százalékkal csökkent, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 0,5, az üzemanyag-kiskereskedelemben 18,4 százalék százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene a KSH friss jelentése szerint. 

Az élelmiszer-kiskereskedelem 75 százalék százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 3,7 százalék százalékkal csökkent, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 0,3 százalék százalékkal nőtt.

A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene összességében 0,5 százalék százalékkal bővült. Az eladások volumene a használtcikk-üzletekben 6,2, a könyv-, számítástechnika-, egyébiparcikk-üzletekben 3,7, az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 2,6, a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszerüzletekben 2,0 százalék százalékkal nőtt. A bútor-, műszakicikk-üzletekben 0,8, a textil-, ruházati és lábbeliüzletekben 0,9 százalék százalékkal mérséklődött.

Jelentősen nőtt viszont a benzinkutak forgalma: az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 18,4 százalék százalékkal nagyobb volt.

Ha az év első 8 hónapját egyben vizsgáljuk, 2022. január–augusztusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 8,4 százalék százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 0,9, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 9,6, az üzemanyag-kiskereskedelemben 28,0 százalék százalékkal nőtt az értékesítés volumene.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Év végén jöhet csak kamatcsökkentés
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 17:01
A Monetáris Tanács májusi kamatdöntő ülésén 6,50 százalékon tartotta az alapkamatot, a döntés megfelelt a várakozásoknak és az elemzői konszenzusnak is. A hazai alapkamat immár nyolc hónapja változatlan.
Makro / Külgazdaság Lendületet adott a forintnak Varga Mihály
Herman Bernadett | 2025. május 27. 16:34
Aggasztóak az inflációs kilátások, a növekedés szintén gyengén alakult, a jegybank azonban óvatos és türelmes, ezért nem változtatott az alapkamaton. Lehet, hogy az idén már nem is lesz kamatcsökkentés.
Makro / Külgazdaság Nem ezt várták a németektől
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 15:21
Az elemzők által vártnál kevésbé javult a fogyasztói hangulat Németországban a GfK és NIM-intézet júniusra vonatkozóan végzett felmérése szerint.
Makro / Külgazdaság Gyengült a forint, óvatos maradt Varga Mihály
Herman Bernadett | 2025. május 27. 14:01
Májusban is maradt a 6,5 százalékos alapkamat. Utoljára szeptemberben volt kamatcsökkentés, lazítás leghamarabb a második félévben lehet a szakértők szerint. 
Makro / Külgazdaság Mi történt? Kitört a jókedv Európában
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 13:41
Májusban javult az üzleti és a fogyasztói hangulat mind az euróövezetben, mind az EU-ban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG ECFIN) havi rendszeres felmérésének kedden publikált legfrissebb száma alapján.
Makro / Külgazdaság Forintos kérdés: lehet fogadni az euróra?
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 10:44
Még vonzóbb lehet az euró. 
Makro / Külgazdaság Újabb üzenet ment Trumpnak Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 08:52
 Az Európai Bizottság szeretne megegyezni Donald Trumppal.  
Makro / Külgazdaság Gyorsulás a kínai cégeknél
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 08:22
Az év első négy hónapjában havonta gyorsuló ütemben nőtt a kínai iparvállalatok nyeresége a pekingi statisztikai hivatal keddi jelentése alapján.
Makro / Külgazdaság Titokzatos utazáson jár Orbán Viktor Szaúd-Arábiában
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 07:49
Orbán Viktor miniszterelnök két és fél évvel ezelőtt titkos látogatást tett Szaúd-Arábiában, amelynek céljáról azóta sem szivárgott ki megbízható információ.
Makro / Külgazdaság Újabb tiltásról döntött Putyin, már alá is írta a rendeletet
Privátbankár.hu | 2025. május 27. 07:14
Vlagyimir Putyin, Oroszország államfője újabb piacvédelmi intézkedést hozott, amivel a taxizást szabályozza országában. A lépés illeszkedik a szovjet időket idéző viszonyok kialakításához.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG