2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Egy hónapon belül ez már a második nagyszabású ukrán-amerikai hadgyakorlat Ukrajnában.

Nagyszabású ukrán-amerikai haditengerészeti gyakorlat kezdődött hétfőn a dél-ukrajnai Odessza és Mikolajiv megyékben, valamint a Fekete-tenger északnyugati részén - közölte a kijevi védelmi minisztérium.

Odessza és Mikolajiv. Kép forrása: Google Maps

A Sea Breeze-2016 (Tengeri Szellő) fedőnevű gyakorlaton Ukrajna, az Egyesült Államok, Törökország és Románia több mint 25 hadihajója vesz részt. Idén a haditengerészeten és a légierőn kívül szárazföldi erők is csatlakoznak a gyakorlathoz egy többnemzetiségű taktikai csoporttal. A manővereken részt vesz egyebek mellett az ukrán flotta zászlóshajója, a Hetman Szahajdacsnij fregatt is.

A fegyveres erők lehetséges válsághelyzetekre a NATO-szabványoknak megfelelő válaszlépéseket fognak gyakorolni.

A hadgyakorlat a tervek szerint július 30-ig tart.

Rövid időn belül ez már a második

Június 27. és július 8. között a nyugat-ukrajnai Lviv megyében lévő javorivi lőtéren rendezték meg a Rapid Trident-2016 elnevezésű gyakorlatot, amelyben összesen 14 külföldi - főként NATO-tag - ország több mint 1800 katonája vett részt.

A kijevi védelmi minisztérium korábban nyilvánosságra hozta, hogy idén az ukrán fegyveres erők a tervek szerint legalább tíz nemzetközi hadgyakorlaton vesznek részt, ebből négy lesz Ukrajna területén, a többi az ország határain kívül.

Helyezkednek

Bukarest fekete-tengeri szövetségi flottáért kezdett lobbizni. A washingtoni román nagykövet szerint a Fekete-tenger hamarosan demarkációs vonal lehet Oroszország és a Nyugat között. A Romániába tavaly telepített amerikai rakétakomplexumot Moszkva egy esetleges konfliktus során elsődleges célpontnak tekinti. Káncz Csaba elemzését itt lehet olvasni >>>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: csökken a minimálbér személyi jövedelemadója
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 18:46
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó – közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Németországban: baj van a gazdaságban?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:03
A német szövetségi kormány az iráni háború gazdasági hatásaira hivatkozva a felére csökkentette idei növekedési előrejelzését, és magasabb inflációval számol.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Magyar Péter új miniszterjelöltje: ezzel kezdi a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 16:22
A vagyonvisszaszerzés és az ügynökakták is terítékre kerülnek.
Makro / Külgazdaság Elindult az olaj a Barátság vezetékben, ekkor érkezhet meg Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:03
Csütörtökön már Magyarországon lesz az olaj.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij örülhet: elfogadták a 90 milliárd eurós csomagot
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:42
Véget ért a magyar és szlovák vétó.
Makro / Külgazdaság Két új minisztert jelentett be Magyar Péter, az egyik névre biztosan felkapja a fejét
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:16
A területfejlesztési miniszter a frakcióból, a Miniszterelnökséget vezető miniszter viszont a képernyőkről érkezik.
Makro / Külgazdaság Meddig mehet ez így tovább? Újabb árcsökkenés a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:59
Az elmúlt napokban hatalmasat estek a piaci árak, de még csütörtökön is van tovább.
Makro / Külgazdaság „Néhány órán belül” újraindul az olaj a Barátságon Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:43
Ezt mondta egy ukrán tisztviselő szerda délelőtt.
Makro / Külgazdaság Leáll a Barátság északi ágán az olajszállítás – Németországban szomorkodhatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 10:24
Állítólag csak ideiglenesen, de májustól nem érkezik több kazah olaj Németországba.
Makro / Külgazdaság Tagadja a vádakat Matolcsy György, furcsa levelet küldött
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 09:59
Áll a vizsgálatok elébe, ha azok elfogulatlanok és szakmai alapokon nyugvók lesznek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG