2p
Egész pontosan július elseje óta vezetjük mi a szövetséget.
Miroslav Lajcák szlovák külügyminiszter, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Witold Waszczykowski lengyel külügyminiszter és Jakub Dürr cseh külügyminiszter-helyettes (b-j) mezzel a kezükben a magyar V4 elnökség első külügyminiszteri találkozóján a budapesti Groupama Arénában 2017. július 10-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

Elismerően szóltak a visegrádi államok külügyi vezetői az összeköttetést jelszavául tűző magyar V4-elnökség programjáról, és az állampolgárok mindennapi életében is érezhető együttműködést szorgalmaztak a július 1-jén kezdődött magyar elnökség első, Ausztria, Horvátország és Szlovénia külügyi delegációjával kibővített külügyminiszteri találkozóján, Budapesten.

A V4 megoldja az EU gondjait?

Miroslav Lajcák szlovák külügyminiszter ambiciózusnak nevezte a magyar V4-elnökségi programot, amelyet Szlovákia teljes mértékben támogat. A visegrádi együttműködés munkájában nagyon fontos a pragmatizmus, ezért is összpontosítanak a polgáraik életére vonatkozó gyakorlati kérdésekre, így például a vasúti, energetikai és digitális összeköttetésre. Ez a közép-európai csoport nagyban hozzájárulhat az európai uniós problémák megoldásához - mondta.

Witold Waszczykowski, a lengyel diplomácia vezetője úgy fogalmazott: a V4 olyan csoport, amely a megoldások része akar lenni, a négy ország együttműködése nem áll senkivel szemben. Ő is elismerően szólt a magyar V4-programról, így például a digitalizáció és az innovatív társadalom témájáról.

Jakub Dürr cseh külügyminiszter-helyettes helyeselte, hogy Magyarország az összeköttetést választotta V4-elnöksége jelszavául.

A V4 miniszterelnökei még múlt héten találkoztak. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az AI kezd pénzt termelni a cégeknek?
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 12:54
Az AI bevezetése mára sürgetővé vált.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogyan változnak az árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 11:25
Az alábbi átlagárakon tankolhatunk.
Makro / Külgazdaság Kijött a számokkal az Aldi, ennyit lehet keresni
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 10:53
Bruttó félmillió forint felett egy kezdő dolgozó bére.
Makro / Külgazdaság Nagy bejelentéssel indította az évet a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 5. 09:53
Együttműködési megállapodást kötöttek.
Makro / Külgazdaság Ez a feszültség nem sodorja veszélybe az olajkitermelést?
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 15:47
Ülésezett az OPEC+.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet az Egyesült Királyság az EU-ba? Válaszolt a miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 13:05
Nem terveznek hasonlót.
Makro / Külgazdaság Ebből a helyzetből vágott bele az évbe a Lidl, az Aldi és a Penny
Kollár Dóra | 2026. január 4. 06:06
Így alakultak az árak 2025-ben a legnépszerűbb diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Bizakodhatnak a hazai kis- és közepes vállalkozások?
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 11:09
Adócsökkentésekkel, beruházási és tőketámogatásokkal, fix 3 százalékos hitellel, több mint 400 milliárd forintnyi kedvezményes finanszírozással, jelentős adócsökkentésekkel, egyszerűbb adminisztrációval és digitalizációs programokkal segíti 2026-ban a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A cél változatlan: kiszámítható működési környezet, több beruházás, több munkahely és versenyképesebb magyar vállalkozások.
Makro / Külgazdaság Frenetikusan kezdődik az év a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 09:01
Folytatódhat az üzemanyagárak csökkenése.
Makro / Külgazdaság Vučić sokat sejtető választ adott a lehetséges Mol-NIS üzletre
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:43
Az orosz Gazpromnak és Gazpromnyeftnek még többségi tulajdona van a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban, de ahhoz, hogy az olajfinomító tovább működjön, ettől meg kell válniuk. A szerb elnök szerint heteken belül megállapodás jöhet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG