1p

Ezt közölte legalábbis az ukrán hadsereg.  

Ismét megjelentek Kelet-Ukrajnában az orosz Wagner-magánhadsereg zsoldosai, közölte Ilja Jevlas, az ukrán hadsereg egyik szóvivője a Spiegel szerint.

Mint mondta, olyan harcosokról van szó, akik korábban Fehéroroszországban állomásoztak. Míg ugyanis a zsoldosok egy része Afrikába távozott, más részük új szerződést kötött az orosz védelmi minisztériummal, és ismét részt vesz a harci cselekményekben. Korábbi médiajelentések szerint a Bahmut környéki hadműveletekben vetik be őket.

Jevgenyij Prigozsin zsoldosai gyűrűjében Bahmut elfoglalásakor. (Korábbi felvétel.) Forrás: Twitter
Jevgenyij Prigozsin zsoldosai gyűrűjében Bahmut elfoglalásakor. (Korábbi felvétel.) Forrás: Twitter

A német lap emlékeztet: a Wagner-csoport sokáig harcolt a reguláris orosz csapatok mellett Ukrajnában, később azonban Jevgenyij Prigozsin vezetésével lázadásba kezdett az orosz katonai vezetés ellen. Emiatt a csoport egy része kénytelen volt áttelepülni Fehéroroszországba. Végül Prigozsin halálával – az őt szállító repülőgép lezuhant – a magánhadsereg elvesztette vezetőjét.

Az ukrán határőrség jelentése szerint a 6000 Fehéroroszországba távozott Wagner-zsoldos közül már csak mintegy 500 maradt ott. Kijev ugyanakkor úgy véli, hogy az Ukrajnába visszatért harcosok nem jelentenek komoly fenyegetést.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hátborzongató tendencia figyelhető meg a Parkinson-kórnál
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:03
Egyre több fiatalabb, aktív korú él ezzel a szörnyű betegséggel.
Makro / Külgazdaság Kell-e félnünk az új vírustól?
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 11:35
Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem virológusa a Facebookon értékelt.
Makro / Külgazdaság Izraellel nagyot fordult a világ
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 10:53
A leminősítést valószínűsítő negatívról stabilra javította a közel-keleti állam adósosztályzatának kilátását a Moody's.
Makro / Külgazdaság Beüthet a ménkű a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 09:32
Az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint a jövő héten drágulhatnak az üzemanyagok.
Makro / Külgazdaság Az USA részesedése az EU LNG-importjában januárban 60 százalékra nőtt
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:59
Az Egyesült Államok adta januárban az Európai Unió cseppfolyósított földgáz- (LNG) importjának 60 százalékát – derült ki a pénteken közzétett adatokból –, ami megerősíti Washington szerepét Európa legnagyobb LNG-szállítójaként.
Makro / Külgazdaság Elszaladt az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:59
Németországban 2,1 százalékra gyorsult az infláció januárban.
Makro / Külgazdaság Bemondta az elemző, már most borult az idei GDP-terv
Imre Lőrinc | 2026. január 30. 12:45
A magyar gazdaság teljesítménye 2025 egészében elmaradt a várttól, és a negyedik negyedév sem hozta meg azt a lendületet, amiben reménykedni lehetett 2026-ra vonatkozóan. A legtöbb elemző rontotta, vagy legalábbis lefelé mutató kockázatokkal látta el az idei növekedési prognózisát. De megérkezett az első, 2 százalék alatti előrejelzés is.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint megvédték az országot a recessziótól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 12:15
A háború és a gyenge német ipar a felelős.
Makro / Külgazdaság Kifli.hu: átlagosan 26 ezer forint egy bevásárlás
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 10:25
Négyszeresére nőtt a Kifli.hu árbevétele Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe kerül egy tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 09:57
Változik a dízel nagykereskedelmi ára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG